GÜNCEL

Ahmet Hakan : Clio falan hiç fark etmez, tek tek hesabı verilmeli

Tarih
06 September 2019
İzlenme
2958 Kişi

EKREM İmamoğlu yönetimi, Yenikapı’da çoğu Clio marka araçlardan oluşan “israf” iddialı bir araç sergisi açtı dün itibariyle...

*

Ne oldu?

- Her iki tarafın da trolleri hemen fazla mesai yapmaya başladı.

- Hariçten gazel okumaya meraklılar atıp tutmaya başladı.

- Kimisi abartmaya, kimisi küçümsemeye başladı.

- Bazıları verisiz, dayanaksız karşılıklı düelloya tutuşmaya başladı.

- Kimi anında saldırı, kimi anında müdafaa pozisyonunu almaya başladı.

*

Kısacası herkes konuşmaya başladı ama konunun asıl muhatapları, yani İmamoğlu’ndan önce belediyeyi yönetenlerden ses seda yok.

*

İsrafın Clio’su, Mercedes’i olmaz. İsraf israftır!

Bu araçlarla ilgili tasarrufları yapan belediyenin eski yöneticileri derhal çıkıp konuşmalıdır.

*

- Ya çıkıp... “Evet, biz israf ettik! Bu araçlar ihtiyaç fazlasıdır. Çok özür dileriz. Suçluyuz, yanlış yaptık. Kır kalemi, kes cezamı” falan demelidirler.

*

- Ya da çıkıp...“Yalan, iftira... İşte bu araçlarla ilgili tek tek hesabımız” başlıklı ikna edici bir açıklama yaparak kendilerini temize çıkarmalıdırlar.

 

yenikapı araç imamoğlu ile ilgili görsel sonucuİMAMOĞLU GELECEĞİN BEKLENEN LİDERİ OLABİLİR Mİ?

EKREM İmamoğlu...

- Yolunu yine Diyarbakır’a düşürür mü acep?

- HDP önünde feryat eden evlatlarını dağa kaptırmış anaların yanına uğrar mı acep?

- Onlara “Analarım benim... Hepinizi kucaklıyorum... Davanızda haklısınız... Sizin yanınızdayız...” tarzı sözler söyler mi acep?

- Parmağını dağa doğru uzatıp “Verin bu anaların çocuklarını” diye haykırır mı acep?

- HDP’lilere “Kayyımda size destek verdim, siz de hatırım için bu analara destek verin” der mi acep?

Bilmiyorum, bilemiyorum.

*

Ama bildiğim iki şey var:

*

- BİR: “Diyarbakır’da başkanlara destek olayım ki... HDP oylarını cepte tutayım” türü hesapçı yaklaşımlarla geleceğin beklenen lideri olamazsın.

*

- İKİ: Hem kayyım atamalarına itiraz eder hem de evlatlarını dağa kaptırmış analara gürül gürül destek verirsen... O zaman geleceğin beklenen lideri olabilirsin.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Araci

  07 September 2019
  2 0
  02 Eylül'de ihtiyaç var diyerek araç ihalesi açan kişinin, belediyede araç ısrafı var demesine değinmemek, o kişiyi korumaktan başka ne ile açıklanabilir? Eski belediye yöneticilerine hesap versin derken, hem araç ısrafı var deyip, hem araç kiralayan kişiye neden hesap sorulmaz?
 • mehmetm

  06 September 2019
  1 0
  Dalaksız, mesela İzmir'de kaç araba var diye neden merak etmiyor? Böyle bir karşılaştırma neden yapmıyor ? Biz de kendisi alkışlayalım. Yoksa ne gerek var bugün yazımızı çaktık, gece de demlenmeye gider ardından ceviz kırarız, yarın başka bir yazı daha çakarız mantığı ile hareket etmek kolayına mı geliyor ?
 • HURSİT DİLAVER

  06 September 2019
  3 1
  valilijk hemen bu arabaları bloke edip tek tek araştırmalı. 1-2 ay sürer ama istanbullu bu arada rahat uyku uyur. israfın önüne geçilmiş olur. BU ARADA EVDE SAĞLIK HİZMETİ falan ALAMAYANLAR İÇİN, İŞİKLAR İÇİN DE YATSIN DERİZ.dualarımız enerji şeklindedir. hemen ulaşır. garantilidir.böylece istanbul trafığı de rahatlar. YOLLARDAKİ BU ŞİSRAF ARAÇLARINDAN KURTULMUŞ OLURUZ. NE BU BE, BU KADAR LUZUMSUZ ARABA. YUH YANİ Dİ Mİ.
 • Mustafa

  06 September 2019
  1 0
  Bu 800 bin oyun arasında ktidara yakın oy verenler bunları bilmiyorlarmiydi? Tabiki biliyorlardı. Aynı kanaat devam ederse ne farkeder ilin adami gene köşeyi dönerl. Anaların feryadı bunlara işlemez (maalesef)
 • HAYDAR TOPÇUOĞLU

  06 September 2019
  4 0
  DAHA ÇOK ÖYLE TROLLÜK YAPAESIN İMAMOĞLUNA SEN
 • TEK

  06 September 2019
  3 0
  Bilemezsin tabi çünkü bilsen de söyleyemezsin ...Ağa babaların buna izin vermezler çünkü... HDP ile kol kola girip saha sonra da evlatları kandırılıp PKK kadrolarına katan HDp binası önüne gidip gözü yaşlı anaların yanına gidemez İmamoğlunuz çünkü .... Siz ve sizin gibiler işinize geldi mi bilemez işinize gelmedimi her şeyi bilirsiniz... Çünkü her daim iki yüzlüydünüz her daim öylesiniz....
 • HAYDAR TOPÇUOĞLU

  06 September 2019
  6 0
  EĞER SEN HARBİ Bİ GAZETECİSEN EĞER İNANDIĞIN DEĞERLERE GERÇEK MANADA GÜVENİYORSAN BU ÇAĞRINI İZMİR İÇİN YAP
 • KULO

  06 September 2019
  3 0
  La ahhakan, sen ne çeşit bir fırıldaksın anlayamıyoz yahu, hangi marka vantilatöre uyarsın, kimin elektriği ile kimi serinletirsin acep. ikna edici bir yazı ile bu sorularımıza yanıt vererek kendini temize çıkarmanı bekliyoruz. bak sana senin yazdıklarınla geri pas yaptım. hadi cevap yazını bekliyoruz...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER