GÜNCEL

Nedim Şener : Adı Fatih, 13 yaşında kod adı ‘Ebubekir’

Tarih
24 November 2021
İzlenme
936 Kişi

Cumhuriyet Halk Partisi, KHK ile atılan FETÖ’cülerden sonra, uzun süredir FETÖ üyelerinin yürüttüğü “askeri öğrenci” kampanyasını da sırtlamış görünüyor.

CHP’nin bu tehlikeli kampanyaları hakkında “askeri öğrenci” konusunu topluma somut olgularla anlatmak zorundayız. Savcılıklar, TSK’daki yapıyı çökertmek için rütbeli personel yanında artık FETÖ iltisaklı askeri öğrencilere yönelik operasyonlara hız verdi. Dün İzmir Cumhuriyet Savcılığı’nın gözaltı kararı verdiği 112 kişi arasında 65 eski askeri öğrencinin bulunması dikkatlerden kaçmamıştır.

Savcılıkların tespitlerine göre, yıllara ve okullara göre değişmekle birlikte, bu kurumlar kapatıldığında öğrenci mevcudunun yüzde 80 ile yüzde 99.5’i FETÖ iltisaklıydı.

Kripto FETÖ'cü avında gaza basıldıBu kişiler, yazılı sınavı çalıntı sorularla, mülakatları aday numarası üzerinden şifreleme ile geçtiler. Sağlık engeli olanlar da FETÖ’cü hekimlerin sahte raporları ile okullara sokuldu. Yazımın devamında buna dair bir askeri öğrencinin itirafını okuyacaksınız.

Dahası, “Biz çocuklarımızı devlete teslim ettik, devletten isteriz” diyen ailelerin, çocuklarını daha askeri okula girmeden, ortaokul 2’nci ve 3’üncü sınıfta kod adı verilerek, evlerindeyken FETÖ üyesi haline getirildiğini göreceksiniz.

YÜZDE 58’İ İTİRAFÇI OLDU

Türkiye çapında bugüne kadar haklarında gözaltı kararı verilen askeri öğrenci sayısı 6 bin 386’ya ulaştı. Bunların 5 bin 896’sı gözaltına alındı. Yakalananlardan 3 bin 425’i yani yüzde 58’i etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı oldu.

TSK mensubu olan FETÖ’cülerde itirafçılık oranı yüzde 40’ı bulurken askeri öğrencilerde bu oran yüzde 60’a yakın seyrediyor.

Bu rakamları vermemin nedeni, CHP’nin yürüttüğü kampanya. Durumun vahametini bu kez ben değil, FETÖ mensubu bir askeri lise öğrencisi anlatacak...

6’NCI SINIFTA FETÖ’YE GİRDİ

Adı Fatih A., 27 Kasım 2019 günü İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na kendisi başvurarak yaşadıklarını anlattı.

1998 doğumlu Fatih A., Karamürsel 4 Temmuz İlköğretim Okulu’na giderken, 6’ncı sınıfta FETÖ’nün Anafen Dershanesi’ne devam etmiş. Burada “Ümit” kod adlı kişi tarafından örgüte sokulmuş ve kendisine “Ebubekir” kod adı verilmiş.

Ailesinin “Fatih” adını verdiği 13 yaşındaki bu çocuk FETÖ içerisinde “Ebubekir” kod adıyla bilinir olmuş. Fatih A., çalıntı soru ve FETÖ’cü mülakat heyetinin desteği ile Heybeli Askeri Deniz Lisesi’ne nasıl girdiğini ifadesinde şöyle anlatıyor:

Ümit isimli abi, beni Musab kod Mutlu isimli kişiye devretti. Musab kod Mutlu isimli abinin evine gitmeye devam ederken evde namaz kılma, Fetullah Gülen kitapları, Kuran ve Risale-i Nur kitapları okuma, ders çalışma gibi faaliyetler yapılırdı. Bu eve giderken benim askeri okula gitmeme karar vermişler.

‘8’İNCİ SINIFTA DERSHANE DEĞİŞTİRDİM’

Anafen Dershanesi cemaatin olduğu için ve askeri okullara öğrenci alınırken, gidilen dershanenin sorun olması sebebi ile ortaokul 8. sınıfa geçtiğimde kaydımı sildirerek, yine Karamürsel ilçesinde faaliyet gösteren, cemaatle bağlantısı olmayan Bilim Fen Dershanesi’ne geçiş yaptım. Musab kod Mutlu isimli kişi beni Kerem kod Ali isimli abiye devretti. Bu evde benden başka A.E.B. ve Y.M. isimli 2 ortaokul öğrencisi daha vardı. Bu kişiler de benim gibi askeri liseye girdiler.

Kerem kod Ali isimli abi, 8’inci sınıftayken bizi Karamürsel Ereğli’de o dönem Karamürsel Devlet Hastanesi başhekiminin evine götürdü, bu şahıs da cemaat mensubuydu. Kerem kod adlı abinin evinde, askeri lise sınavına girmeye karar verilen ve isimlerini söylediğim arkadaşlar ile birlikte denemeler çözmeye başladık.

Bu denemeler normal dershane denemeleri dışında Kerem kod Ali isimli kişinin bize getirdiği deneme kitapçılarıydı. Deneme kitapçıları siyah beyaz fotokopi tarzı hazırlanmış deneme kitapçıklarıydı.

‘YAZILI SORULARI ÖNCEDEN VERİLDİ’

FETÖ operasyonu: 47 eski askeri lise öğrencisi hakkında gözaltı kararıAskeri lise sınavları yaklaştığında öncelikle evde bulunan ben dahil 3 kişi bu kitapçıktaki soruları gerçek sınavdaymış gibi çözdük. Daha sonra deneme kitapçığında yer alan bütün soruların ve cevapların iyice bellenmesi adına tekrarlar yaptık. Kerem kod Ali isimli kişi bize muhtemelen bu sorulara benzer sorular olabileceğini söyledi. Sonra 2011-2012 yılı askeri lise sınavlarına girdim. Sınav başladığında, Kerem kod Ali isimli kişinin bize verdiği soru kitapçığındaki soruların aynısı olduğunu gördüm.

Bu sınavdan 94 puan aldım ve yazılı sınavda sıralamam 700’lerde idi. Mülakatlara girmeden önce Kerem bize mülakatta nasıl davranacağımıza dair tavsiyelerde bulundu. Komisyon üyelerinin benim durumumu bildiklerini düşünüyorum.

‘SAĞLIK ENGELİM VARDI’

Sağlık testlerinde, ağız çene bölümünde çenem hafif ileri olduğundan dolayı elendim. Bu duruma itiraz etmek için diğer doktora doğru gittiğim esnada, diş bölümünün hemen yanında bulunan ürolog doktor beni çağırdı. Beni yanına alarak diş doktorunun yanına götürdü.

Ürolog doktor beni eleyen diş doktoruna: ‘Sadece çene yüzünden elemeyelim, havacı olmazsa denizci veya karacı olur.’ diyerek benim elenmemi iptal ettirdi.

ÖĞRENCİLER DE RÜTBELİLER DE BİZDENDİ

9 Temmuz 2012 yılında Heybeliada Deniz Askeri Lisesi’ne kayıt yaptırdım. Deniz Lisesi’ne başlamadan önce Kerem kod Ali bana, askeri okulda nasıl abdest alacağımı, namaz kılacağımı, Deniz Kuvvetleri’nde çoğunluğu cemaat mensubu insanın olduğunu...

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER