DÜNYA

Joe Biden: Dün ülke tarihimizin en karanlık günlerinden biriydi

Tarih
07 January 2021
İzlenme
228 Kişi
Joe Biden: Dün ülke tarihimizin en karanlık günlerinden biriydi

20 Ocak'ta Başkanlık görevini devralacak olan Joe Biden, Başkan Donald Trump taraftarlarının dün Kongre binasını basmasını "ülke tarihimizin en karanlık günlerinden biri" olarak değerlendirdi.

Adalet Bakanı olarak atayacağı ismi açıklamak üzere Delaware'de konuşan Biden, dünkü olaylar için "protesto değil kaostu" ve "özgürlük kalesine bir saldırıydı" ifadelerini kullandı.

Kongre binasına baskın konusunda "Muhalefet değildi, kargaşaydı. Protesto değil kaostu" diyen Biden, orada toplanan kalabalığı da "isyancı güruh" ve "iç teröristler" şeklinde niteledi.

ABD'de darbe girişimi yaşanıyor mu? Amerika'da neler oldu, halk ne istiyor? - Güncel Haberler Milliyet"Keşke böyle bir şey olacağını bilemezdik diyebilseydik. Ama öyle olmadı. Bunların olacağı belliydi."

"Son dört yıldır demokrasimizi, anayasamızı, hukukun üstünlüğünü küçük gren bir başkanımız oldu... Baştan beri demokrasimizin kurumlarına topyekun bir saldırı düzenledi."

"Biz hukuku esas alan bir devletiz, insanları değil. Başkan, hukukun üstünde değildir."

'Protestocular siyah olsaydı, polisin tavrı farklı olurdu'

SON DAKİKA! Amerika'da darbe mi oldu? ABD'de darbe girişimi mi oldu? - HaberlerBiden, dünkü protestocuların çoğunlukla beyaz olduğunu ve kısmen ırklarından dolayı, polisin saldırgan tutumuna maruz kalmadıklarını söyledi.

"Dünkü göstericiler Siyah Hayatlar Değerlidir hareketine mensup bir grup olsaydı, Kongre binasını basan güruhtan farklı muameleye maruz kalmayacağını kimse iddia edemez."

Biden yönetiminin Adalet Bakanı Merrick Garland

Biden, Adalet Bakanı olarak Yargıç Merrick Garland'ı göreve getireceğini açıkladı.

Trump Taraftarları ABD Kongresi'ni Bastı... Seçimi Onaylayacak Oturum Yarım Kaldı... Washington'da Sokağa Çıkma Yasağı Konuldu... Amerika "Darbe mi Oluyor"u Konuşuyor! - ParaAnaliz

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

DİĞER MAKALELER