GÜNCEL

Nedim Şener : Sincan’da CIA’cılar mı var?

Tarih
01 August 2018
İzlenme
3291 Kişi

Yurtdışına kaçan darbeci FETÖ üyesi subaylar, yalanlarla örgütün 15 Temmuz darbe girişimindeki rolünü örtmek için yoğun çaba içinde.

Daha önce de TBMM’nin F16’lerle bombalanmadığını, içeriden “El Yapımı Patlayıcı” patlatıldığını iddia edecek kadar akla ziyan yalanlar içeren rapor hazırlamışlardı. Bununla yetinmeyip Türkiye’deki tetikçilerine belgeseller ve haberler yaptırıp kanlı ellerini yıkamaya çalıştılar. Yurtiçindeki bağlantıları çökünce firari FETÖ’cüler yeni bir atağa geçti.

Başını Ethem Gürbaş, Cafer Topkaya ve Sultan Çakıroğlu gibi FETÖ’cülerin çektiği firari subaylar Almanya’da bir araya gelmiş. Türkiye aleyhinde kampanyaların arttırılması kararlaştırılmış. Toplantıda, yabancı basına röportajlar vermek, sosyal medyada karalama kampanyaları yürüterek, FETÖ ile mücadele edenleri yıpratmak ve korkutmak amaçlı algı yönetimi yapılması talimatı verilmiş. (Yeni Şafak 31.07.2018) Haberi okuyunca ciddiye almadım; “FETÖ bu ne kadar yalan söylerle söylesin önemli olan gerçekler” dedim. Ama Belçika’dan bir okurumun gönderdiği haber konu üzerinde durmak gerektiğini gösterdi. Belçika’nın “La Libre Belgique” gazetesinde hafta sonu yayınlanan haberde, sözü edilen toplantıya katılan firari FETÖ’cü subay Cafer Topkaya ile ilgili bir haber yayınlanmış.

İşkence iddialarını sordum

Topkaya’nın darbe girişiminden sonra bir twitter hesabı üzerinden FETÖ ile mücadele eden birimlere yönelik tehdit mesajları yayınladığı belirlenmişti. Yurtdışındaki görevinden Türkiye’ye çağırılan Topkaya 26 Ekim 2016’da tutuklandı. Astsubay olan erkek kardeşi de aynı gerekçeyle görevden uzaklaştırılmıştı.

Kullandığı 0 555 816 1. .. nolu telefonda Bylock çıkan Topkaya, 21 Şubat 2018’te şartlı tahliye edilmişti. Çıkar çıkmaz soluğu Almanya üzerinden Belçika’da alan FETÖ’cü Topkaya, sosyal medya üzerinden tehditler savurup duruyor.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • HAK DAVA

  01 August 2018
  1 0
  VALLA HACI BİZ BURDA HAZIR BEKLİYORUZ GELECEĞİ OLAN O..ÇOÇUKLARININ GÖRECEKLERİ DE VAR AMA BU KEZ ÇOOK ÇOOK KANLI OLACAK O DOMUZLAR SÜRÜSÜNÜ BİR AN ÖNCE CEHENNEME GÖNDERMEK İÇİN CAN ATIYORUZ ZATEN BİZ HAZIRIZ BU KEZ 15 TEMMUZ GİB OLMAYACAK GÖRECEKSİNİZ ALAYININ KELLESİ BİZZAT VATANDAŞ TARAFINDAN ALINACAK YEMİN EDERİM....
 • hursit dilaver

  01 August 2018
  0 0
  16 TEMMUZ SABAHI BUNLARI İYİ ETMEDİĞİNİZ İÇİN ÇEKİN BAKALIM. DARBENİN ŞARTLARI VARDIR.16 temmuzda kalacak mıydınız.çar nikola gibi ailenizle beraber asılacaktınız.bundan sonra böyle dingilliklerle uğraşın ve hep te haklı çıkarlar da sonra ulan biz hakkaten darbe mi olmuŞTU 15 TEMMUZDA DERİZ. YAPMAYIN BEYLER.bakin hepsi güçlendiler. burada mapustakiler de güçlendi. TABİ. SALON SALOMANJELİ, TVLİ,WCLİ GAZETELİ ODALAR ben otelciyim. bizim 5 yıldızlılar gibi yani. bari denize yakın olaydılar.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER