EKONOMİ

Yiğit Bulut : Türkiye’nin hedeflerine yürüyüşü engellenemeyecek!

Tarih
26 November 2014
İzlenme
1884 Kişi

26 Kasım 2014

Sevgili dostlar, Türkiye’de her alanda “önemli adımların atıldığı dönemlerde” yaşanan terör olaylarının-siyasi saldırıların-finansal manipülasyonların detaylarını Türkiye’nin attığı adımlarla eşzamanlı inceleyince, görünen açık: saldırı tek “odaklı” değil! Ortada birçok parçadan hatta açıkça yazmak gerekirse; devletler, onların gizli servisleri ile “bazı iç yapılanmaların” birlikteliğinden ortaya çıkan bir ŞER İTTİFAK’ı ve uzantıları var! 

Sevgili dostlar, Türkiye’nin son 12 yılda her alanda aldığı yolda dönüp geriye baktığımızda güzergah üzerinde hep birlikte “çok ciddi şer” unsurlarının bertaraf edildiğini ve Türkiye’yi istedikleri gibi “çekip-çevirmeye” alışan yapılanmaların devre dışı bırakıldığını görebiliriz... Bugün de durum farklı değil; Devlet’e yerleşen unsurlar-YERLEŞİK DÜZEN çökme yolunda ve kendileri-taşeronları “son çabalarını” ortaya koyuyorlar!

Bunlar kimler mi?

Birlikte sorgulayalım;

1- Maddi-manevi varlıklarımızı bizden çalan 1946’dan bugüne palazlanan YERLEŞİK İÇ DÜZEN,

2- “Orta Doğu-Yeni Dünya” çizgisinde etkisizleştirilen ülkeler,

3- Dışarı taşmasına imkan verilmeyen-kendi vatandaşlarını katletmesine dünyanın seyirci kalmasına rağmen DUR dediğimiz Suriye ve sahipleri,

4- Kürt kökenli vatandaşlarımıza etki etmesine izin verilmeyen örgütler ve iç yapılanmalar,

5- İnsanlarımızın temiz duygularını sömürerek “Manevi Vesayet” tesis etmesine izin verilmeyenler,

6- Devlet içine 1980 darbesi sonrası yerleşmeye başlayarak “DEVLET’I klonlayanlar”!

7- Ve bütün bu “negatif” unsurlara ek olarak “kaos örgütleyerek” maddi varlıklarımızı sömüren iç-dış koalisyonlar ve diğerleri

8- Yabancı servisler kontrolünde “maneviyatımızı sömürerek” yurtdışında örgütleşenler,

Bir de tespit yapalım; bu bileşenler ve uzantılarının hepsi “yaralı”, hepsi “Bu ülkenin Halkının ve Devletinin üstünden el çektirilmiş” ve tamamı köşeye sıkıştırılmış durumda...

Diyeceksiniz ki; bu nasıl “durdurulma”, EN BÜYÜK SALDIRIYI gerçekleştiriyorlar!

Sevgili dostlarım, ayrıntı da burada gizli; bu koalisyon artık çaresizce akıldışı hedeflere saldıracak hatta sokakları, ekonomimizi, siyasi denklemimizi, “KAOS’a sürüklemeyi deneyecek” kadar çaresiz durumda ! Daha açık ifadesiyle; denenenleri zorlamaya kadar “akılları kaymış”, umutları “başka baharlara” kalmış durumdalar ve attıkları adımlar “etkileme-orta uzun vadeli eylem” değil, sadece ve sadece ÇARESİZLİK, bitmişlik ve TÜKENMİŞLİK!

Sevgili dostlar, son 12 yılda Türkiye üzerinde “maddi-manevi etkilerini” kaybeden bu koalisyon güçlerinin ve içerideki işbirlikçilerinin, tek bir ortak hedefi var; yollarını tıkayan Sayın Erdoğan’ı ve başlattığı BÜYÜK TÜRKİYE Hareketini durdurmak, Türkiye’yi girdiği “En Büyük Olma” yolundan döndürmek ve alıştıkları “eski pis defterleri açarak, HER ŞEYİ KENDİ hanelerine yazmak! Bu yolda yıllardır kullandıkları sinsi ve iğrenç oyun planları da açık; terör, hatta zaman zaman sivillere yönelik aşağılık saldırılar sonucu “siyasi erime” etkisi zorlamak ve TOPTAN KAOS EŞİĞİNE ülkeyi getirmeyi denemek! Hedef dediğim gibi açık; Türkiye’yi yeniden parmaklarında oynatmak... Birileri son 200 yıldır en düşük faizi gördüğümüz günden beri aklını kaybetmiş gibi saldırıyor, sokakları karıştırmaya, ekonomiyi bozmaya, siyasi denklemi çökertmeye çalışıyor; birileri de siyasi-maddi çıkarları için avuçlarını ovuşturup şöyle diyorlar; “bu gidişata ne Hükümet ne de Erdoğan dayanamaz”! Bu gaflet uykusu içindeki gafiller şunu bilmiyorlar; oynadıkları bu pis oyundan geriye kalan posa onları boğacak ve eskinin özleminde yanıp tutuşurlarken taşeron-sahip hep birlikte “yok olup gidecekler”!   

Sonuç: ŞER koalisyon’u ve taşeronlarının “ne pahasına olursa olsun” varolan “LİDER’in duruşuna dayanan” siyasi yapıdan kurtulma-Türkiye’yi yolundan döndürme hırslarının dışa vurumu, akıllarının kendilerini çoktan terk ettiğini gösteriyor! Kimin öldüğü, kimin zarar gördüğü umurlarında değil! Tek dertleri var; istikrarsızlığı hakim kılmak ve bu süreç sonunda “eski, özledikleri, istedikleri gibi yönetebildikleri Türkiye” kavramını yeniden hayata geçirmek... Olmayacak beyler OLMAYACAK! Yapamayacaksınız! Bu halk, bu ülke ve binlerce evladını sizlerin son 30 yılda oynadığı pis oyunlar sonucu şehit veren bu millet, sizin “itibarlı olmasını zorladığınız taşeronlarınıza” itibar etmeyecek! Kaç ülke, kaç gizli servis, kaç taşeron örgüt bir araya gelirseniz gelin; TÜRKİYE İNSANI, SİZİ ECEZEK; YOK EDECEK ve tarihe GÖMECEK! Şimdi hiç olmadığı kadar BİRLİK-Beraberlik ve İnanç içindeyiz. Gerçeği, oynadığınız iğrenç oyunu çok daha iyi görüyoruz ve ne yaparsanız yapın, SON TOKADIN yüzünüze inmesine engel olamayacaksınız...

Son söz: Yaşasın TAM BAĞIMSIZ, BÜYÜK, GÜÇLÜ, CİHANŞÜMUL TÜRKİYE! Kimse ama kimse, kimle ortak olursa olsun, BU BÜYÜK HEDEF engellenemeyecek!

HERKESE ÇOK önemli not: 1994 yılında Başbakan Çiller’e yapılan baskı ile %50 net faizli 90 günlük bono çıkarttılıyor ve 90 günde varlık yarısı kadar arttırılarak DEVLET’İN MİLLET’İN VARLIKLARI belli çevrelere TRANSFER EDİLİYOR! Korkunç detayları var, açıklayacağım!
Star

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER