GÜNCEL

Hikmet Genç : CHP, hareketi çok seviyor!..

Tarih
11 November 2020
İzlenme
839 Kişi

CHP’de isyan bayrağı açan bazı muhalifler toplanmış. Grubun adı; “9 Eylül Birliği Platformu”

80-85 kişi otelde bir araya gelmişler. Toplantıda Kadir Öğüt, Hilmi Yarayıcı gibi CHP’li eski vekiller ve bazı eski belediye başkanları varmış.

CHP yönetime giydirmişler. “Plazalardan parti yönetilmez. 8-10 kişilik bir yapı CHP’yi işgal etti” demişler… ( 8-10 kişi demişler ama isim vermemişler. Ben onlardan birinin Kılıçdaroğlu olduğunu tahmin ediyorum!)

“9 Eylül”ü duyunca aklıma daha önce yaptığımız bir haber geldi.

CHP’de bir “9 Eylül Hareketi” vardı. Baykal’a yakın, bir grup eski partilinin başlattığı hareketti. Sloganları; ‘Yeniden CHP’ydi... Kemal Anadol, Şahin Mengü, Onur Öymen gibi isimler vardı.

Acaba o “9 Eylül Hareketi” ile bu “9 Eylül Birliği Platformu” aynı hareket mi?!CHP’nin kuruluş yıldönümü olduğu için mi bütün “hareketler” ‘9 Eylül’ ile başlıyor bilemiyoruz.

Bir de “10 Aralık Hareketi” var. Yeni sol siyaset arayışı, yenilikçi devrimci bir hareket. “10 Aralık”çı vekillerin CHP’yi ele geçirdiği söyleniyor.

CHP’de “9 Eylül Hareketi” ile “10 Aralık Hareketi” anlaşıyor mu çatışıyor mu onu da bilemiyoruz.

Ama CHP’li vekiller hareket seviyor!..

Muharrem İnce de “Memleket Hareketi”ni başlatmıştı. 4 Eylül’de, yani Sivas Kongresi’nin 101’inci yıldönümünde. (Aslında “Memleket Hareketi” yerine “4 Eylül Hareketi” deseymiş daha iyi olurmuş. Hareket tamam da, tarih önemli!..)

Bu arada CHP’li Yılmaz Ateş’in de ciddi bir “kadro hareketi” başlattığı biliniyor. DSP’nin başına geçeceği iddiası da var.

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER