GÜNCEL

Fuat Uğur : Fetullah Gülen din değiştirmeye karar verdi

Tarih
30 December 2017
İzlenme
2588 Kişi
 Başlığı görüp sanıyorsunuz ki bu gerçek değil ve altından bir ironi çıkacak.

Böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Olay ciddi, Fetullah Gülen tebaasının dinini değiştirmek için ilk adımını attı.
Bunu nereden biliyoruz?

11 Aralık 2017 tarihli konuşmasından.

Gülen adlı iblis, nihai hedefindeki gerçeği, yani yıllardır “Dinlerarası Diyalog” diye yutturarak sarıp sarmaladığı hakiki niyetini sonunda açıkladı.

Yine şifrelerle doldurduğu, asıl söyleyeceklerine gelmeden lafına binlerce tur attırdığı için sadece anlayanların çözdüğü konuşmayı Ümit Akdemir deşifre etti. Daha şimdiden yeni imamlar bu "ulvî mesajlar"ı  FETÖ tabanına iletmeye ve onları yavaş yavaş bu yeni duruma alıştırmaya başladılar.

Çünkü onlar için de radikal bir değişim bu.

FETÖ elebaşı, konuşmasının 10.40’ıncı dakikasında önce inceden inceye meseleye giriş yapıyor. FETÖ’cülere bulundukları ülkelerde entegre olmalarını, onların kiliselerine gitmelerini tavsiye ettikten sonra şöyle diyor:

“…verirseniz alacağınız nice şeyler vardır. Belki onlardan alacağınız şeyler, vereceğiniz şeyleri verme adına bir yol açma demektir.”

“Vermeden alamazsın” diyor özetle. İster namusunu, ister şerefini, isterse vatanını; ne olursa.

16.06’dan itibaren de FETÖ mensuplarına Almanya’nın bağrını açtığını, Hollanda’nın onu takip ettiğini, Fransa’da yine böyle bir açılım olduğunu belirterek meseleyi Vatikan’ın merkezinin bulunduğu İtalya’ya kadar getiriyor ve dilinin altındaki baklayı çıkarıyor:

“Buralarda sizi tehlikesiz görme var esasen. Böylece hemen bütün Batı’da belki İtalya’da da olacak bu. Gelip diyor ki size falan yerde semavi bu dinler adına bir üniversite açalım diyor.”

Yukarıdaki anahtar cümle bu:

SEMAVİ DİNLER ADINA ÜNİVERSİTE AÇALIM…

Özetleyelim, Hristiyanlık, Musevilik ve İslamiyetin tek başlık altında toplandığı semavi dinler adına bir üniversite açma fikri Fetullah Gülen’in on yıllardır ısıtıp ısıtıp milletin önüne sunduğu “Dinlerarası Diyalog” projesinin ikinci aşamasını oluşturmakta.

Üçüncü aşamada da bu üç semavi dinin arasında özellikle İslamiyet’in içinin boşaltılarak YENİ BİR DİN OLUŞTURULMASI konusunda “teolojik bir temel” hazırlanması var.

FETÖ elebaşı, dediğimiz gibi öteden beri İbrahimî bir din oluşturma çabasını gizliyordu. Ona göre evvelden Musevilik, Hristiyanlık ve İslamiyet yoktu. Yalnızca Hazreti İbrahim’in dini vardı. Ancak Hazreti İbrahim’in dininden sonra farklı “yollar” ortaya çıktı ve diğer dinler türedi.

Fetullah Gülen bu durumu “Dokuz talakla boşanma” olarak adlandırıyor ve 25.48’inci dakikadan sonra bakın nasıl anlatıyor:

“Dokuz talakla boşsun. Dokuz olmuyor ki üç talakla boş oluyorsun. Bu üç talakla boşanmış şeyler (Peygamberlerimizi kastediyor ŞEY sözcüğüyle) o başkalarının kapısını, öbür alan başkalarının kapısını, öbür alan başkalarının kapısını çalmak suretiyle yine o Talak-ı Selase ile boşanma mevzundaki sonuca bağlayalım. Değişik şekilde Zevc-i Aherler yapıldı. Onca Zevc-i Aher’den sonra bence yeniden bunların bir araya gelip izdivaç yapmaları lazım.”

Yukarıdaki sapıkça konuşmayı bazılarınız anlamış olabilir.

Ama biz bir de TÜRKÇE anlatalım. Diyor ki iblis:

Hazreti İbrahim’in dini tüm insanlığa hizmet ederken diğer peygamberler ve ümmetleri bu dinden Tâlâk-ı Selase ile boşandılar ve “Zevc-i Âher”lerle (Başka eşlerle-dinlerle) bir araya geldiler. Bu peygamberlerin, yani Hazreti Musa, Hazreti  İsa ve Hazreti  Muhammed’in boşanma ve diğer eşlerle olma durumunu artık bir sonuca bağlayalım ve bunların yeniden bir araya gelip izdivaç yapmalarını sağlayalım. Yeter bunca ayrı yaşamak, artık geriye dönebilirsiniz. Bu izdivacı gerçekleştirmek, gelecek adına çok önemlidir.

İşte sözünü ettiği üniversite bu DİNLERARASI İZDİVACIN YENİDEN YAPILMASI için zemin hazırlayacak.

Şimdi bu ham hayalini gerçekleştirmek için himmet paralarını din değiştirmeye kanalize edecek üniversite projesine aktarmaya hazırlanıyor.

Burada asıl hedefin İslamiyet olduğunu herkes biliyor aslında.

Çünkü asıl amaç “tehlikeli” ve “değiştirilememiş” olan en son dinden; hak dininden Müslümanları koparmak.

Şimdiye dek Müslümanlığı yozlaştıramadılar.

Ama bu yöntemle en azından Müslümanların aklını çelebiliriz düşüncesinde küresel fitnenin FETÖ ayağı.

Semavi dinleri bir İZDİVAÇ ile bir araya getirecekler. Bunu yaparken de İslamiyet’in içini boşaltacaklar.

Evet, FETÖ’cüler, gözünüz aydın, artık yeni bir dininiz oldu.

Biz bu yeni dininize şimdiden bir isim bulduk bile, çok seveceksiniz:

TAVUK DİNİ.

Nasıl, güzel değil mi?

Hani “Tavuk tarda sayılır” demiştik ya, anladınız siz onu.

Tepe tepe kullanın.

Ha bu arada isterseniz, rahmetli Erbakan’ın deyimiyle PATATES DİNİ de koyabilirsiniz.

Yakışır.

Türkiye
29 Aralık 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Musa

  19 March 2018
  0 0
  Yazar uçmuş. Fetö antipatisi üzerinden sempati devşiriyor. Müslüman olarak uyduğumuz zaten (Hanif olan) Hz İbrahim'in dini. "Yahudi ve Hristiyan olun ki doğru yolu bulasınız" dediler. (Ey Habîbim), Bilâkis biz, doğruya yönelmiş (hanîf) olan ve Allah'a eş koşanlardan olmayan İbrahim'in dinine uyarız' de!" (Bakara, 2/135), "İbrahim, ne bir Yahudi, ne de bir Hristiyandı. Ama doğruya yönelen (hanîf) bir Müslümandı ve müşriklerden de değildi." (Al-i İmrân, 3/67)
 • Osman Emral

  03 January 2018
  2 0
  Bu söylemleri de bu iblisin ipini çekmeye yetmezse, avaneleri de iblis olmuş demektir.Ancak halen en azından ibadet saikiyle hareket edenler adına ümitvarım.İnşallah yanılmam
 • Sokrates

  01 January 2018
  2 0
  Yoksa müslüman mı olcak?
 • Fazıl

  30 December 2017
  5 0
  Hadis-i Şerif’te “Din samimiyettir” buyruluyor. Dinde samimiyetin göstergesi her durumda imana bağlılık ve sadakattir. Allah indinde din ise ancak İslamiyettir. Bu dinden başkası da kabul edilmeyeceğine göre, her sözü buram buram küfür kokan bu bunağın telkinleri ancak kendi küfrüne delil olur. Peşindeki avanelerine bir kez daha duyurulur.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER