DÜNYA

Ergün Diler : Ilımlı CHP

Tarih
19 November 2014
İzlenme
4269 Kişi

19 Kasım 2014..
Saray
tartışmaları, yabancı basının attığı manşetler, barış süreci, üçüncü göz, Kandil, 6-7 Ekim olayları, IŞİD, Esad'ın zulmü, Putin'in yalnızlığı ve resti, İran'ın düşen petrol fiyatlarına gösterdiği tepki, Irak'ın bölünmesi, Suriye topraklarının ABD tarafından bombalanması, Ukrayna'daki kararsızlığın ve belirsizliğin sürmesi gibi onlarca olay alt alta konulduğunda BÜYÜK FOTOĞRAFI meydana getirir!
Bunu görmeden adım atmak, özellikle Ortadoğu'da bir milimetre yol alabilmek mümkün değil!
Birileri bölgeyi ve dünyayı şekillendirirken doğru tarafta olmak şart! Bunun için de oyuncuların akıllarından geçeni görmek ve strateji geliştirmek gerekiyor!
Peki, ne oluyordu?
Türkiye nereye düşecek? Bizi bekleyen rol ne? Gelecekte nasıl bir Türkiye olacak?
Bölgede düşünülen ve uygulamaya konulan senaryo ne?
ARİSTOKRASİ neyin peşinde?
Hiç uzatmayalım!
Başkan Obama'nın emri ve isteğiyle kısa bir süre önce Amerika, Suudi Arabistan ve Katar arasında çok özel ZİRVE yapıldı! Bu gizli görüşmenin konusu petrol fiyatlarıydı! Toplantı bitti, eller kenetlendi ve orada alınan kararla petrol fiyatları düşüşe geçti! Fiyatlar düştüğünde Türkiye gibi ithalata dayalı ekonomisi olan ülkeler en az yüzde 20 kazanacakken, Rusya ve İran gibi üreticiler çakılacaktı! OPERASYON iki ülkeyi ADAM ETMEKTEN ibaretti!
İngiltere'de 1 trilyon 200 milyar dolarlık Körfez sermayesi vardı...
Amerika'da ise 1 trilyon 400 milyar dolar...
Ayrıca Amerika'da boyutu tam olarak bilinemeyen SUUDİ yatırımları vardı! Film sektöründen, uzay yatırımlarına kadar! 2008'de ortaya atılan rakam bunun 720 milyar dolar olduğunu söylüyordu!
Ama gerçek bunun çok üstündeydi!
Sadece Katar'ın bir fonunu yöneten ve sık sık İstanbul'a gelen isim 780 milyar dolara hükmediyordu!
Bir de JP Morgan'ın geçen yıl hazırladığı rapora göre 800 milyar dolar kendine uygun bir liman arıyordu! Hatta bu parayı alan 2015'te çıkması beklenen krizden etkilenmeyecekti!
Neyse... Devam...
Yeni kurulan koalisyonun lideri OBAMA gibi görünse de gerçek lider Suudi Arabistan ve Katar aristokrasisi idi! Obama'ya karşı gibi görünen Amerikalı aristokratlar da işin içinde ve planın destekçisiydi!
Rusya ve gizli ortağı İran, Avrupa'nın enerji ihtiyacını fazlasıyla karşılıyordu! Washington'dan ya da New York'tan baktığınızda Avrupa'nın Moskova'nın elinde, Putin'in insafında olduğu görülüyordu!
Hem Rusya hem de İran yaşamak için ellerindeki en büyük koz olan petrol ve gazı paraya çevirebilmeliydi! Bunun için en uygun ve ciddi pazar AVRUPA'ydı!
Doğal olarak Moskova ve Tahran'a para Avrupa'dan akıyordu!
Bu durum ÜÇLÜYÜ kızdırdı!
Plan daha büyüktü ama ilk hamle olarak Putin'e "DUR!" denilecekti!
Koalisyon kendi arasında ÇOK ÖNEMLİ İKİ BORU HATTI projesine girişti! Karar "Rusya ve İran devredışı kalsın!" diye kısa zamanda hayata geçirilecekti!
Petrol fiyatlarının 5 ayda 40 dolar düşmesinin nedeni buydu!
Çünkü tüketilen petrolün neredeyse üç katı üretiliyordu!
SİYAH İNCİ ile Rusya ve İran sıkıştırılıyordu! Ellerindeki ürün değersiz hale getiriliyordu!
Buraya kadar tamam! Avrupa, Rusya'nın ve İran'ın elinden alınacaktı!
Peki, gerekçe neydi?
Amerikalı aristokratlar enerji ve enerji işlemlerinde kullanılan PARA BİRİMİNİN DOLAR olmasında karar kıldı! Yani rezerv para DOLAR olarak kalacak ve yaşayacaktı! Demek ki bir tehlikeye karşı dolarla hamle yapılıyordu!
Amerikalı aristokratlar aksini asla ve kat'a kabul etmedi! Suudi Arabistan ve Katar da destek verdi!
Aksi halde "Wall Street" diye bir şey kalmayacaktı! "Hem Wall Street yaşasın, hem de Amerika gücüne güç katsın" diye operasyona başlandı!
Obama, Suud ve Katar'ın dışında olayın başka bir oyuncusu da KOCH kardeşlerdi!
Türk aristokratlar ile birlikte Amerikalı BARONLAR, Irak-
Suriye-Türkiye-Avrupa ya da Katar-Suud-Ürdün-Suriye-Türkiye-
Avrupa hattına "TAMAM!" dedi!
İkisinde de Rusya ve İran yoktu! Bu denklemde her halükarda Türkiye kazanıyordu! Hem petrol ucuzluyor, hem de GEÇİŞ üssü oluyorduk!
Ama birileri bundan rahatsız olduğu için saldırıyordu! Ukrayna'da Rusya'yı sıkıştıranlar Suriye'ye IŞİD'i bahane ederek bomba yağdırıyordu! Putin'e gözdağı veriliyordu!
Obama ve Amerikalı aristokratlar, SÜNNİ COĞRAFYA ve DOLAR istiyordu!
Müslüman ülkeler petrol ve gazı çıkaracak, Avrupa'ya satacak ama rezerv para DOLAR olacaktı!
Bütün hikaye buydu! Haliyle geçiş merkezi olan Türkiye'yi kimin idare edeceği büyük sorundu! Ankara'nın alabildiğince güçleneceği bilindiği için CHP "ILIMLI" hale getirilip hazırlanmaktaydı! Erdoğan, Türkiye'nin çıkarlarından başka bir şey düşünmediği için hedefteydi!
Çünkü yeni senaryoya göre Rusya'nın yerine Avrupa'yı kontrol edecek olan ülke Türkiye idi!
Hem geçişte, hem de SÜNNİ COĞRAFYADA doların hükümdar olmasında Ankara kilit rol alacaktı! Erdoğan tehlikeli (!) bulunduğu için, "Önce Türkiye!" dediği için hedefti! Putin de hem Avrupa'yı hem Çin'i kontrol etmeye kalktığı için sorundu! Ona "Sadece Çin'i bloke et!" görevi verildi! Ama o daha büyük düşündü! Planın dışına çıktı ve cezalandırıldı! Petrol fiyatları daha da düşerek cezası iyice artacak!
Bizler hep gazete ve TV'lerdeki sözlere bakarak yorum yaparız!
Yanılgı budur!
Bakın; Charles ve David Koch, 2008 yılında Barack Obama'nın başkan seçilmesinden sonra "1930'lardan beri en büyük refah ve özgürlük kaybı!" yorumu yaptı!
Medya önünde Yahudi Fred Koch'un iki çocuğu Obama'nın karşısındaydı! Hatta Cumhuriyetçi Parti'ye farklı isimler altında tam 400 milyon dolar bağış yapmışlardı!
Dünyadaki petrollerin yüzde 39'una doğrudan müdahale edebilen bir aileydi KOCH'lar! 70 farklı sektörde iş yapıyorlardı! Perde önünde farklı, perde gerisinde farklı davranıyorlardı! Bu senaryodaki payları çok büyüktü!
Dönelim bize!
Türkiye'ye büyük bir rol verildiği için akılları burada kalsın istemiyorlar!
Bizi silemeyecekleri için ve bütün hesap SÜNNİ COĞRAFYASI üzerinden döneceği için ANKARA'da ILIMLI İSLAM'ın temsilcisi CHP'yi görmek istiyorlardı!
Çünkü Erdoğanlı Türkiye SÜNNİ coğrafyada bir NUMARAYDI! Bu riskle yaşamak korkutuyordu onları!
Bu nedenle "İsrail'le anlaşın!" yani "Müslümanlar'ı korumaktan vazgeçin!" diyorlardı!
Elleri mahkum ama yine de "ŞARTLARLA" gelmeye çalışıyorlardı! Türkiye kocaman bir DEV olacaktı! Kendi hayatları için bu kaçınılmazdı! Tutunacakları başka dal da yoktu! Sevseler de sevmeseler de bize gelmek zorundaydılar! Sadece NAZLANIYORLARDI!
Ve CHP iktidarı ile bizi frenlemeyi planlıyorlardı!
CHP'de bunu gören, bilen var mı?

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER