GÜNCEL

Hakan Albayrak : Türkiye isterse...

Tarih
06 March 2015
İzlenme
1995 Kişi

6 Mart 2015

Tanklar geldiğinde devrimcilerin gardı düşüyordu.

Derken Akdeniz’de bir savaş uçağımız eğitim uçuşu sırasında Esed rejimi tarafından vuruldu ve bu saldırıyı takip eden günlerde devrimciler birdenbire tankların canına okumaya başlayıp kısa bir süre içinde Türkiye sınırındaki kapıların tamamına yakınını ele geçirdi.

Türkiye’nin intikamıydı bu.

Daha doğrusu, devrimcilere zaten tanksavar vermek için çırpınan ve fakat ABD’nin bazı gruplarla ilgili tereddütleri yüzünden bu hususta yeterince rahat davranamayan Türkiye’nin, mağduriyetine ve bedel ödetme hakkına sığınarak, devrimcileri bir ‘oldu bitti’ ile güçlendirme imkânını değerlendirmesiyle elde edilen bir sonuçtu.

 ‘Oldu bitti’ye getirilen Şah-Fırat Operasyonu’nun başarısı da ortada.

Türkiye, azmettiği ve gereğini yaptığı zaman, Suriye’deki dengeleri ‘oldu bitti’lerle bile değiştirebilecek kadar güçlendiyse, orta ve uzun vadede kesin ve ezici

askerî neticeler almaya matuf geniş kapsamlı bir harekât planı yaptığında Suriye Devrimi’nin nasıl âbad olacağını varın siz hesap edin.

Sayısız cephede birden savaşmak zorunda kaldıkları halde

Esed rejimine ağır darbeler indirme kabiliyetlerini kaybetmeyen devrim kuvvetleri, alacakları yardımların hakkını verebilecek durumda olduklarını mütemadiyen isbat ediyorlar.

Diriliş Postası

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER