SİYASET

Ardan ZENTÜRK : Bu 'liberal ihanettir…' HDP’yi hemen kapatın…

Tarih
17 September 2019
İzlenme
1260 Kişi

Aslında görevleri ekonomik eşitsizliği ve çekirdeğinde faşizmi saklayan vahşi kapitalizmi insanlara “masum ve sevimli” göstermektir. Benzer görev sol kanatta sosyal demokratlara verilmişti, Soğuk Savaş’ın sonlanmasıyla ortaya çıkan ekonomik fay hatlarını taşıyamadılar, liberaller ise son atakları yapıyorlar… 

Bir yönüyle baktığınızda, liberaller, yakın tarihte iki büyük zafer kazandılar, 2’nci Dünya Savaşı’nda nazizm-faşizm, Sovyetler Birliği ile gerçekleştirdikleri beklenmedik ittifakla sonlandı, komünizmi halletmeleri 70 yıllık Soğuk Savaş’a uzandı… 

1991’den bu yana insanlığın üzerinde tepiniyorlar… Sonuç, dünyanın en zengin yüzde 1’inin insanlığın ortak servetinin yüzde 55’ine el koymasıdır!.. 

Doğayı yok ettiler. 

Petrol şirketlerinin kar hırsı küresel ısınmayı tetikledi, ortaya çıkan ekonomik eşitsizlik ve doğa katliamı, savaşları getirdi. 

ardan zentürk ile ilgili görsel sonucuHer savaş yeni bir enerji alanı paylaşımı, beraberinde savunma sanayi ve ilaç şirketlerinin dev karları demekti… 

Bilgisayarları entegre ettikleri günden bu yana finans sektörü üzerinden insanlığın iliğini kemiğini sömürüyorlar, kapılarına bekçi köpeği yaptıkları liberaller ile sosyal demokratlar ise insan hakları, hak-hukuk vb. uçar kaçar kavramlarla ezilen kitleleri oyalamaktan başka bir iş yapmıyorlar…

 

Silahlı parti olur mu…

Kendi egemenlik alanları Avrupa ve Kuzey Amerika’da titizlendikleri bir konu var, kabul edelim: Demokrasilerinde etnik ve silahlı gücü olan partilere yer yok!..

Bu iki tu-kaka gerçeği Ortadoğu partilerine devretmenin rahatlığını, o coğrafyada yaşanılan kanlı serüvenlerin de timsah gözyaşlarını yaşıyorlar… 

Mesela, HDP’li Leyla Güven gibi bir siyasetçi(!) onların “steril” demokrasilerinde olamaz, olmaya kalktığı an kendini dört duvar arasında bulur. 

Bu türlerin yerleri Türkiye ve diğerleridir. 

Söylediklerinden dolayı içeri attığında da ilk bu “steril arkadaşlar” dikilir önüne, 53 kişinin ölümüne neden olmuş Selo için yaptıkları da böyledir. 

Bizim “liberal” ve –sözde- “sol” kesim de bunların ağzına bakarak demokrasiye ihanetini sürdürür. Hasan Cemal tipik bir örnektir, hangi Avrupa ülkesinde bir gazeteci bir partinin (HDP) aracılığıyla dağdaki silahlı adamların kampına kadar gidip “sakın silah bırakmayın” vaazları verebilir, geçiniz. 

Eğer Türkiye’nin gerçek bir Avrupalı demokrasi olmasını istiyorsanız, yapacağınızı hemen söyleyeyim: HDP’yi derhal kapatın ve silahlı kanada sahip etnik bir partinin bir daha kurulmaması için İspanya’da ne tür kanunlar varsa, derhal Türkçe’ye çevirip Meclis’ten geçirin!..

Bizim liberaller ve “kucaklaşmacı” sözde solcularımıza göre HDP meşru bir partidir, ki bu Ortadoğu’da doğru, Avrupa Birliği demokrasisinde yanlıştır. 

 

Evet… Ortadoğulaşamayız…

Türk aydını dediğin garip yaratık, iş, memleketin güvenliği için sınırının öte yakasındaki terör yapılanmasına müdahale aşamasına geldiğinde, “Ortadoğu bataklığında ne işimiz var” diye karşına dikilir… 

Bir terör örgütünün siyasetteki uzantısı HDP’nin Türk demokrasisini “Ortadoğulaştıran” tek kurum olduğunu ise –nedense- unutur!.. 

Kuvvayı Milliye’nin ana hedefi Gazi’nin işaret ettiği “muassır medeniyet seviyesinin üstüne çıkmaktır” ve demokrasimizin Ortadoğu’nun cephaneliği tarafından esir alınmasına asla izin veremeyiz…

PKK ve HDP’nin Amerikan emperyalizminin bölge hedefleri doğrultusunda “fakir Kürt partisinden zengin Türk partisine” evrilmesiyle birlikte ortaya çıkan gerçek, Kürt anaların o partinin kapısını basması, kayyum atamalarına milletin ses çıkarmaması ve nihayetin PKK’nın Kulp’ta gerçekleştirdiği “intikam katliamıdır…”

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • hursit dilaver

  19 September 2019
  0 0
  o kadar laçkalık var ki, BELKİ KASTEN İSTENİYOR.afrin harekatları yapılırken komuta konseyinin,başkan,kuvvet komutanları,cephe komutanları ile son hazırlıklar yapılırken medya aşağıda işikları yanan toplantı odasının altında yayın yapıyor.paşalar karargah kurdu planları yapıyor diyor.EN GİZLİ OLMASI YER,DÜNYAYA FAAŞ EDİLİYOR. KİMSEDE TIK YOK BE YUH.ya bir füze saldırısı olaydı o binaya ve o odaya..BIRAKIN ARTIK BU DİNGİLLİĞİ, SIKIYÖNETİM ŞARTLARINDAN KORKMAYIN.. DEVLET GİDİYOR BEYLER DEVLET..
 • hursit dilaver 2

  19 September 2019
  0 0
  SAYIN ARDAN ZENTÜRK. AVRUPADA ÖYLE KANUNLAR VAR Kİ,HDPnin ÇEYREK SÖZÜ İÇİN KAPATILIR,VE ÜYELERİ FALAN YALLAH MAPUSA VE ÇIKAMAZLAR DA. ama biz lozanla bağlıyız, dişina çıkamayız zaten LOZAN VESAYETÇİSİ PARTİ, AYAGA KALKAR. ÖYLE KANUN ÇIKARAMAYIZ...BEN BEYAZ TOROSLARI, BİZİM İYİ ÇOCUK ALİLERİ ARIYORUM. ÇOOOK HATA ETTİK. BUNLARA İYİ NİYET, UYKUSUNDA 2 POLİSİMİZİN ŞEHADETİNE SEBEP OLDU.ama hala akıllanmadık.
 • hursit dilaver 2

  19 September 2019
  0 0
  .SÖYLETMEN BENİ. BATIYA YARANACAĞIZ DİYE,ULAN ARABASINDA CEPHANELIK ÇIKAN KOLTUGUNDA PKKLİ OTURAN MEBUSUNA BİLE BİR ŞEY YAPAMADINIZ....ŞİMDİ ŞU SAVAŞ DİYEN KADINA MI GÜCÜNÜZ YETECEK. YETMEYECEK.unutmadık..., BU KELEŞ SİZE DE DÖNER DİYEN ATEŞLİ MEBUSUN SÖZLERİNİ YA DA ....PKK SİZİ TÜKRÜĞÜ İLE BOGAR DİYENE NE YAPTINIZ... HİİİÇ. O ZAMAN BİZE DE GAZ VERMEYİN BARİ.
 • hursit dilaver

  19 September 2019
  0 0
  kapattığından 15 dakika sonra yeni partinin tabelaları asılır da şaşarız. onlar öyle çalışırlar. kapatmayın. parti yöneticlerinin suçu varsa hemen mapus damına gitsin.yoksa kapatsan ne oluyor ki. hiiiç. kendini güldürürsün.
 • Birol

  18 September 2019
  0 0
  Kadın bas bas bsğırıp iç savaş çığırtkanlığı yaptı? Sonuç ner oldu? Nasıl bir karşılık gördü? Bunu bir Avrupa ülkesinde, Çin'de, Rusya'da, Amerika'da yapsaydı ne olurdu?
 • Haydar

  17 September 2019
  0 0
  Neden? Batı "demokrasilerinde etnik ve silahlı gücü olan partilere yer yok!.." da bizde var. Neden oralarda sırtını silahlı terör gruplarına dayayan ve bunu en üst perdeden dile getiren kimseler siyaset yapmıyorlar da bizde yapıyorlar? Biz niye demokrasimize meclisimizde ve hukuki zeminde "demokrasi balans ayarı" yapmıyoruz? Neden bizde milletvekili kendi ülkesi için savaş çığırtkanlığı yapıyor?
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER