GÜNCEL

Cem Küçük : Hürriyet’teki işten çıkarmalar

Tarih
01 November 2019
İzlenme
1818 Kişi

Her medya kurumu işten adam çıkarır. Bunda sorun yok. Ama eve tebligatla değil. Adam gibi çağırırsın, seni çıkardık dersin olur biter. İnsanların maillerini kapatarak, habersiz yapılmaz bu işler.
İki gündür Hürriyet’te yaşananlar gerçekten medya açısında üzüntü verici. Ama çalışanlara yapılanlar daha üzücü.
İşten çıkarmalarda İpek Özbey’e üzüldüm. Çok iyi röportajlar yapıyordu. Herkes çok faydalanıyordu. Onu niye çıkarmışlar anlamış değilim. Nasıl bir zararı vardı acaba?
cem küçük ile ilgili görsel sonucuÖte yandan gene benim dediğim noktaya geldiler. Hürriyet, Aydın Doğan’dan çıktığı gün ideolojik olarak AK Parti’ye ters olanlar istifa etmeliydi. Bunu yapmadılar, kovulmayı tercih ettiler. İstifa edenlere saygım var ama illa kovulmayı beklemek nedir Allah aşkına?
Hürriyet’ten işten çıkarmalar olunca Gülse Birsel istifa ettiğini açıkladı. Maç içinde görmek istediğimiz hareketler bunlar. Hoş, Birsel geçen sene istifa etmeliydi ama bu da bir şey. Özlenen hareketi neticede o gerçekleştirdi.
Bu arada Gülse Birsel tamam. Peki ya diğer yazar ve muhabirler. Tamamen iyi niyetle soruyorum: İsmail Saymaz, Ayşe Arman ve diğerler arkadaşlarının bu şekilde kovulmasına ne diyor? 

yazının devamı


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • Asena

    02 November 2019
    0 0
    Demek ki satilik kalemler var.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER