GÜNCEL

Ardan ZENTÜRK : Papaz suçluysa, kim, nasıl gönderecek?..

Tarih
11 October 2018
İzlenme
1900 Kişi

İzliyorum, “muhalif ekonomist” jargonunu yaşam biçimine dönüştürmüş şahıs, şöyle diyor: Rahip serbest kalırsa, ABD yaptırım uygulamaz, dolar/TL 5.5’a düşer, enflasyon stabilize olur. Kurun düşmesi, ithalatçı ve üreticilerin daha uzun vadede daha düşük fiyat vermesini sağlar.

Bir başkası… Amerika’ya kadar kaçmış tescilli vatan haini, sosyal medyada orgazm sigarası kıvamında laf döndürüyor: Papazı tıpış tıpış vereceksin… (Zombileşmenin boyutu, anavatanın emperyalist kuşatmasında ve sen bundan şehvet duyuyorsun…)

Sonra, dönüp Brunson iddianamesini tekrar okuyorum, 9 Aralık 2016’da PKK ve FETÖ ile çalışmak/casusluk suçlamasıyla tutuklanmasını sağlamış savcı ve istihbarat iyi çalışmışlar, adam papazdan başka her şey!.. Türkiye’nin büyük saldırıyla karşılaştığı Suruç’tan 2014-2017 arasında tam 1.306 cep telefonu görüşmesi var, o zaman dilimi ve o bölgedeki çalışmaları yeter, geçiniz. 

Brunson’un aynı telefondan 15 Temmuz’dan sonra düzenli temasta olduğu bir ABD’li askere mesajını şuraya bir yazayım, daha uzatmayayım: Türkleri sallayacak bazı olayları bekliyorduk. İsa'ya dönmek için gerekli koşullar oluştu. Darbe teşebbüsü bir şoktu. Birçok Türk geçmişte de olduğu gibi askeriyeye güvendi ancak bu sefer çok geçti. Ve darbe teşebbüsünden sonra bu başka bir sallama. Sanırım olaylar daha da kötüye gidecek. Sonunda biz kazanacağız. (İddia makamının sanığa başka sorusu yok hakim bey, hani Amerikan mahkeme filmlerinde söylenir ya…)

 

Suçluysa nasıl verilir

Brunson, ABD’nin piyasalar üzerinden yaptığı saldırıyı yumuşatmak ve zaman kazanmak için serbest bırakılıp ülkesine gönderilirse, ortaya iki soru çıkar: 

SORU 1-Bir casusu yargının elinden hangi güç alıp, emperyalizme verdi, hani bu ülkede yargı bağımsızdı, Osmanlı’nın çöküş yıllarında karşımıza dikilen kapitülasyonları da rafa kaldıralı 95 yıl olmuştu?

SORU 2-Papaz masum bir din adamıysa, biz millet olarak 2 yıldır bu gerginliği neden yaşadık?

Trump,-bence sapına kadar casus olan papazı- masum din adamı ve “İslamcı”(!)Türkiye’nin ‘Hıristiyan rehinesi’ olarak görüyor. O rehine ise FBI-CIA-FETÖ hattındadüzmece bir mahkeme ile yargılanıp mahkum edilmiş Hakan Atilla açıkça esirdir.

Neo-con/Siyonist lobinin esir aldığı bankacı Atilla’yı bir güç nakledildiği Pensilvanya’daki hapishane hücresinde unutturmaya çalışacak, buna karşılık, emperyalistin kucağında manevra genişletmeye çalışanlar, bizimle papaz kaçtı oynayacak, yok öyle, geçiniz. 

 

Kesin cezasını, tıkın içeri

Yargıya tavsiyede bulunamayız, yalnız millet olarak tek ricamız olabilir: Yargılama sürecini siyasi tartışmaların gölgesinden arındırmak için elini hızlı tutması ve cezasını verip Papaz’ı tekrar içeri tıkmasıdır.

Efendim, bunu yaparsak 1 dolar 8.5 TL olurmuş, isterse, 10 TL olsun, milletin beka mücadelesini emperyalistle uzlaşma arayarak sürdüremeyiz, herkes haddini bilecek! Öyle Atlantik ötesinden ekonomik saldırı metotlarıyla bizi kendince adam etmeye kalkmayacak. Gelecek, eşit masada oturacağız, meseleleri iki egemen devlet olarak halledeceğiz. 

Emperyalistin PKK’ya, gözümün içine bakarak verdiği güdümlü füze Irak’ın kuzeyinden ateşlenecek, aslan evladım şehit olacak, benden şantajlara boyun eğmemi bekleyeceksin. Hadi oradan… (Gel de, Erbakan Hoca’yı rahmetle anma…)

Ankara’dakilere sesleniyorum: Papaz’ı vererek kuşatmayı yaramazsınız, aksine, emperyalist bu kez, Enver Altaylı ile başlayıp aşağıya doğru uzayan uzun bir liste ile karşınıza dikilir, devletin egemenliğini tartışmaya açar. Ben, Erdoğan’a güvenirim. O, “Washington’la ilişkileri hale-yola koymanın rotası biraz Pensilvanya’dan geçiyor”diyenlere önce manevra alanı bırakır, izler, o meşhur küçük not defterine not alır, sonra, gereğini yapar. 

Hareketli günlere ilerliyoruz. 

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • mansur

  13 October 2018
  0 0
  reis güç buhranına kapılmış biri öyle meydanlarda ver papazı al papazı diyerek artislik yapmayacan reis sende benlik sevdası başladığından bu tarafa allah sana gerekli dersleri veriyor ama en son dersini milletin eli ile sandıkta verecek verecektin bu restleşme sonucu milleti devleti vatanı neden yıprattın yazık sanaaaa yazııkkk sayın ardan bey tayyibin alacağı bir şey yok artık hiç hesabı kalmadı bencillik hastaşığı onu sarmış bu saatten sonra o kaçar buna emin olun ....
 • hurst dilaver

  12 October 2018
  0 0
  SIRADA KİM VAR. ENVETR ALTAYLI, OSMAN KAVALA,APO, 1. DERECE FETÖCÜ TAKIMI, DARBECİ PAŞALAR ÖZELLİKLE İNCİRLİKTEN ALINAN VARSA. zaten başkan yard BİDEN can yüzeli aldı. başbakan deniz yüceli verdi ama 3 gün almanyada bekledi. bir hain alman gazeteci zaten telefonla gitti.HEP VER ,HEP VER..olmuyor beyler.SİZ BU AKŞAM YA DA YARIN CHPLİLERİN, AKP ÖNÜNDE DAVUL ÇALDIRIP KÖÇEK OYNATACAK MI ONA BAKIN.ilk defa yıkıldım dostlar.lanet olsun. BUNU MÜMBİÇ,KANDİL FALAN ÖRTEMEZ.
 • hursit dilaver 2

  12 October 2018
  0 0
  HELE O HAİNİN AVUKATI 3 YIL CEZAYI BİLE ŞİKAYET EDİYOR.BU NE GÜÇ BE..ulan benim 2014de ayrıldığım işyerinden alacağim 20.000 tl tazminat için 2016 dava açtım.3 celse oldu, kasımda yine var. ama bizim aşçibaşının davası temyize gitmiş. 5 yıldır temyızdeymiş tazminat davası.beni de temyize gönderip 4-5 yıl bekletirler de bu papaz efendi krallar gibi çıkıp giderse,şapka çıkarırım kardeşim.işçi hakkı,tazminatı falan.. YAŞASIN ADALET DERİM.
 • hursit dilaver 1

  12 October 2018
  0 0
  ardan bey diz çöktük sonunda. ya baştan verecektik. ya da asla ya da takasa girecektik. ne oldu halkbank müdürü ya da bir iki tane FETÖ haini.hepsi boşa gitti.şimdi bu fatih portakalın bu akşamki havasını görün yarın sabah GAZETELERİ OKUYAN YILMAZ TUNCANIN NASIL SEVİNÇLE GÖZLERİNİN PARLADIĞINI GÖRÜN FLASH DA. ya da cumhuriyet gazetesinin SONUNDA DİZ ÇÖKTÜRDÜLER manşetini.olmadı olmadı olmadı.bari o iki şahiti ABDye göndermeyin.
 • Nazan

  12 October 2018
  0 0
  benim Cumhurbaşkanıma güvenim kalmadı ! Papaz serbest ama Fetoş türkiye ye iade edilmedi dalga geçti bizimle devlet
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER