SİYASET

Ergün Diler : Hangi Kürt!

Tarih
17 August 2015
İzlenme
6720 Kişi

17 Ağustos 2015

Her
gün gelen şehit haberleri, can yakan fotoğraflar insanın sağlıklı düşünmesini engelliyor. Sadece Doğu ve Güneydoğu karışık değil... Her yerde silahlar konuşuyor. İstemesek de bir süre daha bu atmosfer sürecek.
Sınırlar değişirken, dünyanın bütün güçleri etrafımızda tepinirken, düzlüğe çıkmamız için biraz zaman gerekecek.
Irak'ta bomba yüklü araçlar patlıyor, Suriye'de infazlar aralıksız sürüyor, Mısır'da bir kitle tasfiye ediliyor, Barzani içeride uğraş veriyor, bizde ise PKK ya da PKK kılığına girmiş olanlar HAİNCE geliyor. Gelin kısa kısa gidelim... Önce şunu ortaya koyalım...
Amerika Birleşik Devletleri kendi geleceği için IRAK'ı 3'e, Suriye'yi ise 4'e bölmek istiyor.
IŞİD aslında bu iş için icat edildi.
İngilizler ve Fransızlar IŞİD'in içinde çok yol katetse de amaç sınırları değiştirmekti.
Yeni MODELE uymayan Arap liderleri IŞİD üzerinden sopa gösterilerek yola getirilecekti.
Unutmayın IŞİD, Suudi Arabistan'a bile saldırdı! Gitti Suudlar'ın sınırında bomba patlattı!
ABD, IŞİD ve daha sonrasında kuracağı düzende DOLARIN hakimiyetini korumak istiyor. Eğer günün birinde DOLARDAN çıkacaksa bunu kendi inisiyatifiyle yapmak istiyor. Bu nedenle RE ZER V PARA olarak DOLARIN yaşaması şart. Bunun için de Hürmüz Boğazı'ndan başlayıp, Süveyş'i de içine alarak KIBRIS açıklarına kadar gelen DAİREDE DOLARI rahat ettirmek istiyor. Yani enerji yollarında engel istemiyor.
ABD'nin bunu yapabilmesi için Irak'ı "Şİİ ve SÜNNİ" diye bölmesi, Kürtler'i de yukarıda ayrı bir paranteze alması gerekiyor. Zaten amaçları sadece bu!
Bölgedeki bütün KÜRTLER'i bir arada görmek istiyorlar. Birkaç ülkeye yayılan Kürt nüfusu AVRUPALI güçlere bırakmak istemiyorlar.
Kürtler, Avrupalı devletlere geçtiği anda ABD planı son buluyor. Bu da Avrupa ile Çin'in bölgeye inmesi, Washington'un olayları uzaktan izlemesi demek. Çin'i hiç ihmal etmeyin! Bölgedeler...
geçtiğimiz günlerde İngiliz Büyükelçi Richard Moore Hürriyet'e konuştu. Sayın Moore, Beşiktaşlıydı! Gezi ve benzeri olaylarda ÇARŞI'nın AK PARTİ karşıtı tavrı hoşuna gittiği için mi bilmiyorum. Ama Beşiktaşlı olduğu gerçekti ve bunu da Gordon Milne'e dayandırıyordu.
Neyse...
Sayın Moore, Hürriyet'e kısa ve net olarak "PKK ile PYD aynı şey değil!" dedi. Devam etti: "Eğer YPG ve PYD'nin IŞİD'e karşı savaşta faydasını görmesek asla desteklemezdik... PKK İngiltere'de kanunen bir terörist örgüt.
PYD'yi bu şekilde görmüyoruz..."
Oysa geçen gün yanlışlıkla 120 IŞİD'li, pardon 120 İngiliz SAS komandosu, ABD uçaklarından atılan bombayla ölecekti. İngiltere'den gelip IŞİD'e katılanları saymakla bitiremeyiz.
Hem IŞİD'in BEYNİ ol, hem de PYD ile YPG'nin yanında DUR! Nasıl oyun değil mi? Bir de Kürt kardeşlerimiz bunu görse!
Sınırları çizen İngiltere.
Değişmesini asla istemez. Bunun için Kürtler'i bizle kavga ettirip Ankara'dan uzak durmasını ister.
Ankara'dan uzak duran Kürtler yukarıda sözünü ettiğim ABD planından da kopmuş demektir.
Yani KÜRTLER en yumuşak karnımızdı! Avrupa'dan gelen destekle DEVLETLERİNİ KURACAKLARINI sanıyor ama bu söz üzerinden önce Türkiye'yi sonra da Büyük Türkiye'yi dizginliyorlardı.
Bizler de bu oyuna yıllar yılı geldik!
Kürt kardeşlerimizle buluşmaya çıktığımızda, görev yerimiz değiştiğinde "ŞARK GÖREVİ" diyerek psikolojik sınırı koyuyorduk!
Başta İngilizler olmak üzere Avrupa bizden tam da bunu istiyordu! Gelelim içeriye...
Son günlerde bölgeden acı haberlerin yanında dikkatle incelenmesi gereken fotoğraflar da geliyordu. Geçtiğimiz gün yüzleri kapalı, etekli, çoraplı, pantolon üzeri etekli, şalvarlı, saçı görünmeyecek kadar KAPALI erkeklerin oluşturduğu gruplar görüldü.
Şehirleri harabeye çeviren, askerimize, polisimize kurşun sıkan, bombayla saldıran bunlardı. Fakat büyük bir gariplik vardı!
ÖZERKLİK
ilan ettiklerini açıklayanlar gömlek kravat takarken neden DEVLETE SAVAŞ AÇANLAR şalvarlı ve etekliydi?
Devletle savaşmak gücünü kendinde bulanlar niçin GÖZLERİNİ saklardı!
Yüzünü demiyorum!
Bölge karışık!
Herkes orada! Karayılan ya da Cemil Bayık kendini gizlemezken Batman'daki, Silopi'deki, Şırnak'taki, Hakkari'deki biri neden kendini gizlerdi! Muhtemelen Kürt'tü! Ama kimin Kürt'ü! Bu topraklara ait olmadıkları belliydi!
Gösterilerde, toplantılarda, sokak eylemlerinde yine eskiden olduğu gibi ÖCALAN posterlerini çok sık görür olduk!
Bakın Öcalan İmralı'dadır! Hükümlüdür! Kemal Derviş ve arkasındaki ekibi "Bir mahkumla barış görüşmeleri sürdürülemez!" dedi. HDP de bunu aynen kabul ediyordu. ÖCALAN ismini masaya getirip TÜRKLER'i tahrik ediyorlardı!
Öcalan, bir caniydi! Kasaptı! Şimdi HDP'ye destek olanlar yıllarca bu manşetlerle çıktılar! Yanlış anlamayın; Öcalan'ı savunacak değilim ama Demirtaş'a sahip çıkanların Öcalan üzerinden hem Türkler'e hem Kürtler'e operasyon yaptığını da ıskalamam!
Barışın GELMEMESİ için Öcalan'dan daha iyi bir figür mü olur!
Kötü adam üzerinden AYRIŞTIR!
Kimin adına, BÖLGEDEKİ AĞALAR adına!
Kimin adına, AVRUPA'nın adına... Unutmayın yüzü gözü kapalı pekçok kişi bölgede! "Devleti koruyacağım" diyerek kendilerini ve ekonomik sistemlerini koruyanlar şimdi BARIŞ ister mi sizce?
Bakın BARIŞ demek, bölgenin kalkınması demek!
Nasıl Boğaz'a ANADOLU'dan kimseyi istemiyorlarsa AĞALAR da "dünkü IRGATTAN zengin çıkmaz!" diyor... Bu sistemin sürmesi için Türk ile Kürt'ün kavga etmesi şart! Düşünün bakalım! Almanya'ya gidelim... Turan Çömez ilk başta Erdoğan'ın yanına konuldu.
Zar atmazlardı. Ergenekon davaları patlayınca kaçtı!
Nereye?
Bildiniz, İngiltere'ye!
Onun gibi kaçan bir isim daha vardı! DALAN! Bedrettin Bey de valizini alıp yurtdışına çıktı! Nerede kaldı uzun süre? Evet bildiniz; ALMANYA!
Peki Ergenekon'un demir yumruğu kimdi? Savcı Zekeriya Öz! Peki Savcı Öz nerede şimdi?
Tabii ki ALMANYA! Ergenekon'u durdurmak için karşı hamle olarak oradaki yurttaşlarımız ateşe verilerek yakılırken Ergenekon'da ateşi her daim canlı tutan Savcı Öz, Almanya'ya gidiyordu! Bunu dün'le açıklamak imkansızdı!
Savcı aslında Almanya'ya karşıydı.
Almanya'nın tuttuğu isimlerle uğraşıyordu! Ama şimdi kendisi oradaydı! BÜYÜK DEVLETLER, kullanırlar! Bu kural hiç değişmez.
Eminim Savcı Öz bile düştüğü durumu anlamakta zorlanıyordur!
Kendi ülken dışında başka bir güce inandığın zaman iki yakan biraraya gelmezdi. Biraz da siyasete girelim... Erken seçim, olağanüstü durumlar yaşanmazsa, olacak. Olduğu zaman göreceğiz ki muhalefet hep birlikte Erdoğan'a saldıracak. Gördünüz son ittifakı! Muhalefet Erdoğan'ı ANAYASAYI çiğnemekle suçluyor.
Aslında karşı oldukları şey, "bölge bize gelir de BAŞKANLIKLA hepsini kucaklarız" korkusu! Bunu hiçbiri söyleyemiyor! Çıkıp "BÜYÜK TÜRKİYE'ye karşıyız" diyecek halleri yok!
PKK savaşı kızıştıracak, HDP güç kazanacak, MHP tepki verecek, CHP "Gördün üz mü koalisyon olmadan olmuyor!" diyecek ve AK PARTİ'yi kıskaca alacaklar...
Çevreme baktığımda bir grup insanın HDP'ye oy vererek Erdoğan'ı kontrol etmenin hazzını yaşadığını görüyorum!
Kimsenin OY'una söz edecek halimiz yok ama büyük düşünüp gerçekleri daha fazla gecikmeden görmek şart.
Sonra yazık olmasın hepimize!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER