SİYASET

Ahmet Hakan : Soru ve cevaplarla CHP

Tarih
05 August 2018
İzlenme
1083 Kişi

- SORU: Yahu sen niye bütün işi gücü bırakıp CHP ile uğraşıyorsun ki?

- CEVAP: Uğraşıyorum çünkü bu memlekette denge, fren mekanizmaları falan hepten yok olup gittiyse... Bunun bir numaralı müsebbibi CHP’dir. Daha doğrusu CHP’yi yönetenlerin aymazlığıdır.

*

- SORU: İktidarla uğraşmak zor geliyor değil mi? O yüzden CHP ile uğraşıyorsun değil mi?

- CEVAP: İktidarla uğraşabilmek zor geliyorsa, bunun temel nedenlerinden biri de CHP’nin silkinip kendine gelememesidir. Yani iktidarla uğraşabilmenin yolu da CHP’nin silkinip kendine gelmesinden geçiyor.

*

- SORU: Ne yani? Memleketin bütün dertleri bitti de bir tek CHP mi kaldı?

- CEVAP: “Türkiye’nin en büyük 25 sorununu say” deseler... Bir numaraya yazacağım sorun “muhalefet sorunu” olur. O derece yani.

*

- SORU: Ne yani? Muharrem İnce mi kurtaracak CHP’yi?

- CEVAP: Muharrem İnce kurtarır mı, kurtaramaz mı bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var: Kemal Kılıçdaroğlu kurtaramaz.

*

- SORU: Muharrem İnce’nin hiç mi eleştirilecek tarafı yok?

- CEVAP: Olmaz mı? Mesela “Partide olanları anlatsam parti yöneticileri insan içine çıkamazlar” gibi bir cümle kurmasından hiç hoşlanmadım. “Anlatırsam yer yerinden oynar” türü çıkışlardan nefret ederim... Ya çıkıp anlatacaksın ya da yutkunacaksın... Bu nedir Allah aşkına?

*

- SORU: Sen Muharrem İnce’ci misin?

- CEVAP: İnce’ci falan değilim. Sadece biraz toplama çıkarma, biraz da yakın siyasi tarih biliyorum. Biraz toplama çıkarma bildiğim için yüzde 30 küsurun yüzde 22’yi fena halde tokatladığının, biraz yakın siyasi tarih bildiğim için de 40 yıldır CHP’nin yüzde 30 küsuru yakalayamadığının farkındayım.

*

- SORU: Muharrem İnce’yi aday yapan Kemal Kılıçdaroğlu değil miydi? Yiğidin hakkını niye teslim etmiyorsun?

- CEVAP: Etmiyorum çünkü söz konusu yiğidin, “Meral Akşener rüzgârı var, ikinci tura Akşener kalır, bizim Muharrem de anca üçüncü olur, böylece parti içinde bana karşı ikide bir kafayı çıkaramaz” diye bir hesap yaptığını düşünüyorum.

*

- SORU: Kurultay için toplanan imzalarla ilgili CHP Genel Merkezi’nin tutumunu nasıl değerlendiriyorsun?

- CEVAP: Rezalet diyorum, başka da bir şey demiyorum.

*

- SORU: Niye öyle diyorsun?

- CEVAP: 600’ü aşkın delegenin iradesine karşı gösterilen bu vurdumduymaz pişkinliği karşılayacak başka kelime bulamıyorum da ondan.

*

- SORU: Yerel seçimlerde CHP’yi ne bekliyor?

- CEVAP: Dibe vurmak bekliyor.

*

- SORU: CHP yönetimi, bunun farkında değil mi?

- CEVAP: Bal gibi farkında! Fakat Çankaya, İzmir, Beşiktaş gibi garantili yerlerin belediye başkan adaylarını belirlemek istiyorlar. Parti dibe vurmuş falan umurlarında değil. Ha bir de “Ne kadar dibe vurursak vuralım, nasıl olsa yüzde 20 cepte keklik” diye düşünüyorlar.

*

- SORU: Yüzde 20 cepte keklik değil mi?

- CEVAP: “Sandığa gitmeyeceğiz” diye haykıran CHP seçmenleri öyle bir dip dalgası yaratacaklar ki... Cepteki kekliklerin hepsi kek olacak! Hem de çikolatalı kek!

*

- SORU: Peki bundan sonrası için öngörün ne CHP ile ilgili olarak?

- CEVAP: Yerel seçimde dip yapacaklar ve dip yapmış partiyi Muharrem İnce’ye teslim edecekler. Yani bunlara kurultayı halk toplatacak.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • Namyelüs

    07 August 2018
    0 0
    Demek ki Ahmet Hakan'ın bu durumu anlaması için 10 yıla ihtiyacı varmış.Tıpış tıpış gidenlerin kaç yıla ihtiyacı olabilir diye düşünmüyor da değilim.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER