GÜNCEL

Harun Alanoğlu : Aslan Tayyip Erdoğan, çakal Avrupa

Tarih
28 November 2016
İzlenme
3132 Kişi
Çakalın biri boyacı küpüne düşmüş ve rengârenk bir halde ormana dönmüş. Onu gören orman ahalisi ilk defa gördükleri bu renkli hayvana biraz hayranlıkla biraz da çekinerek "Sen kimsin" diye sormuşlar. Diğer hayvanların kendisini tanımadığını ve çekindiğini gören çakal "Ben yeni kralım" diye cevap vermiş. Az bir kesim karşı çıksa da orman ahalisi ilk defa gördükleri bu hayvandan etkilenerek onun krallığını kabul etmişler. Çakallar durumu anlamış ama kendilerinden biri kral olacağı ve kendilerine iltimas sağlanacağı için susmuşlar. Tüm hayvanlar toplu halde ormanın en yüksek tepesinde yaşayan aslanın yanına gidip yeni kralı takdim etmişler. Aslan durumu anlasa da diğer hayvanların ona olan teveccühünden dolayı ses çıkaramamış ve çakala dönüp, "Tamam artık kral sensin ama ben de bunca yıllık kralım, müsaade et bundan sonra da vezirin olayım" demiş. İşini aslana yaptırıp krallığının tadını çıkaracağını düşünen çakal bu teklifi kabul etmiş. Günler böyle geçerken bir gece dolunay çıkmış ve tüm çakallar ulumaya başlamış, bizim kral çakal da fıtratının gereği çıkmış en yüksek tepenin uçurumunun kenarına ve başlamış ulumaya. Tüm hayvanlar onun uluduğunu görmüşler. Herkesin her şeyi gördüğünden emin olan aslan da yaklaşıp pençesiyle çakalın ensesinden tutmuş. Çakal şaşkınlık ve korkuyla "Beni nasıl tanıdın" diye sorunca, aslan "Ben senin çakal olduğunu hep biliyordum da millete nasıl anlatacağımı bilmiyordum, şimdi herkes anladı" diyerek çakalı uçurumdan aşağı atmış.

Avrupa bizim renkli çakalımızdı. Reis, onların ne çakal olduğunu hep bilse de millete nasıl anlatacağını bilmiyordu ama bugün dolunay çıktı ve çakal çakallığına başladı.  Can Dündar gibi, Zekeriya Öz gibi FETÖ’cüler olsun, bilumum PKK'lılar olsun, Türkiye'ye zarar versin de kim olursa olsun herkese şefkatle kucak açan hatta baş tacı yapan, onların parmağına kıymık batsa feryat eden, demokrasi, özgürlük, insanlık duyarları kasan Avrupalılar 15 Temmuz'da tankların altında ezilerek, helikopterlerden ağır silahlarla vurularak, savaş uçaklarıyla bombalanarak öldürülen insanlar için ne tepki verdiler, "hiç"; çünkü Avrupa, 'Türkiye'yi Müslümanlar’a bırakılamayacak kadar değerli, Türkler’i ve Kürtler’i de bu uğurda feda edilebilecek kadar değersiz' gören küresel güçlerin çakallarından biridir ve tek amacı Türkiye'ye PKK'nın terörle yaptığını, muasır medeniyet sloganları eşliğinde refah umudu vererek yapmak; yani Kürtlerle Türklerin asimilasyonu tamamlanana kadar onları bir şekilde oyalamaktır.  Küresel güçler, Avrupa'nın ifşa olmasıyla saldırılarını artırmaya başladı. Şu an ekonomik saldırılar yapıyorlar, Türkiye bu saldırılarla başa çıkabilse de üst akıl, CHP gibi unsurları aracılığıyla karamsarlık yayarak halkta psikolojik bir bozulma olması için çalışıyor. bunu başarabilirlerse önemli isimlere yapacakları suikastlarla kaos hatta iç savaş çıkarmaya çalışacaklardır. Bunu engellemenin en önemli yolu bunları herkesin bilmesini sağlamaktır. Zorlu bir sürece daha giriyoruz. İmtiyazlı çakalların safı belli, özgürlük istiyorsanız aslanın arkasında durun.
Selam ve dua ile…

Diriliş Postası
28 Kasım 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Melih

  28 November 2016
  5 0
  Çok güzel anlatmışsıniz. Ağzınıza sağlık
 • Mustafa

  28 November 2016
  2 0
  Çok güzel bir makale idi zevkle dinledim, güzel ve akıcı bir yorum olmuş.Örnekleme ise doğrusu pek yakışmış. izleyenleri ferahlatan bir yazı. Her zaman bekliyoruz böylesine güzel yazıları. Zira, gönlümüz moral buluyor dualarımız ziyadeleşiyor.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER