POLEMİK

Enver Aysever : İlber Ortaylı hayli açıkgözlü ya da ‘aydın' değil

Tarih
10 October 2018
İzlenme
1067 Kişi
Enver Aysever : İlber Ortaylı hayli açıkgözlü ya da ‘aydın' değil

Cumhuriyet yazarı Enver Aysever, ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın kütüphanesini Cumhurbaşkanlığı'na bağışlaması ve  Kültür ve Turizm Bakanlığı'na danışmanlık desteği verecek olmasını köşesinde değerlendirdi.

enver aysever ile ilgili görsel sonucuEnver Aysever, Ortaylı'nın reklam filmlerinde oynamak dahil, hayatın tüm renklerini tatmakta  mahir ve hayli açıkgözlü olduğunu savunarak, tarihçinin 'Bilerek ve isteyerek, kendi iktidarını güçlendirmek, şöhret ve belki para için böyle bir tutum takınma' ihtimalinin olabileceğini iddia etti. Bu fikrin yanı sıra başka bir ihtimali daha işaret eden yazar, "Ya da tersine Prof. Ortaylı ideolojisine uygun bir yerde duruyordu, toplum onu ‘aydın’ diye tarif ederek yanılmıştı" yorumunu yaptı.

İlgili resim

"Her bilimci ‘aydın’ olmak zorunda değil elbette"

İlber Ortaylı'nın derin Osmanlı hayranı, AkParti için mükemmel bir 'münevver' örneği olduğunu kaydeden yazar, "Her bilimci ‘aydın’ olmak zorunda değil elbette" diyerek,  Toplumsal muhalefeti  örgütlemeyi başaramayan siyasi partilerden inancını yitiren insanların Profesör Ortaylı gibi figürlerle avunduğunu ileri sürdü.  


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • hırmen

  11 October 2018
  1 0
  ulan audi, ulan yauşaq, ulan dümbück, ulan edepsiz dosbaa. İlber hoca tarafı olduğunu söylediğiniz iktidara hataları için açıktan çakarken, lafları gömerken sırtını sıvazlıyodunuz, hocam da hocam diye pervaneydiniz, hep arkasındaydınız. satılmış göt-eborg laleleri sizi. dağılın la ....godimin gara dumanları sizi.
 • tillo

  11 October 2018
  0 0
  yav arkadaşlar Allah aşkına, devlet büyüklerine, yetkilere ilgili bi kuruma toplu halde başvuralım. bu ortalıkta çok konuşan gazeteci, yazar, tarihçi vs olarak kendini tanıtıp, pelikandan ödünç beyinleriyle sağa sola çamur atarak prim yapan tipler için büzgülü ağız yapsınlar. bunlara da kullanmak mecburi olsun. şu "milletin ağzı torba mı büzesin" atasözünü de lağvedelim bu sayede. çok kullanışlı olur çook. hah tübitak uyuma bu iş sende.
 • kulo

  11 October 2018
  0 0
  adam haklı beyler, kültür ve turizm bakanlığı gibi bir bakanlığa danışman olarak en-ver gibi 4.dereceden beyni yanık 120 watlık bir AYDIN dururken, işin Profu İlber hocayı atamaları çook liyakatsiz bir iş olmuş. hatta aydın olarak "kuşum Aydın"ı atasalardı daha çok memnun olurdu aysevercik.
 • Namyelüs

  11 October 2018
  0 0
  Toplumun Enver Aysever'i ''aydın'' diye tarif ederek yanılması akla daha yakın değil mi?Her yazar aydın olmak zorunda değil elbette.Toplumsal muhalefeti baceremeyen sizin gibilerden ınancını yitiren insanların Kılıçdaroğlu gibi figürlerle avunuyor olması ve her seçimde ''tıpış tıpış'' oy kullanmaya gitmesi savunduğun fikirlerden toplumun yılması olmasın sakın.
 • HAK DAVA

  10 October 2018
  0 0
  ULAN YAVUŞAK O KADAR İYİ BİLİYORSAN CUMHURİYET PAÇAVRASININ VE CHP NİN ARKA BAHÇESİ OLACAĞINA SENDE SİYASET YAPSANA NE OLDU SANA DA BİR KOLTUK VERMEDİLERDİYE ZORUNA MI GİTTİ EEE ZORUNA GİDENİN BORUSUNA GİTSİN İNSANLARA ANLAMADAN DİNLEMEDEN İKTİDARIN YAKALASI YAFTASINI YAPIŞTIRANLARA BAKIYORUMDA SİZİN GİBİLERDE MUHALEFETİN YALAKASI OLMUŞSUNUZ SİZ ÖNCE ELİNİZE BİR AYNA ALINDA BEN KİMİN MALIYIM DİYE BİR SORUN KENDİNİZE AAA BU ARADA MUHALEFETTE ZATEN AMERİKANIN TASMALI KÖPEĞİ
DİĞER MAKALELER