GÜNCEL

Ahmet Hakan : Sazan gibi atlamayın şu fotoğrafların üstüne

Tarih
04 July 2019
İzlenme
4858 Kişi

“TÜRK heyetinde not tutan bir kişi bile yok/Amerikan heyetinde ise herkes not tutmaya hazır” diye özetlenen o meşhur fotoğraf karesinin öyküsünü öğrendim.

*

Olay şöyle olmuş:

ABD Başkanı Trump ve beraberindekiler, daha önce yaptıkları bir görüşmeyi tamamlamışlar. Ellerinde not kâğıtları, kalemler falan... O şekilde bekliyorlarmış Türk heyetini... Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler içeri girmişler, yerlerini almışlar ve toplantının basına açık bölümünde fotoğraf çekimi başlamış. Türk heyetinde not defterlerinin olmadığı fotoğraf karesi, işte böyle ortaya çıkmış.

Görüşme başlar başlamaz ise... Türk heyetinde bulunanlar, hemen not defterlerini çıkarıp kendi alanlarıyla ilgili notlar almaya başlamışlar.

*

Şimdi elimizde iki fotoğraf var:

kılıçdaroğlu not defteri ile ilgili görsel sonucu- BİR: Türk heyetinin not tutmadığını gösteren fotoğraf...

- İKİ: Türk heyetinin harıl harıl not tuttuğunu gösteren fotoğraf...

*

Birinci fotoğrafın üzerine sazan gibi atlayarak “Bizimkiler not bile tutmuyor... Şunların haline bakın hele... ABD heyeti ise işine nasıl da sahip çıkarak not üstüne not alıyor...” falan diye laf sokanlar, ikinci fotoğrafla karşılaşınca “ölü taklidi” yapmaya başladılar.

*

Başta CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere...

Önünü arkasını incelemeden bu tür olayları konu edenlere dört önerim var:

- BİR: Yapmayın böyle... İnternette gördüğünüz her fotoğrafın üstüne hemen atlamayın.

- İKİ: Diyelim atladınız... Hakikati öğrendiğinizde samimi olarak mahcup olun. Mahcubiyet iyidir.

kılıçdaroğlu not defteri ile ilgili görsel sonucu- ÜÇ: Diyelim mahcup oldunuz... Zerre yüksünmeden özür dileyin. Çok asil bir davranıştır özür dilemek.

- DÖRT: Diyelim özür dilediniz... “Bu da bana ders olsun, bir daha asla böyle bir şey yapmam” falan diye yemin ediniz.

 

BİR TRUMP ÖLMÜŞ DİYELER

GEÇEN akşam tam da güzel bir filme dalacakken...

Whatsapp’tan acı acı uyarı mesajları geldi.

Açtım.

Bir arkadaşım, “Duydum mu? Trump ölmüş” diyordu mesajında...

Bir başka arkadaşım ise “Trump ölmüş, duyurmuyorlarmış” diyordu...

Komplo teorilerine yatkın ve iktidarı pek seven bir arkadaşım ise “Adam S-400 meselesinde Türkiye’ye destek verdi ya... O yüzden zehirlediler adamı” demesin mi?

trump öldü mü ile ilgili görsel sonucu

Bütün bu mesajlara karşı...

“Bir Trump ölmüş diyeler/Üç günden sonra duyuralar/Soğuk su ile yuyalar/Şöyle garip bencileyin” diye cevap yazdım, ardından telefonumun sesini kıstım ve filmime dalıverdim.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • ali aslan..

  04 July 2019
  0 0
  Bu yazının mescitle ne alakası var??? insan olmak zor .. yemedi sanırım havalanı biraz BÜYÜK geldi .. CHP KASETLE GELENleri iftira ata dursun yoolaaaaaaaaaaaaaaaa devam
 • hursit dilaver

  04 July 2019
  1 0
  en güzeli İSTANBUL HAVA LİMANINDA UÇUŞ PİSTİ KENARINA YAPILAN MESCİTLER.müslim devletlerden gelen yolcular, transit de olsa, BURADA DURUP, NAMAZLARINI KILIP YOLA DEVAM EDECEKLER.yani her pistin orta ve uygun yerinde bu mescit yapılıyor. YANİ İHTİYAÇ MOLASI YERİ GİBİ..CHP VE İPLİLERİN KULAKLARI ÇINLASIN. NASIL ATLADILAR BU HABERİ.
 • hursit dilaver

  04 July 2019
  1 0
  trump öldü haber üzerine tayyip bey çinden hemen türkiye kanalı ile ABDye başkanlığı devir için gidecekti istanbul havalimanında pist kenarlarına yapılan NAMAZ MESCİTLERİNDEN BİRİNDE UÇAĞI durdurup namazını kılıp ve hemen de uçağa binip, ABDye yol almaya başlamıştı.son anda durum anlaşıldı da geri döndü. diye yazdım.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER