SİYASET

Ahmet Hakan : Övgü hakkı… Yergi hakkı…

Tarih
03 February 2020
İzlenme
3014 Kişi

HINCAL Uluç aradı.

Athena Gökhan yazımla ilgili olarak şunları söyledi:

“Beğendiğim bir şeyi övüp beğenmediğim bir şeyi yeremeyecek miyim? Översem yalaka mı olacağım? Fikrimi değiştirme özgürlüğüm yok mu?”

*

Şöyle dedim kendisine:

“Benim yazımdan bu mu çıkıyor? Eğer bu çıkıyorsa... Kendimi hiç iyi ifade edememişim demektir.”

*

Sonra yazdığım yazıya yeniden döndüm.

Hıncal Uluç haklı!

Meramımı tam ifade edememişim gerçekten de.

*

En iyisi ben bu konuya yaklaşımımı tane tane ve örneklerle anlatayım:

*

 Dünkü yazımda Avrasya Tüneli zammını yermiş, Vuhan operasyonunu ise övmüştüm. İşte benim ilkem burada gizli: Hep övgü, hep yergi yok. Yerine göre övgü var, yerine göre yergi var.

*

 Yergi haksa övgü de hak olmalı. Övgü haksa yergi de hak olmalı. Övgüyü görünce anında “yalaka” denmesi kabul edilir bir şey değil.

*

 Benim itirazım şuna: Tayyip Erdoğan’a koşulsuz övgüyle yaklaşanlara ağız dolusu “yalaka” denirken... Ekrem İmamoğlu’na koşulsuz övgüyle yaklaşanlardan bu sıfat esirgeniyor.

*

 Hükümet övgüsü yapan bir sanatçıya anında “yalaka” denirken... İmamoğlu’nun herkes tarafından görülüp kabul edilen hatasına bile sahip çıkan Athena Gökhan’a “yalaka” denmiyor.

*

 Derdim buradaki çifte standarda dikkat çekmek... Başka bir şey değil.

*

 Bazıları Tayyip Erdoğan’ın elindeki erk ile Ekrem İmamoğlu’nun elindeki erk arasında kıyaslama yapıp... “İkisi aynı kategoride değerlendirilemez” diyorlar.

*

 Doğru ama unutmayalım ki Ekrem İmamoğlu’nun elindeki erk de bazılarının iştahını kabartacak nitelikte... Konser verdiriyor, önemli makamlara atamalar yapıyor, müthiş bir bütçeyi yönetiyor. Övgüler öyle çok da boşa gitmez yani.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Namyelüs

  04 February 2020
  0 0
  En büyük yalaka bizim yalaka!
 • Ünsal Göksel

  03 February 2020
  1 5
  Sayin Ahmet HAKAN güzel söylemişsinizde! Erkin kim olduğunu es geçerek konusuyorsunuz yada yaziyorsunuz. Mutlak erk konumunda olan ile güc sahibi olmayanin arasindaki cizgiyi görmeden yorumluyorsunuz tum goruslerinizi. Lütfen Tarafsizlik iddanizi Mutlak erk kavramini göz önünde bulundurarak dile getirin .Karşinizdaki neredeyse Dev bir güce dönüşmek uzere olan bir güç ve siz bunun farkindasiniz. Ve millet de sizin durumunuzu ve içinde bulunduğunuz çıkmazin gayet iyi farkinda.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER