GÜNCEL

Nedim Şener : ‘FETÖ tehlikesi ortadan kalktı’ işte asıl tehlike bu sözler

Tarih
28 March 2018
İzlenme
2325 Kişi
Bundan on yıl önce FETÖ’nün Hrant Dink cinayetindeki rolünü yazmaya başladığımda bu durum benim kişisel meselem olarak algılandı.

FETÖ’cülerin kumpasıyla “Ergenekoncu” diye yaftalanıp bedelini ödetmeye çalıştılar. Ne siyasetçi ne toplum anladı. 7 Şubat 2012’de MİT Müsteşarı Hakan Fidan KCK üyesi diye tutuklanmaya kalkınca durumun ciddiyetini yalnızca Cumhurbaşkanı Erdoğan gördü.

17/25 Aralık operasyonları ile tamamı değil ama AKP tehlikeyi fark ederken, önemli siyasi figürleri olanı biteni seyretmekle yetindi. 15 Temmuz ise FETÖ’nün nasıl büyük bir tehlike olduğunu tüm halka gösterdi. FETÖ ile mücadele artık 250 şehit vermiş, 2 bin 193 gazisiyle Türk toplumunun meselesidir. PKK ve FETÖ ulusal güvenlik sorunudur. Çünkü her ikisi de ABD tarafından korunan, kollanan terör örgütleridir.

Skandal sözler 

Ama Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli “Şu an itibarıyla FETÖ tehlikesi tamamen ortadan kaldırılmıştır” diyor. Bu yetmiyor, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, “FETÖ ile mücadele nihayete ermiştir” diye açıklama yapıyor. Kulaklarıma inanamıyorum. İşte FETÖ ile mücadelede asıl tehlike budur. Bu tür açıklamalardır. Onlar tam bu açıklamaları yaparken, Hava Kuvvetleri’nden 26 pilot ve Harekat, İstihbarat ve hedeflerin belirlendiği merkezlerde görev yapan kurmay subayların da aralarında bulunduğu 672 muvazzaf askerin açığa alındığı haberleri geliyordu. Bu yetmiyor, “mahrem imam” operasyonunda 20 sivilin gözaltına alındığı, ‘Hiç FETÖ’cü yok’ denilen Tunceli’den 11 kişinin gözaltına alındığı haberleri üst üste yığılıyordu.

yazının devamını okumak için tıklayınız

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • dr

  29 March 2018
  0 0
  ikisinede yuhhh hemde çift katlı yuh daha gizli olanların kaçta kaçını meydana çıkardınki yuh ikisinede yuh hatttr çiftye yuh sayın cumhur başkanımız bunları derhal görevden almalı
 • Clearly

  29 March 2018
  1 0
  Sistem fetocu üretiyor. Biribirinden besleniyor. Veto davranış tarzı halen yaygın olarak kamu kuruşlarında devam ediyor.
 • Mir

  28 March 2018
  0 0
  Aynen öyle kardeşim yine derin dehlizlerde bazı düğmelere basılmış.Kendi içlerinden temizleyemediler daha. Üst düzey kimse görmüyoruz. Bu örgüt sanki sadece tabandan ibaret. Gövdesine darbe vurulması bişeyi değiştirmez baş duruyorken
 • Nusret

  28 March 2018
  2 0
  Çok güzel yorum.İşte siyasi ayağına hala dokunulmadı böyle birşey sanırım!!!
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER