GÜNCEL

Fuat Uğur : Kılıçdaroğlu’na sorularım var: Kaos ve suikast planlarının neresindesiniz?

Tarih
19 May 2022
İzlenme
963 Kişi

Başlığa sığmadığı için diğer sorularla devam edeyim:

-Sayın Kılıçdaroğlu, sürekli dillendirdiğiniz seri suikast tertiplerini ve beraberinde gelmesi planlanan kaos hazırlığını kimden öğrendiniz? MOSSAD? FETÖ? CIA? MİT? FSB? BND?

-12 Ekim 2021’de Mersin’de gazetecilerle sohbetinizde "Siyasi cinayetler kaygım var. Erdoğan gitmemek için her şeyi yapacaktır" dediniz. Bu “kaygı”nızın kaynağı kimdi ya da neydi? MHP Lideri Devlet Bahçeli size “Varsa elinde belgeler, savcılığa teslim et. Korku iklimi ile siyasi istikrarsızlık peşinde koşma” diyerek bir çağrıda bulundu. Neden gereğini yapmadınız? Amacınız ortaya bir kıtır atıp kaos değirmenine su taşımak mıydı?

-Mersin’in ardından iki gün önce de “Hedefleri arasında gayrinizami harp eğitimi var. Yani, sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhiş” diye tanımlayıp, aniden önünde basın toplantısı yapma gereğini hissettiğiniz, uluslararası alanda askerî eğitim, savunma danışmanlığı, mühimmat alımı gibi hizmetler sunan SADAT adlı şirketi, işlenecek siyasi suikastların gerçek faillerini saklamak için mi hedef gösterdiniz? Çünkü ABD’li Black Water benzeri bu şirketin şimdiye dek adını bile işittiğinizden şüpheliyim. Kim sizi yönlendirdi?

-Yoksa bu şirket uluslararası planda emperyal niyetlerini ve uygulamalarını çok iyi bildiğimiz, yurt dışındaki patronlarınızın silah satışı ve askerî eğitim alanlarında karşısına dikildiği için mi hedefiniz hâline geldi?

 

MİLLET İTTİFAKI’NDAKİ KRİPTO ORGANİZE İŞLER

 

İyi Parti’den Koray Aydın’ın "Siyasi suikastlar yapılacağı yönünde bizim de aldığımız duyumlar var" demesi, ona GP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun "Biz de dostça uyarılar alıyoruz. Hepimizin teyakkuz hâlinde olması gerekiyor" sözleriyle eklemlenmesi, Millet İttifakı’nın bu konuda organize hareket ettiğini bize göstermekte.

Tüm bu yaşananlarla birlikte Türkiye’de çıkması muhtemel kaos ve tertiplerin nedense hep Kılıçdaroğlu tarafından dillendiriliyor olması, 15 temmuz öncesinden başlayarak Sayın Kılıçdaroğlu’nun eski sabıkalarını hatırlattı bana.

17-25 Aralık FETÖ’cü yargı darbesi sonrası onların televizyonlarına çıkarak “Erdoğan yurt dışına kaçacak ama biz onu kaçtığı yerden getirip yargılayacağız” demişti misal. O kadar güveniyordu ilişkili olduklarına.

15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin yapıldığı 2016 yılının bahar aylarında fotoğraf üç aşağı beş yukarı şöyleydi: MHP, FETÖ’cü yargı mensuplarının tüm gayretlerine rağmen Meral Akşener ve ekibinin eline geçememiş, bu arada 30 Ağustos YAŞ kararlarında 500 FETÖ’cü subayın tasfiye edileceği lafları ayyuka çıkmış, İzmir’de kahraman bir savcı; Okan Bato tarafından yüzlerce FETÖ’cü TSK mensubu hakkında soruşturmalar başlatılmış, FETÖ’cülerin yayın organları teker teker kapatılmıştı. Kılıçdaroğlu’nun milletvekillerini talimatlandırıp, FETÖ’cülerin yayın organlarının önüne barikat gibi yatırması da işe yaramamıştı.

 

HALKA "SOKAĞA ÇIKIN" ÇAĞRISI VE “KAN DÖKÜLECEK” TEHDİDİ!

 

Kısaca işler “kesat” gidiyordu FETÖ için ve bir kaos planının uygulamaya konması elzem hâline gelmişti. 19 Aralık’ta Karlov suikastı ile Türkiye’yi Rusya'yla karşı karşıya getirme planı işe yaramamış, FETÖ kriz beklentisinden avucunu yalamıştı...

Geriye tek seçenek kalmıştı.

İşte tam da FETÖ’nün çaresiz kaldığı zamana denk gelmişti Kılıçdaroğlu’nun çağrısı. Gerekçesi ise AK Parti’nin BAŞKANLIK SİSTEMİ önerisiydi.

26 Mayıs 2016’da, yani 15 Temmuz darbe girişiminden 2,5 ay önce Kılıçdaroğlu “Bunu engellemek için sokaklara çıkacağız. Bu sistemi kan dökülmeden getiremezsiniz” diye korkunç bir açıklama yaptı. Açıkça CHP tabanını iktidara karşı 'KANLI BİR SOKAK SAVAŞI’na davet ediyordu.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER