GÜNCEL

Nedim Şener : HDP/PKK’ya karşı kısa savunmam

Tarih
27 June 2022
İzlenme
797 Kişi

HDP’li milletvekilleri gülünç insanlar: “HDP, PKK terör örgütünün TBMM’deki şubesidir, siyasi ayağıdır” diyorum tek bir ses etmiyorlar, “PKK terör örgütüdür, biz 6 milyon kişinin oylarıyla seçilmiş siyasi partiyiz, bu size atılan iftiradır” diyerek hukuk önünde haklarını aramıyorlar ama “Meclis’te ‘vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne’ dair verdikleri namus ve şeref sözünü tutmuyor ‘şeref yoksunları” diyorum, 33’ü birden savcılığa dilekçeyle başvurup cezalandırılmamı istiyor.

6 milyon seçmenden biri de çıkıp, “Siz bizim oylarımızla bizi temsil için seçildiniz, PKK terör örgütüdür ve onlarla ilişkiniz yanlış” demiyor.

Herkes her şeyi biliyor aslında...

MİLLETVEKİLİ YEMİNİ

Diğerleri gibi HDP’den milletvekili seçilenler de TBMM kürsüsünden şu yemini ettiler: “Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve lâik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa’ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine and içerim.”

DİYARBAKIR ANNELERİ DE ŞAHİT

“DEVLETİN VARLIĞI VE BAĞIMSIZLIĞI, VATANIN VE MİLLETİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜ... KORUYACAĞIMA” diye başlıyor, “BÜYÜK TÜRK MİLLETİ ÖNÜNDE NAMUS VE ŞEREFİM ÜZERİNE AND İÇERİM” diye bitiyor.

Kurulduğu günden bu yana HDP milletvekillerinin bu yemine sadık kaldığını duyan gören var mı?

PKK sözcüsü Selahattin Demirtaş’ın ağzından, “HDP, Sayın Öcalan’ın 20 yıllık projesidir” dediğini “heykelini dikeceklerini” tüm Türkiye duydu. PKK’nın eleman ofisi gibi çalıştıklarına, üç yıldır HDP il binası önünde nöbet tutan ve sayıları 250’yi aşan Diyarbakır Anneleri şahit. Terörist cenazelerine satıldıklarını, belediyelerin kaynaklarını PKK’ya aktardıklarını, il ve ilçe parti binalarının PKK propaganda merkezi olduğunu oy verenler dahil herkes biliyor.

Ama onlar siyasetçi, biz bunları söylediğimiz için suçlu oluyoruz!!!

BÖLÜCÜ ÖRGÜTÜN PARTİSİ

Dünyanın hiçbir ülkesinde, HDP gibi bir partinin faaliyetine izin verilmez. Hele hele Avrupa’da, bırakın terör örgütü sözcülüğünü, terörü kınamadığı için AİHM tarafından parti kapatılıyor. HDP, Türkiye’yi bölmeyi amaçlayan ve bunun için 1984 yılından bu yana aralarında kundakta bebek, çocuk, hamile kadınların, yaşlıların, doktor, öğretmen, hemşirelerin de olduğu sivil vatandaşlar ile asker, polis, jandarma, korucu gibi resmi 15 bin şehidimizin canına mal olan PKK’nın terör faaliyetlerini bir kez olsun kınamamıştır.

HUKUKU KILIF YAPIYOR

Tüm dünyada, çok önemsedikleri Avrupa Birliği üyeleri ve AİHM ile ABD dahil olmak üzere, PKK terör örgütü olarak tanınmaktadır. Bunun aksini söyleyen tek kişi ve kurum göremezsiniz; HDP’liler hariç... Çünkü HDP, PKK yönetimi tarafından kurulmuş, yönetimi oluşturulmuş bir yapıdır. Türkiye’deki hukuki kılıfa bürünerek PKK terör örgütünün sözcülüğünü yapıyor ve siyasi ayağını oluşturuyor.

O yüzden, PKK kampında elinde silahla fotoğrafları çıkan HDP Milletvekili Semra Güzel’in durumuna kimse şaşırmadı. Sadece o fotoğraf ve o fotoğrafa HDP yönetiminin sahip çıkması bile Avrupa’da tek başına siyasi parti kapatma sebebidir.

Ama Türkiye’de, HDP yönetimi hukukla, insanlarla, devletle dalga geçercesine utanmazca o fotoğrafı savunabildiler.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER