DÜNYA

Trump'tan Kimyasal tepkisi : Hayvan Esad!

Tarih
08 April 2018
İzlenme
430 Kişi
Trump'tan Kimyasal tepkisi : Hayvan Esad!

Suriye'de kimyasal saldırının yankıları dünyada sürerken ABD Başkanı Donald Trump sosyal medyadan attığı bir tweet ile Esad yönetimini suçladı

ABD Başkanı Donald Trump Suriye'de dünden bu yana süren kimyasal saldırıların ardından tepkisini sosyal medyadan gösterdi.

Trump, Suriye lideri Beşar Esad içi "Hayvan Esad' tanımını kullandı.Donald Trump Suriye'nin Doğu Guta'ya bağlı Duma ilçesinde 80'e ulaşan can kaybından İran ve Rusya Devlet Başkanı Putin'i de sorumlu tuttu.

Kimyasal silah saldırısıyla aralarında kadın ve çocuklarında olduğu çok sayıda insanın ölümünden Esad'ı suçlu bulan Trump, 'büyük bir bedel ödeyecek' dedi.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Salih

  08 April 2018
  0 0
  Iyi de Trump'in igilizce sozlerinde elestirilen Esad degil zamaninda kuma kirmizi cizgisini koyup gerisinden seyre cekilen Obama. Esad bir katilse, mudahele mumkun oldugu ilk anlarda dokulen kana seyirci kaldigi icin asil animal Obama. Hatta Erdogan'in o kadar uyarilarina ragmen Obama hic bir sorumluluk almamisti. Trump'sa kendi sozlerinin aslinda kime animal yaftasini vurdugunu bile fark edemeyen aciz bir salak.
 • hursit dilaver

  08 April 2018
  1 0
  bunlara bakmayın. müslümanlar ölsümnler,birbirlerini yesinler de nasıl ölürlerse ölüp yokolsun derdindeler. bakın doğu gutada,halepte yıllarca müslüm öldürüldü. ŞAMIN HRİSTİYAN MAHALLELERİ VUR PATLASIN DISKOLARI, BARLARI AÇIK VE ESED GÜVENCESİNDE.. ama müslim bölgesi devamlı muhaberat işkencesinde.türkiye afrinde müslimleri kurtarınca ABD ve fransa eyvah dedi. bekliyorlardı ki, TÜRKİYE LAİK, MÜSLÜMAN KATLİAMINA YARDIMCI DA OLUR.ama tersi oldu
DİĞER MAKALELER