GÜNCEL

Cem Küçük : Devletimize düşmanlık eden suç örgütleri bitecek

Tarih
06 March 2020
İzlenme
1665 Kişi

Bu köşede defalarca Odatv denen yapının bir suç örgütü ve TCK’daki tanımıyla tam anlamıyla bir çete olduğunu ifade ettim. 2011 senesinde yaşanan çeteler savaşında Fetullahçı çetenin kendine rakip olarak gördüğü Odatv çetesini tutuklatması Odatv suç örgütünü aklamıyor.

İkisi de darbeci ve cuntacı olan iki çete kapışmış ve Odatv çetesini Fetullahçı çete içeri atmıştı. Sonrasında DEVLET Fetullahçı çeteyi tarumar etti. Şimdi de sıra yeniden aynen FETÖ gibi karanlık bir yapı olan Odatv suç örgütüne geldi. Odatv hakkında söylediklerimin şahsi görüşüm olmadığını ve DEVLET tarafından Odatv çetesinin aynı zamanda illegal bir istihbarat örgütü olarak değerlendirildiğini de geçmişte yazdım.

DEVLET belli konular önceliği olduğu için gecikebilir ama asla unutmaz ve gereğini yapar, diye söyledim. Herkes müsterih olsun dedim. Yine dediğim çıktı. İşte çarşamba sabahı Odatv suç örgütü ahtapotunun kollarından biri olan yalan makinesi Barış Terkoğlu gözaltına alındı ve hukukun gerektirdiği gibi tutuklandı.

soner yalçın ile ilgili görsel sonucuOdatv yine dışarıdan aldığı siparişle kasten bir MİT mensubumuzun ismini ve ailesini deşifre etti. Bu suçun talimatını Soner Yalçın verdi. Hem Barış Terkoğlu hem de diğer muhabir piyondur. Diğer bir suç örgütü üyesi Barış Pehlivan da piyondur. Bu karanlık çetenin lideri Soner Yalçın’dır. Elbette diğer çete üyeleri de masum değil ama Odatv denen zehirli ağacın kökü savcılarımıza göre Soner Yalçın adlı kriminal şahıstır. Diğerleri o zehirli ağacın meyveleridir.

Hem DEVLET hem HUKUK makamlarımız bu noktada mutabıktır. Aslında ben bu Barış’lara üzülüyorum bir yandan. Bu iki zavallı genç insanın da hayatını Soner Yalçın kararttı. Yoksa bu ikisi de normal insanlar olurdu. Odatv çetesinin lideri olarak Soner Yalçın lüks ve para içinde yaşarken bu iki isim de yoksulluk içinde yaşıyorlar.

barış terkoğlu ile ilgili görsel sonucuSoner Yalçın aslında bunları da sömürdü ve mahvetti. Bütün emeğini sömürdüğü Doğan Yurdakul da fakirlik içinde ölmüştü. Fakat Soner’in serveti milyonlarca dolarlar ile ölçülüyor. Levent’te lüks villası ve Çeşme’de kaçak dev bir çiftliği var. Ya bu çocuklar ne şartlarda yaşıyorlar? Ama işte bir çeteye yakayı kaptırmak böyle bir olaydır. Kör gözle uçuruma atlamak gibidir ve çıkışı da yoktur.

Fetullahçı çete de böyledir, Odatv çetesi de. Bakın işte MİT mensubumuzun deşifre edilmesiyle ilgili de Soner Yalçın yine muhtemelen bir menfaat karşılığı bu “iş”i alıyor. Sonra bu zavallı çocuklara istihbarat teşkilatımız aleyhine bu haberi yaptırıyor ve bir de, “Şehidimize sahip çıkıyoruz” edebiyatıyla bu kirli operasyonunu örtmeye kalkıyor.

Tipik çeteci Soner Yalçın budur. İş adamlarına da aynısını defalarca yaptı. Önce bir iş adamına sürekli “Yahudi, Yahudi” diye yazdırır Odatv’de. Sonra bir anda şantaj operasyonu başarılı olunca “Yahudi, Yahudi” dediği iş adamını yerli ve millî sanayici diye övmeye başlar. Nihat Genç’in son yazısında bu çeteci yöntemle ağına düşürdüğü kimi iş adamlarının ismi de yazıyor.

Nihat Genç’in itirafları da çok önemlidir. Yani Soner Yalçın sadece bir çete lideri değil aynı zamanda çıkar amaçlı bir suç örgütü olan Odatv’nin lideridir. Odatv asla bir basın organı değildir. Aynı Zaman gazetesi gibidir. Zaman gazetesi ve Samanyolu TV ne hâle geldiyse, Odatv de o hâle gelecektir. Hukuk bunu gerektiriyor.

oda tv ile ilgili görsel sonucuMesela savcılığın Barış Terkoğlu ile ilgili soruşturmasında geçen FETÖ’cü Karşı gazetesi olayı da Soner Yalçın’ın emriyle olmuştur. Tam o noktada Barış Terkoğlu’nun FETÖ’cü Celal Kara ile yaptığı söyleşiyi de Soner Yalçın emretmiştir. Bir noktada düşman kardeşler buluşmuş ve FETÖ ile Odatv 17-25 Aralık darbe teşebbüsünde beraber hareket etmiştir.

Özellikle 27 Mart 2014 ihanetinde Barış Terkoğlu’nun attığı tweet çok açık ağır suçtur. Tüm bu suç içeren tweetler Soner Yalçın’ın emriyle atılmıştır.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • kral

  09 March 2020
  0 0
  soner yalcin hainligi ta gecmise dayanir aydin doganin parali kalemsörüydü
 • ILK GUNDEN

  08 March 2020
  1 0
  ODATV yayina basladigi ilk gunden itibaren MOSSAD'in Turkiye subesi oldu. israil medyasini yakindan takip ederseniz bu acikca gorulur
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER