GÜNCEL

Hakan Albayrak : Son söz

Tarih
07 March 2015
İzlenme
2075 Kişi

7 Mart 2015

Hükümetin profili düşük diyemeyiz, fakat hükümetin profilinin düştüğünü söyleyebiliriz. Erdoğan-Davutoğlu ikilisinin ağırlığı kendini aratıyor. Davutoğlu-Fidan ikilisi yeni bir ağırlık oluşturabilirdi; ne yazık ki Erdoğan, Fidan’a yönelik bir küs bir barışık tavrıyla, bu ihtimali epeyce ‘yordu’. Olmayacak gibi.

Sağdan soldan “Erdoğan’la Davutoğlu arasında rekabet var, rekabet gittikçe kızışıyor” dedikoduları geliyor, Fidan meselesi Erdoğan’la Davutoğlu’nu birbirine düşürmek isteyenler tarafından tepe tepe kullanılıyor ve bu anlamsız kuru gürültüde, AK Parti hükümetinin profilini anında yükseltebileceği ve Türkiye’nin dünya çapındaki saygınlığına saygınlık katabileceği aşikâr olan “Dışişleri Bakanı Hakan Fidan” nimeti göz göre harcanıyor. Derin bir hayal kırıklığı yaşıyoruz. Biz hayal kırıklığı yaşarken devletin merkezini Bizans kulislerine çeviren kimi adamlar, kışkırtıcı dalkavukluklarının semeresini toplamanın sevincini yaşıyorlar. Onları sevindirenlere “Sizden bunu beklemezdik” demek hakkımız.

Nevzat Çiçek’e göre Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğine saygı duyduğu ve AK Parti’de O’nun işareti olmadan bir işe girişmeyi münasip görmediği için siyasetten uzak duruyor. Erdoğan, dün, Gül’ün milletvekili adaylığı ihtimaline dair bir soru üzerine ‘Böyle bir karar verirse hayırlı olur’ dedi. Gül’ün beklediği işaret bu olabilir mi? Öyleyse şayet, Gül, sadece milletvekili değil, Başbakan Yardımcısı Arınç’ın dediği gibi meclis başkanı da olabilir. Prensipte şahane; fakat, kendilerine sağduyuyu yakıştırdığımız mevcut devlet büyükleri bile ‘ayrılık-gayrılık’ iddialarını besleyip dururken, bu böyle devam edecekse şayet, aralarına Abdullah Gül gibi saygın bir isim de katıldığında vaziyet nice olur, düşünmek bile istemiyoruz.

Yazık ediyorlar, haksızlık ediyorlar kendilerini omuzlarında yükselten ve hepsini birden sevip saymak isteyen temiz yürekli halk çocuklarına.

Bütün bunlarla beraber şunu da söyleyelim: Tartışma süresince herkes eteklerindeki taşları döker, fakat noktayı tabii ki lider koyar. Liderin noktayı koyduğu yerde ona bağlılık bildirmiş olan herkes -içine sinse de sinmese de- durur. Lider tabii ki Erdoğan.

Diriliş Postası

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER