GÜNCEL

Nedim Şener : Askeri okulun yüzde 99.2’si FETÖ’cü öğrenci

Tarih
07 October 2019
İzlenme
2343 Kişi

Son zamanlarda “mağdur askeri öğrenci” tartışması aldı başını gidiyor. CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bunu dillendirince daha çok konuşulur oldu. Yanlış anlamayın, hakları arananlar; sınavları alnının akıyla kazanan ancak FETÖ’cüler tarafından düzmece sağlık raporlarıyla kayıt yaptırmaları engellenen ya da askeri okullardaki FETÖ’cü kadrolar tarafından şok mangaları, işkence, baskı ile askeri okullardan atılan 5 bin vatan evladı değil. Muhalefetin kürsülerden bahsettiği “mağdur askeri öğrenciler” bu okullara çalıntı soruyla giren ve 15 Temmuz gecesi darbeciler tarafından, sokağa çıkartılan kişiler. Eğitim kadrosu ve öğrencilerinin neredeyse tamamı FETÖ mensuplarından oluşan askeri okullar 15 Temmuz sonrası kapatıldı.

askeri okul fetö ile ilgili görsel sonucuBu öğrencilere, FETÖ’cüler tarafından mağdur edilenlerden farklı olarak, Türkiye’nin iyi üniversitelerine kayıt yapma hakkı tanındı. FETÖ’cülerin mağdur ettikleri binlerce öğrenci ise bırakın haklarını almayı üstüne tazminat bile ödediler. Hukuk savaşları hâlâ sürüyor. Öte yandan darbe gecesi sokağa çıkartılan askeri öğrencilerden büyük kısmı beraat ederken bir kısmı cezalandırıldı. Gelelim 15 Temmuz öncesi askeri okulların durumuna. Yazımın başlığındaki, “askeri okullardaki öğrencilerin yüzde 99.2’si FETÖ’cü” tespiti soruşturma birimleri tarafından hazırlanan 2013 yılı Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu sınavlarına ilişkin raporuna dayanıyor.

İtirafla ortaya çıktı

Raporun hazırlanmasına yol açan gelişme ise, FETÖ’nün mahrem imamlarından birinin, 2006’dan itibaren Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri’nin askeri okullarına giren öğrencilerin büyük bölümünün, 2010’dan itibaren de neredeyse tamamının örgüt üyesi olduğunu ve sınavları geçerken kullanılan yöntemleri itiraf etmesi oldu. 2010-2016 arasında FETÖ’cülerin çalıntı soruyla kazandığı 24 sınavda kendi örgüt üyelerinin mülakatı geçmesi için şifreleme yöntemi kullandığı belirlendi.

nedim şener ile ilgili görsel sonucuBuna göre sınav komisyonlarında ve bilgi işlem bölümlerinde görevli FETÖ’cüler, sınava giren örgüt elemanlarına ikinci ve üçüncü hanelerinin toplamı 9, 10, 11 ve 12 olan özel aday numaları verdi. Size burada yalnızca 2013 yılı Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu mülakat sınavı ile ilgili örneği paylayacağım; 2013 yılında Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu’na toplam 672 öğrenci kaydı yapıldı. Bunlardan 667 öğrencinin aday numalarının ikinci ve ücüncü hanelerinin toplamanının 9, 10, 11 ve 12 olduğu yani FETÖ’nün şifreleme yöntemine uygun olduğu tespit edildi.

Formüle uymayan öğrenci sayısı yalnızca 5 olarak belirlendi.

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • MUSTAFA YİĞİT

    08 October 2019
    0 0
    SAYIN HOCAM, BİLDİĞİNİZ GİBİ 2015 DE POLİS MESLEK OKULLARINDA GÖSTERMELİK MÜLAKAT YAPILDI, ANCAK MÜLAKATIN İHALESİNİ FETÖCÜLER HÜKÜMETTEN ALDILAR VE KENDİLERİNDEN OLMAYAN VE ADAYLARIN EMNİYET GÜVENLİK SORUŞTUMASI VARKEN KENDİ ADAMLRININ RAPORU İLE 1803 POLİS ADAYINI ELEDİLER. 2015 DE PMYO MEZUNU VE FETÖYLE BAĞLANTISI OLANLAR ŞUAN GÖREV BAŞINDA . 2015 DE FETÖ DERSANESİNDE KURSA GİDEN ŞUAN POLİS SİZDEN BUKONUYA EL ATMANIZ SELAM VE SAYGILARIMLA
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER