SİYASET

Zafer Şahin : CHP Erdoğdu’nun biletini kesti

Tarih
28 June 2022
İzlenme
2070 Kişi

Hasan Fehmi Güneş… 70’li yılların sonundaki Ecevit hükümetinin İçişleri Bakanı. Evliyken dönemin ünlü şarkıcısı Aynur Aydan’ın evinden çıkarken yakalandı. İstifa etmek zorunda kaldı.

Ergun Göknel… 90’ların İSKİ Genel Müdürü. Sekreteriyle aşk yaşamaya başladı. Karısından yüklü bir tazminat ödeyerek boşandı. Sevgilisiyle evlendi. Ama eski eşin intikamı acı oldu. Ergin Göknel’in rüşvet aldığını ve yolsuzluk yaptığını ihbar etti. Hem eski eşini hem SHP’yi bitirdi.

İlyas Aktaş… DYP Samsun Milletvekili. 1995 yılında Meclis’teki makam odasında sekreteri tarafından bacağından vuruldu. Aynı anda silahını çeken Aktaş da sekreteri kolundan yaraladı. Olayın ikili arasındaki aşk ilişkisi nedeniyle yaşandığı iddia edildi. Aktaş sonradan mahkemelik olduğu sekretere 500 milyon lira tazminat ödedi.

Hamdi Üçpınarlar… Devlet eski bakanı. Sekreteriyle uygunsuz görüntüleri ortaya çıkınca bakanlık görevinden istifa etmek zorunda kaldı.

Bu örnekleri niye hatırlattık? Aykut Erdoğdu yalnız değil. Aykut Erdoğdu Haberleri - Son Dakika Yeni Aykut Erdoğdu GelişmeleriGeçmişte CHP’de ve AK Parti’de evlilik dışı ilişkiden çocuğu olan, eşini boşayıp sevgilisiyle evlenen çok vekil var. Hatta işi farklı bir noktaya taşıyıp sevgilisine makam odasında imam nikâhı kıyanı bile biliyorum. (“Kesin AK Partilidir” diye düşünenler yanılıyor. O vekil CHP’liydi! Nikâhı da bizzat kendisi kıydı.)

40’ından sonra azan bu siyasilerin bir diğer ortak noktası ise skandalın ortaya çıkmasıyla siyasi hayatlarının bitmesi. Aykut Erdoğdu’yu bekleyen son da farklı olmayacak. Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarına “Belgeli yolsuzluk ve suistimal iddialarında kimsenin gözünün yaşına bakmayın” talimatı verdiğini öğrendim. Yani CHP’nin Erdoğdu kararı bugünden belli. İstifa etmezse ihraç edilecek. Skandalın kadın kahramanın da istifasının isteneceği söyleniyor.

İmamoğlu’nun sinirini bozan AK Partili belediyeler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz hafta Büyükada’da 14 CHP’li belediye başkanıyla gerçekleştirdiği gizli toplantının detaylarını bu köşeden aktarmıştık. Duyduğuma göre, Ekrem Bey bu toplantıdaki konuşmaların ortaya çıkmasına çok bozulmuş. Toplantıya katılan bazı belediye başkanlarının kendisine tuzak kurduğunu söylüyor ve “Günü gelince bunlara hesap soracağım” diyormuş! Kendi iç işleri. Bizi ilgilendirmez. Biz işimizi yapmaya devam edelim. Meşhur Büyükada toplantısından bir detay daha aktaralım.

O toplantıya bir kadın kamuoyu araştırmacısı da katılmış. İstanbul’daki son durumu ilçe ilçe anlatmış CHP’li başkanlara. AK Parti’nin genelde bir miktar oy kaybettiğini ama İstanbul özelinde oyunu koruduğunu rakamlarla dile getirmiş. Hatta bazı AK Partili belediyelerde oyların 2019’a göre yükselişe geçtiğini de vurgulamış.

Sen misin bunu söyleyen… İmamoğlu adeta küplere binmiş. Açmış ağzını, yummuş gözünü. “Benim olduğum yerde böyle bir şey söz konusu olamaz. Bu rakamlar doğru değil” demiş kadın araştırmacıya. Buz gibi bir hava esmiş salonda.

Son dönemde anketlerde dramatik bir düşüş yaşadığı CHP’liler tarafından da kabul edilen İmamoğlu’nun önüne konulan anketlere bile inanmayan bir çizgiye gelmesi düşündürücü. Ama özgüveninin hâlâ yerinde olduğu anlaşılıyor. Bu bir siyasetçi için iyi bir şey. Yazın bir köşeye. Bu adamda bu hırs varken CHP daha çok karışır.

Eleman aranıyor!

Son dönemde nereye gitsem, iş dünyasından, esnaftan kiminle konuşsam hepsi sözleşmiş gibi aynı şeyi tekrarlıyor:

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • DRSN

    05 July 2022
    0 0
    ELAMAN BULAMAMA NEDENİ GAZA GELP SEÇİM İÇİN DEYYUSLARIN TUZAĞINA DÜŞMEK TAŞÖRENLERİN KADROYA ALINMASI HATA ŞİMDİ SÖZLEŞMELERİN KADROYA ALINMASI NAH İŞÇİ BULUR ÖZEL SEKTÖR ADAM KADRO ALDIMI MÜDÜRÜ DİNLEMİYOR İŞ YAPMIYOR NASIL OLSA 657 VE İŞ KANUNU ZIRHINA BÜRÜNÜ YOR SORUN ALMANYA GİBİ ÇÖZÜLÜR HERKES İŞÇİ OLACAK TÜM 657 ZIRHLILARI BAK OZAMAN SENDİKALIDA OLSUNLAR OZAMAN HERKES AYNI KANUNA TABİ OLUR BÖYLECE DEVLET KADROSU DİYE BİŞEY KALMAZ
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER