GÜNCEL

Tamer Korkmaz : Dikkat!

Tarih
13 July 2019
İzlenme
3210 Kişi

Papaz maskeli CIA ajanı Andrew Craig Brunson “hikâye anlatmaya” devam ediyor…

İki hafta önce; ABD’nin “Uluslararası Dini Özgürlükler Komisyonu” tarafından düzenlenen “Türkiye’deki Dini Özgürlükler” panelinde sahne alan Ajan Brunson “ABD’nin Türkiye’ye daha fazla baskı yapması gerektiğini” söyledi ve dahi “İşim gereği yaptıklarımı, Türkiye’de teröre kanıt olarak sundular” diye konuştu!

Brunson, ne kadar yırtınırsa yırtınsın; işinin “sadece din adamlığı” olduğu yalanını “istediği kadar” tekrarlasın…

İşbu düzenbazlığı, onun bir CIA ajanı olduğu gerçeğini asla değiştirmiyor, değiştiremez.

Ajan Brunson, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe teşebbüsünde sahadaydı, işin içindeydi: Aynen onlarca CIA ajanı gibi! Ki, bu gerçeği başkanlık seçimi kampanyasında Trump bile itiraf etti!

***

Tam da burada soralım: 15 Temmuz’dan birkaç gün önce CIA ajanı Brunson, kapalı kapılar arkasında “hangi meşhur siyasetçi” ile bir araya geldi, acaba?

Sahi, bu gizli buluşmada; bir süredir FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu bulunan E. Altaylı da var mıydı?

***

İlgili resim

Meral Akşener’in İyi (Rol Yapan) Partisi’nin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Mister Altaylı’nın yeğenidir…

Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasında, CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte seferber olan Mister Kavuncu; İP’in 12 Ağustos 2018’deki Olağanüstü Kurultayı’nın ardından “Genel Başkan Yardımcısı” ve “Parti Sözcüsü” olmuştu…

2 Ekim 2018’de ise Meral Akşener tarafından “aniden” İstanbul İl Başkanı olarak atandı. 22 Aralık 2018’de ise işbu göreve delegelerce seçildi.

İstanbul’a bu “apar topar” geçiş mi; “daha Ekim 2018’in başında” İP’in CHP’nin İstanbul adayına destek için hazırlığa başladığını gösteriyordu. Çok geçmeden de, Buğra Kavuncu ile Ekrem İmamoğlu’nun yolları kesişti!

***

Meral Akşener’in partisinde “Kurucu Üye” olan Selda Tandoğan Demirel ile İstanbul’un Çiçeği Burnunda Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Özel Kalem Müdürü” olarak atadığı Yavuz Saltık’ın yolları ise “Sivil Örümcek Ağı” diye bilinen ve bir CIA kuruluşu olan NED’den (National Endowment for Democracy) geçti!

İP’in “kurucu üyelerinden” Selda Tandoğan Demirel mi; NED’nin desteklediği/fonladığı Denge ve Denetleme Ağı’nın temsilciliğini yaptı.

tamer korkmaz ile ilgili görsel sonucu

CIA’in muhtelif örtülü operasyonlarında kullandığı paranın KASA’sı diye de tanımlanan NED; 2012’de FETÖ’nün kanatları altındaki TARAF gazetesiyle birlikte işte bu “Denge ve Denetleme Ağı’na da finans desteği (700 bin $) sağladı!

İmamoğlu’nun Özel Kalem Müdürlüğü’ne getirdiği Yavuz Saltık ise NED’e bağlı NDI ile IRI’da “eğitimci” olarak görev yapmıştır.

Günümüzün Sosyal Medya Maydanozu Junior Barlas’ın dayısı olan Nafiz John Paker’in on yedi yıl boyunca yönettiği TESEV’i “senelerce fonlayan” da CIA’in bu ‘maskeli’ kuruluşu NED’dir!

Yavuz Saltık, 3 Temmuz 2011’de patlayan Şike Kumpası günlerinde Paralel Yapı’nın organize ettiği kumpasa destek veren” gösterilere, yürüyüşlere katıldı…

O günlerde, Ekrem İmamoğlu da Fetullah’ın Samanyolu televizyonundaki canlı yayına bağlanıp “Kararlı gidişlerini ve bu süreci yürüten herkesi kutluyorum” demişti!

***

Nafiz John Paker’in “maklube partilerinin müdavimi” olarak nam salmış Malum Yeğeni ise sahibi olduğu “haber x” sitesinde 2010-2011 döneminde “Rauf Atilla Polat” adlı yazarı istihdam etti:

FETÖ’nün Emniyet İmamı Osman Hilmi Özdil’in kaleme aldığı yazılara haber x’te “bir nevi dublörlük yapan” Paralel Eleman RAF’ın (şimdilerde kaçak) imzasıyla 3 Temmuz 2011 öncesinde yayınlanan iki adet yazı, Şike Kumpasının “işaret fişeği” hükmündeydi!

8 Temmuz 2011 tarihli “Aziz Baron” başlığını taşıyan üçüncü yazısı ise FETÖ’nün hedef aldığı/operasyon yaptığı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın hapse atılmasını “kendi üslubunca” kutluyordu!

***

2012 yılında NED’nin fonladığı Taraf’ın yazarlarından biri olan Sarı-Kırmızı Atkılı ROK ise Şike Kumpası günlerinin en ateşli yaltakçılarından biriydi!

SEKİZİNCİ YILDÖNÜMÜNDE SKANDAL

Fenerbahçe’ye yönelik Şike Kumpasının yıldönümünden (3 Temmuz 2019) bir gün sonrasında, kumpasın hâkimi FETÖ mensubu Mehmet Ekinci “tahliye edildi!”

Bu tahliye, FETÖ ile mücadele bağlamında kafaları “bir kere daha” karıştırdı…

“Bu, nasıl mücadele böyle? Yargı’nın mutfağında halen daha kriptolar mı var?” dedirtti!

TEHLİKE GEÇMİŞ DEĞİL, UYANIK OLALIM

Önümüzdeki Pazartesi; ABD/NATO’nun piyonu Hain FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da giriştiği darbe teşebbüsünün üçüncü yıldönümü…

Üç gün evvel; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen, FETÖ’nün TSK Yapılanmasına dair soruşturma kapsamında “176 muvazzaf asker” hakkında daha gözaltı kararı çıkarıldı. (Yeni Şafak, 10 Temmuz 2019)

Yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Hacı Güven İsveç

  15 July 2019
  0 0
  Yav güzel arkadaşlar, bu pisliğe TERÖRİST demeye çekiniyormusunuz korkuyormusunuz ? Bi türlü anlayamadım gitti !🤔
 • Arda

  13 July 2019
  0 0
  Adamların din adamlarının bazıları bile hem ajan hem yalancı. Bizim yalancılarımıza yakışıyorlar da dinlere yakışmıyorlar.
 • HAK DAVA

  13 July 2019
  1 0
  YAZIK ARKADAŞIM YAZIK BU DOMUZLARIN ALAYININ BOYNUNDA AMERİKAN TASMASI OLDUĞUNU BU 4-5 BENZEMEZİN AMERİKA EMRİ İLE AYNI TORBAYA GİRDİĞİNİ VE BİR ARAYA GELDİĞİNİ YILLARDIR YAZIYORUM SİZ YILLAR SONRA BENİM YAZDIĞIM NOKTAYA GELİYORSUNUZ BEN; EKREM MAKARYOSUN BEYLİK DÜZÜNDEKİ PARKA MAKARYOSUN HEYKELİNİ DİKTİĞİNDEN BERİDİR MAKARYOS EKREM DERİM AMA ANLAYAN KİM...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER