SİYASET

Nurettin Veren : FETÖ mücadelesi ve yapılan yanlış atamalar kafaları karıştırıyor!!!

Tarih
11 September 2018
İzlenme
1995 Kişi

6 Eylül Perşembe günü yazmış olduğumuz köşe yazımda, Başkanımız Erdoğan önce yakınında olan Fetullahçılarla iltisaklı olanları ayıklamalıdır ve bunlara çok dikkat edilmelidir konusu ile ilgili yazıma, önemli tepkiler ve mesajlar geldi. 

Osmanlı tarihinde ve demokrasiler döneminde, vezirler, danışmanlar ve bakanlar hususunda, halkının kabul edeceği temiz ahlaklı, liyakatli, hakkında şüphe bulunmayan kimselerin tercih edilmesine dikkat çekmiştik. 

Geçirdiğimiz bunca FETÖ ihanetlerinden ve darbe felaketlerinden sonra, artık sütten ağzı yanan, yoğurdu dahi üfleyen bir davranışla hareket edilmelidir. FETÖ ile irtibatlı olanlarla değil, iltisaklı olanlarla, hatta FETO ile çay içmiş olanları dahi devlet kademelerinde uzak tutmakta fayda var. 

Çünkü daha önceki yazılarımda, FETÖ’nün çalışma metotlarını anlattığımda, Tıpkı Cizvitlerin, Tapınakçıların, Masonların ve Siyonistlerin metotlarının harmanlanmış şekli olan, yeni bir sistem ile FETO ağlarını ilmek ilmek örmüştür ve uzun vadeli çalışmıştır. 

FETÖ’nün herhangi bir üyesinin ailesi, yakınları, uzak akrabaları dahi, ırsi bir hastalığı olan kişiler gibi, metastas yapıp aynı gayeye hizmet edecek duygu ve düşünce anlayışı içindedirler. FETÖ’cü olmadıklarını söyleseler bile, ortaya çıkan bunca olaylar, yargı neticesinde FETÖ ile iltisaklı olduklarını, FETÖ’ye bilinçli bir şekilde katıldıklarını söyleyerek, bizi doğrulamaktadır. Pek çoğunun yurtdışına kaçarak, yabancı örgütlere sığındığını görmek mümkündür.

Çünkü bu sistem bir şahıs ile başlayıp, komple aile fertlerini ve yakın muhitlerini dahi içine alarak etkileyecek, onların sosyal çevrelerindeki mevki ve makamlarını dahi kullanmayı düşünecek şekilde planlanan, yüksek dozlu fikri bir beyin narkozuna sahiptir. Meslek seçimi, evlilikler, çocukların isimleri ve örgüt elemanlarının üzüm salkımı gibi, örgüt gruplarıyla sürekli irtibatı temin edilecek şekilde planlanmıştır.

Bugün de yapılan araştırmalarda, ciddi bir şekilde üzerine gidilirse, pek çok FETÖ’cü olanların, yakın uzak akrabalarının yatay ve dikey olarak ikinci, üçüncü nesillerin dahi, FETÖ ile iltisaklı ve irtibatlı olduğu açıkça görülecektir. Çok azı istisna, %90 civarında sistemin çalışma şekli budur.

Yüzlerce misalini, delillerini medyada görmek mümkündür. Ben de bizzat biliyorum ve bunları delilleriyle, ortaya koyabilirim. Yazdığım kitaplarımda, köşe yazılarımda, röportajlarımda ve canlı yayınlarımda isim isim bunları anlattım. İlgili birimlere de bu belgeleri verdim. 

Hüsnü zanla bakıp, En’Am Suresi-164 (VELA TEZİRU VAZİRETUN VİZRA UHRA) kimse kimsenin suçundan mesul olmaz ve herkesin suçu kendi boynuna takılır ayetinde zikredilen bu ölçü, FETÖ örgütünün yapısı dikkate alınarak yorumlanmalıdır. Örgütün bütün hal, harekat, davranış ve tercihleri FETO tarafından belirlenir. Şimdi yapılan bütün bu tayin ve atamalarda, Başkanımız bu prensibe göre düşünüp veya ikna edilip, hüsnü niyetle bu şekilde bu şahısları, yakınlarının suçundan mesul olabileceğini düşünmeyerek değerlendirmiş ve atamalar yapmış olabilir. 

Fakat FETÖ’cü olmadığını kabul etsek bile, halkın, toplumun kabullenemeyeceği, muhalefetin bunu Ak Parti’yi vurmak için Tayyip Erdoğan’ı yıpratmak için önümüzdeki yerel seçimlerde, masaya koyacağından hiç tereddüdünüz olmasın.

Bu tehlikeleri hesaba katmadan yapılan atamalar ve tayinlerdeki en büyük tehlike, ülkemize ve kendisine olacağından, ben tekrar aynı olaylara parmak basmak istiyorum.

Bugün kendisi bakan olan, fakat kardeşi FETÖ’cülükten içeride olan Rektörler, Profesörler, yine General olan ve darbecilikten tutuklu bulunan birisinin kardeşinin, Lahey’e büyükelçi olarak atanması, FETÖ ile Pensilvanya’daki karargahın da fotoğrafları olan birinin, maliye bakan danışmanı olması, milletimizin gözünden kaçmıyor ve Başkanımıza olan sevgi, saygı ve güveni sarsan yıpratıcı olaylar olarak gündemde konuşuluyor. Darbeden sonra FETÖ ile mücadele, Türkiye’nin birinci öncelikli işi denilirken, bugün gelinen noktada Suriye, AFRİN ve İDLİP konuları öne çıkmış, FETÖ’nün bu dumanlı havadan yararlanarak, kadrolarını çok önemli noktalara yerleştirmesine, zemin hazırlamıştır.

Yani bakıldığında öncelik FETÖ mücadelesi iken, son yapılan atamalar ve tayinler gösteriyor ki, FETÖ mücadelesi önemini kaybetmiş, 3’üncü ve 4. sıraya düşmüştür.  

Kardeşi içerde FETÖ’cülükten tutuklu bulunan bir kişinin, Lahey büyükelçisi olarak atanması, bu işte bir yanlışlık olduğunu düşündürmektedir. Aşağıdaki resimde de görüleceği gibi; FETÖ’nün karargahında Pensilvanya’da, F. Gülen’in sağ yanında Nurettin NEBATİ şu anda Maliye bakan yardımcı oldu, sol tarafında Hüseyin TANRIVERDİ ve müebbetle yargılanan İlhan İŞBİLEN ile birlikte fotoğraf çekmişlerdir.

Bu insanlar FETÖ ile hiç yakınlık kurmamış veya kurmuş olsalar da vazgeçmiş de olabilirler, fakat halkımız bu kadar açık bir FETÖ ile foto vermeyi hazmedemeyebilir ve bunlar hakkında da, hüsnü zan etmeye mecbur değildir. Erdoğan’ın, Başkanlık sisteminden önce vaat ettiği gibi,parti mensupları dışından da, her konuda uzman, şaibesiz sivillerin de içinde bulunacağı ofisler kuracağını söylemişti. Böyle bir FETÖ ile mücadele edecek, Başkanımıza bağlı, siyasetin ve partinin dışında, uzmanların bulunduğu bir ofis var mıdır?

Biz dün de dediğimiz gibi, dost acı söyler. Biz Allah rızası için bu tenkitlerimizi yapıyoruz. 15 Temmuz darbesini ve dolar saldırısını milletçe çektiğimiz için bu tenkitlerimizden kimse alınmasın ve incinmesin. 

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Adem

  11 September 2018
  0 0
  Hala gözümüze sokularak hatalar yapılacaksa hiç kimse kusıra bakmasın biz chp seçmeni gibi değiliz tepkimizi sandıkta veririz vesselam
 • Adem

  11 September 2018
  0 0
  Valla bu haklı eleştiri ve tavsiyelerden alınan varsa ona da bir mim koymak gerek. Hiçkimse kusura bakmasın bu kadar oyuna ve halk tarafından ödenen bedele rağmen bu barizlikte hatalar yapılıyorsa bunun bedeli sandıkta ödetilir vesselam.
 • KARARLI ADAM

  11 September 2018
  0 0
  Köpek Baliklarının etlerini yemek helaldir.
 • hursit dilaver

  11 September 2018
  2 0
  BU ÖYLE BİR ÖRGÜT YA DA CEMAAT Kİ, SON NEFESLERİNE KADAR CAYMAZLAR. UNUTMAYIN. HER TÜRLÜ YALANI, İFTİRAYI YAPAR, PAPAZLARINA SÖVERLER AMA, ASLA İÇLERİNDEKİ ANA DUYGUYU KAYBETMEZLER. ŞARABI İLE BİR PARÇA TUZ ATIN İÇİN DİYENLER BUNLAR.dunya bizim, türkiye ne ki diyen bunlar.ZEKALARI DA BİZİM EN AKILLILARIMIZA TUR BİNDİRİR,BUNU DA BİLİN.bakın 3 yıl ya da 5 yıl oluyor hala operasyonlar devam ediyor ve bitmiyorlar.
 • TEK

  11 September 2018
  1 0
  Kamu kurumlarında daha neleri var neleri...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER