GÜNCEL

Ahmet Hakan : Selamı sabahı sakın kesmeyin

Tarih
11 June 2021
İzlenme
2494 Kişi

Geçenlerde bir Kemal Kılıçdaroğlu videosu izliyordum.

Ülkenin içinde bulunduğu durumu kendi bakış açısıyla anlatıyor, hükümeti sert bir üslupla eleştiriyor ve en sonunda da şöyle diyordu:

*

“Bunlarla selamı sabahı kesin.”

Bunu duyunca “Eyvah” dedim.

Hem memleket için...

Hem de CHP için...

*

Memleket için neden eyvah dediğimi açıklamaya gerek duymuyorum.

CHP için eyvah dememin nedenine gelince...

*

CHP'nin ABD temsilcisi: Trump'ın Erdoğan'a hakaret ettiği mektup Kılıçdaroğlu'nu çok kızdırdı | 7Sabah | YediSabahPartiler, selamı sabahı yükseltme kurumlarıdır.

Selam sabah ne kadar artarsa, partiler de o kadar oy arttırır.

Selamın sabahın kesildiği durumlarda ise partilerin potansiyeli geriler.

*

Selam sabah kesilerek particilik yapılmaz yani... Aşiretçilik yapılır.

Ancak aşiretler, tarla sınırı anlaşmazlıkları yüzünden selamı sabahı keserler. Ama onların bile selamı sabahı kesmesine göz yumulmaz. Mülki amirler, toplu pilav törenleriyle aşiretleri barıştırmak için çabalarlar.

HEY GİDİ DAVUTOĞLU HEY

 

AK PARTİ’DEYKEN...

Ahmet Davutoğlu, Kanal İstanbul için geçmişte bakın ne demiş - Memurlar.NetŞöyle diyordu Davutoğlu:

Bütün projelerimizi taçlandıracak olan Kanal İstanbul projesiyle sadece İstanbul için değil tüm Türkiye için yeni bir dönem başlamış olacaktır.”

*

VE DÜN...

Şöyle dedi Davutoğlu:

*

“Kanal İstanbul projesi bir felakettir. Herkesi bu projeye karşı direnişe çağırıyorum. Bu proje suçtur.”

SAAT KULESİ YAPMAK YASAKLANMALIDIR

BİZİM Yozgat’ta tarihi bir saat kulesi var. Çok zarif, çok kibar bir kule... Şehrin sembolü. Bu ve buna benzer tarihi kuleler başımızın tacıdır.

Ama şu dijital çağda şehirlerin göbeğine eskiymiş izlenimi veren ya da fayanslarla donatılan yeni saat kuleleri yapmak, tam anlamıyla bir faciadır.

*

Devlet bir ferman çıkarmalı ve belediyelerin saat kulesi yapmaları yasaklanmalı.

AHMET ŞIK’IN MUHALEFETE VERDİĞİ ZARAR

Ahmet Şık'tan skandal sözler: Sokak çağrısı yaptı - Yeni ŞafakVİDEOLARIN rüzgârıyla muhalefet cephesinde moraller yerindeydi.

Birden Ahmet Şık çıktı ortaya.

Tek kişilik bir gösteri yaptı, “Katil devlet, seri katil devlet, devlet yıkılmalı” falan dedi.

Peki ne oldu?

*

İktidar cephesine mis gibi yüksek sesle bir çıkış yapma imkânı vermiş oldu. Muhalefet cephesini ise iki arada bir derede bırakmış oldu.

*

Neyse... Neyse...

BAŞÖRTÜLÜYLE, ŞORTLA KAFAYI BOZANLARA GELSİN

Oyuncu Ezgi Mola hakkında cinsel saldırı sanığı Musa Orhan'a hakaret ettiği iddiasıyla davaKAFAYI kıyafetle bozan tipler var.

Her iki tarafta da...

Biri başörtüsüyle kafayı bozmuştur, öbürü şortla...

Bu tiplerle mantık dairesinde konuşma yapılamaz.

Bunlar argümandan falan anlamazlar.

Ezgi Mola, bu tiplere nasıl yaklaşılmasıyla ilgili örnek olacak bir paylaşım yapmış.

Demiş ki:

*

“İster türbanını takar ister kısa şortuyla gezer! Sana ne kardeşim sana neee! İstediğini giyecek, istediğini takacak ve sen saygı duymayı it gibi öğreneceksin! Yeter be!!!!”

*

Bunu kesip cüzdanınızda saklayın. Kafayı şorta ya da başörtüye takmış bir tip gördüğünüzde açın, haykırarak okuyun. Anında uzayacaklardır. Çünkü onlar, ancak bundan anlar.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Namyelüs

  17 June 2021
  0 0
  Mehmet kardeşim, yolun yol değil,bildiğin islam da tam değil.Allah dilese idi kimseyi imtihana sokmazdı.Nasihatı alan alır,alamayana da cezasını kendi verir.Sen kendi hesabını ver yeter.
 • Mehmet 2

  11 June 2021
  0 1
  "...rahatsız edilmemelerini temin eder..." İşte Allahın hükmüne uymayınca yok erkekler kadınlara yiyecek gibi bakıyor yok kadına şiddet falan filan. Elin gavuru ne giyerse giysin ama kendi kızlarımız bu gavurlara benzedikçe sözde Müslüman ülkede Zina, İçki, Kumar, Faiz, Rüşvet vs.. almış başını gidiyor. Bir İHL olarak Allah'ın bu emrini hatırlatacağına yalakalığa devam Pabucumun İHL si Allah sonumuzu hayırlı kılsın
 • Mehmet 1

  11 June 2021
  0 1
  Ezgi Mola öyle demiş te bakalım Müslüman olarak Hükümlerine uymak zorunda olduğumuz Kuran-ı Kerim de Cenab-ı Allah ne diyor? Ey peygamber! Eşlerine, kızlarına ve öteki bütün mü'min kadınlara söyle: “Bir ihtiyaç için dışarı çıktıkları zaman, dış kıyafetlerini baştan ayağa üzerlerine salıversinler. Bu örtünme şekli onların iffetli, kendini koruyan, temiz kadınlar olarak tanınmalarını ve rahatsız edilmemelerini temin eder.” Ama unutma ki Allah, çok acıyan ve çok bağışlayandır. (Ahzâb 59. Ayet)
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER