SİYASET

Mehtap Yılmaz : AYDIN DOĞAN MEDYASI CEM ÖZDEMİR’İ ŞİŞİRDİYSE...

Tarih
08 June 2016
İzlenme
1891 Kişi

Bunlar yavuz hırsız...

Nasıl mı?

Bir kaç örnekle izah edeyim...

M. Ali Birand, Elif Sultan Kalsen’in, yüksek öncelikli arananlar listesine konulmasını eleştirdi. Elif Sultan Kalsen, kameraların karşısında çıktı ve “Kırmızı başlıklı masum kızı oynadı.” “canlı bomba değilim” dedi. Millet yiyince polis de geri adım atıp, “arananlar listesinde değil” diye durumu kurtarma yoluna gitti.

Yavuz hırsız dedik ya... Kızı bu da kesmedi tabii... Pişkin pişkin emniyet müdürlüğüne gitti. Vali ve emniyet müdürü hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sonra ne oldu peki?

Elif Sultan Kalsen, Emniyet Müdürlüğü’ne silahlı saldırı yaptığı sırada etkisiz hale getirildi. Yerde can çekişirken dahi eli tetikteydi. 

*

Cüneyt Özdemir, Gezi Kalkışması sırasında yıkıcı eylemlere katılan Ayşe Deniz Karacagil’i programına çıkardı. “Kırmızı Başlıklı Kız”dan mülhem, “Kırmızı Fularlı Kız” diye reklamını yaptı. “Aman bu neşen kaybolmasın” gibi sevgi dolu sözcüklerle alladı, pulladı. 

Sonra ne oldu peki?

“Kırmızı Fularlı Kız”ın içinden PKK’lı bir dağ şeytanı çıktı! Murat Karayılan sübyancısı da bu lolitayı kaçırmadı tabii... “Özel kalem”i yaptı. “Kırmızı Fularlı Kız” şimdi PKK’nın elebaşı...

*

Ahmet Hakan eline sazı verip CNN’de program konuğu yaptı. Türkü söyletti. HDP-PKK’lı Proje Demirtaş’ın reklamını yaptı. “PKK ile alakası yok” imajı oluşturdu. 

Sonra ne oldu peki?

Diyarbakır’da Kobani Eylemleri sırasında elli küsur insan hayatını kaybetti. Yasin Börü ve arkadaşları vahşice katledildi.

Proje Demirtaş sıkıştıkça Kandil’e çıktı. Politikasını Kandil’e göre ayarladı. Putin tasması takıp, Çukur Savaşları için Rusya’dan HDP-PKK’ya lojistik destek sağladı. FETÖ istihbaratını kullandı. 

Bu sayede yüzlerce askerin şehit edilmesinin ve binlerce PKK’lının etkisiz hale getirilmesinin suç ortağı... Sur, Cizre, Nusaybin... Güneydoğu’daki yakılıp yıkılan, sokaklarına bombalar tuzaklanan enkaz şehirler Proje Demirtaş’ın eş başkanı olduğu HDP-PKK-FETÖ’nün eseri...

Kobani...

Diyarbakır, Suruç, Ankara, Bursa ve İstanbul’da gerçekleşen canlı bomba saldırıları da yine Proje Demirtaş döneminin cinayetleri.

*

Cem Özdemir’in siyasi kariyerinin basamaklarını, PKK seviciliği ile çifter çifter tırmanan biri... Alman parlamentosunda Türkiye aleyhine politikalar geliştirdiği için göze girdi ve bu sayede yükseldi.

Hain olur da, Aydın Doğan kaçırır mı? 

Elbette kaçırmaz!

Doğal olarak Doğan Medya’nın P&R yaptığı bir hain de Cem Özdemir tabii ki...

Merkel’in “Türkiye projesinin” tek kullanımlık aparatı olmaya atlayınca, Ertuğrul Özkök’ün “dostu”, Tufan Türenç’in “Almanya’daki kalemimiz” övgüsüne mazhar oldu tabii...

Bunlar “sahibinin sesi” Cem Özdemir’i göklere çıkarmak için birbirlerini ezerken Proje Küfürdaroğlu eksik kalır mı?

Elbette kalmaz tabii...

Geçen ay Almanya’ya gider gitmez ilk iş, Cem Özdemir ile görüşmek oldu.

Kapalı kapılar arkasında, gizli gizli...

Hem PKK’nın Hamburg sorumlusu öz amcaoğlu da var...

Sakine Cansız da akrabası...

Cem Özdemir, Küfürdaroğlu’yla görüşmesin de kiminle görüşsün?

Bildiğin tencere kapak...

*

Aydın Doğan’ın sesi, Ramazan’da viski sofralarının eğlencesi...

Kim olacak Ahmet Hakan tabii...

Pahalı gömlek ve marka ayakkabı giymenin soylu olmakla zerre kadar alakası olmadığını anlayamayan, saçı sakalı ağardıktan sonra tiki olmasının, görmüş geçirmiş Nişantaşı’nda nasıl bir mizah malzemesi olduğunun farkına varamayan bir giyim kuşam “ayaklısı”...

Şeytanlar bağlandı diye mi bilmem...

İçindeki “Molla Ahmet-i Hakan” ortaya çıkmış!

Hızını alamamış, Cumhurbaşkanı’na etik dersi vermeye kalkmış!

Adam olsa canım yanmaz!

“Bıbam CHP’lıiii, anneaam AK Partili” diyen, çıktığı mahalleye kırçıllı yüzünü ekşiten, Nişantaşı’nın sonradan görme tikisi... 

*

Kaç kere söyledim?

Yahu adam karısını koyup kaçmış!

Arkasına saklanarak arkadaşını kurşunlara hedef yapmış!

Yani tabii ki Cumhurbaşkanı’nın “delikanlılık” algısından hiçbir şey anlamayacak!

Anca ispiyoncu olur böyleleri... FETÖ beslemesi...

Lafına bakıyorum, laf değil...

Adamlığına bakıyorum, adam değil...

Boş verin gitsin bence...

Bildiğin Can’cık işte...

YeniAkit
8 Haziran 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER