GÜNCEL

Ahmet Hakan : Susacak mısınız Aykut Erdoğdu?

Tarih
10 July 2020
İzlenme
1039 Kişi

CHP’nin önemli isimlerinden Aykut Erdoğdu, yanına aldığı CHP’lilerle birlikte sekiz yıl önce dönemin Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar’ı hedef almıştı.

*

Can Akın Çağlar’ın tarihin en büyük batık kredisini verdiğini söylüyordu. İstifaya davet ediyordu. Suçluyordu. İtham ediyordu.

*

Aykut Erdoğdu’nun suçladığı Can Akın Çağlar, şu anda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri...

*

Can Akın Çağlar, yaptığı ilk açıklamada da şunu söyledi:

*

Abdulkadir Selvi: Can Akın Çağlar'ı CHP'lilere eski Cumhurbaşkanı ...“Ben o dönemde Aykut Erdoğdu ile oturdum konuştum. Kendisi beni dinledi. İkna oldu. Anlaştık. Sorun yok.”

*

Acaba doğru mu bu bilgi?

*

Gerçekten de Can Akın Çağlar ile Aykut Erdoğdu oturup konuştular mı? Gerçekten de Aykut Erdoğdu, Çağlar’ın anlattıklarından sonra iddialarından vaz mı geçti?

*

Aykut Erdoğdu’nun konuşması gerekir.

*

- “Evet, görüştüm” ya da “Hayır, görüşmedim” demesi gerekir.

*

- Eğer görüştü ve ikna olduysa... Neden sekiz senedir kamuoyuna bu doğrultuda bir açıklama yapmadığını izah etmesi gerekir.

*

Aykut Erdoğdu kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır? - SİYASET ...- Eğer görüşmediyse... Can Akın Çağlar’a “Nereden çıkarıyorsun bunu” diye sorması gerekir.

*

Aykut Erdoğdu...

Siyasetteki saygın yerini korumak istiyorsa, bundan sonra sallayacağı yolsuzluk dosyalarının ciddiye alınmasını istiyorsa, ilkeli ve şeffaf bir siyasetçi olarak yoluna devam etmek istiyorsa...

Mutlaka ama mutlaka konuşmalıdır.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER