SİYASET

Yiğit Bulut : Ülkem nasıl bir saldırı altında, bu nasıl bir düşmanlık, nasıl bir ihanet

Tarih
09 September 2015
İzlenme
4460 Kişi

9 Eylül 2015

Yazıma başlamadan bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum... Sizler, bu ülke için canınızı verdiniz...

Sevgili dostlar, atılan adımlar tek tek ortaya dökülüp çizgiler kalınlaşınca yapılan plan daha net görünüyor. Hedef “Büyük KAOS ve ardından BÜYÜK TÜRKİYE yerine BİTİK BÖLÜNMÜŞ TÜRKİYE”!

Nasıl mı? Nasıl olduğunu lütfen bundan sonrasını çok dikkatli okuyarak sizler de sorgulayın.

Hatırlarsanız uzun bir süredir yurtdışında davet edildiğim bir toplantı ve buradan kavga ederek ayrılışımı detayları ile yazıyorum. Saati geriye sararken aklıma çok net bir kare düştü ve arkasından maalesef bugüne kadar söyledikleri “YERLEŞİK UNSURLAR” tarafından tek tek yerine getirilen, stratejist yabancı arkadaşın sözleri geldi...

Duvarda iki resim asılı biri “Dört tarafı denizlerle çevrili Türkiye” diğeri ise BOŞ! İlkinde daha doğrusu “tehlike olarak görülen” ama seslendirilmeyen ilk senaryoda Türkiye’nin etki alanını nasıl genleştireceği ve Hazar kıyılarından Balkanlara kadar, Asya’dan Afrika’ya kadar nasıl etkili olabileceği tartışılıyor ve bunu yapacak bir liderliğe karşı neler yapılacağı çok uzaklarda kapalı kapılar ardında konuşuluyor... Diğer BOŞ olan ise engellenmesi halinde ilkinin yerine konacak “Bölünmüş Bitik Türkiye”!

Sevgili dostlar, bütün bunları geriye sarınca tablo çok net oturuyor. Bugün yapılanların ve hatta 2008 sonrası “alt yapısı kurulan” oyunun iki hedefi var; 1- Hayata geçen BÜYÜK TÜRKİYE projesini durdurmak, 2- BİTİK Bölünmüş Türkiye projesini hayata geçirmek...

Peki nasıl? Çok zor değil; Türkiye’nin büyümesi için özellikle çevresindeki tarihten gelen etnik ve mezhep farklılıkları olan coğrafya üzerinde etki genleşmesi için gereken ne? Cevap çok kolay; son birkaç yılda yapılanlar yani BÜYÜK KARDEŞLİK adımlarını...

Sevgili dostlar, OYUN ÇOK AÇIK! Etnik, Ekonomik, Mezhepsel, Sosyal, Siyasi prangalarından kurtularak ve en önemlisi etki alanını Balkanlar-Asya-Orta Doğu-Afrika hattında çizen BÜYÜK TÜRKİYE projesi, özü ve liderliği ile BÜYÜK BİR SALDIRI altında... Amaç bu adımı durdurup yerine KAOS’u hakim kılmak ve KAOS süreci sonucu daha açıkçası yaşanacak bir çatışma sonrası “KÜÇÜK TÜRKİYE’yi” elde kalan topraklarda kurdurarak yeniden kontrol etmek... Bu arada Türkiye’de aynen 1975’te Irak’ta yaptırdıkları-YAPTIRDIKLARI gibi “Kürt kökenli kardeşlerimizin de” bu pis oyunda “yok edilmek” isteneceğini de belirtmeme sanırım gerek yok!

Burada çok önemli detaylar da var... Bir örnek vereyim; bazı siyasi parti ambalajındakiler veya Paralel Örgütler’e destek verenler sanmasınlar ki İKTİDAR onlara teslim edilecek! Onlar sadece kullanılacaklar hatta inandıkları yolda belki hayatlarını kaybedecekler ve sonunda her parça gibi tasfiye edilecekler! Bu süreç sonunda İKTİDAR, BÜYÜK KAOS PLANLAYICILARI tarafından çıkarılmak istenen “iç savaş sürecinde” kahramanlaştırılan yeni figürlere teslim edilecek...

Peki TSK nasıl her anlamda sahaya çekilecek ve fiziki-psikolojik saldırının dozu artacak? Şimdi sıkı durun ve bu yazdığımı defalarca okuyun. TSK’nın sahaya çekilmesi için bazı hukuk süreçlerinin içine sızıldı ve HAKSIZ YERE BAZI SUBAYLAR tutuklanarak TSK’nın PSİKOLOJİK HAZIRLANMASI ile ilgili süreç 1997 sonrası başlatıldı...Bugün TSK aynen polis teşkilatımız gibi doğrudan fiziki saldırı altında !

Sonuç: Son 18 yılı geriye dönüp tek tek düşündüğümde, analiz ettiğimde, notlarıma baktığımda; KORKUNÇ TABLOYU çok ama çok net görüyorum. Oyun planı “Büyük olanı bitir, küçük olana geç” üstüne kurulmuş ve sahneler tek tek hayata geçiyor... Bu noktada hangi inançtan, hangi etnik kökenden olursa olsun, hangi siyasi parti veya Cemaat-Cemiyet-Camia’ya mensup olarak kendini tanımlarsa tanımlasın, BÜTÜN BU COĞRAFYA’NIN İNSANLARINA SESLENİYORUM; “2023 Büyük Türkiye hedefine yürümek yerine, “içeride dışarıda savaşa zorlanmış,  etnik kökenleri farklı insanları karşılıklı birbirine düşürülmüş, ekonomisi bitmiş, çocukları ölmüş, sokakları yanmış ve BÖLÜNMÜŞ” bir Türkiye istiyorsanız OYNANAN OYUN ve senaryoya SEYİRCİ KALIN ! Bütün bunlara HAYIR diyor ve BU KİRLİ OYUN durmalı diyorsanız, birey olarak lütfen bilinçli olun-BİLİNCİNİZİ HAKİM KILIN ve tarihin size verdiği görevi getirerek BU KİRLİ SENARYOYU tarihe gömün! YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR, GÜN BUGÜNDÜR!

Sonuç: Hedef BÜYÜK TÜRKİYE ve hayata geçirmeye çalışan lider... Saldırı içeriden dışarıdan, İHANET MALESEF İÇERİDEN! AMA ŞUNU HİÇ UNUTMAYIN; hedef, 1071’den beri yani BU TOPRAKLARDA EGEMEN OLUP AVRUPA’YA DOĞRU yayıldığımızdan bugüne COĞRAFYAMIZ ve BU COĞRAFYA’NIN halkları... Bu oyunu bozacağız ve YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ!

Star

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER