POLEMİK

Cübbeli : Çocuklarınızı imam hatip ve ilahiyata göndermeyin

Tarih
23 September 2021
İzlenme
564 Kişi
Cübbeli : Çocuklarınızı imam hatip ve ilahiyata göndermeyin

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca lakabıyla tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, dün gece CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile ilgili gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cübbeli Ahmet'ten ebeveynlere, çocuklarıyla ilgili çok sürpriz imam hatip ve ilahiyat önerisi geldi.

Çocukların imam hatip ve ilahiyata gönderilmemesi gerektiğini belirten Cübbeli Ahmet Hoca, şu ifadeleri kullandı;

"DAHA AZ HASARLA ÇIKARLAR""Çocuklarınızı imam hatip, ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin. Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim.

"MÜFREDAT İŞLEMİYOR"

Bütün çevremdeki insanlar çocuklarımızı gönderdik, kız çocuklarımız geliyor; hocaya sahabeye hakaret, öbür hoca hadis, mezhep yok… Yani müfredat işlemiyor.

"HANGİ HOCA HANGİ AKIMA BAĞLIYSA ONU EMPOZE EDİYOR"

Müfredattaki şeye yorum katıyor. Hangi cemaate bağlıysa veyahut mezhepsizlik, reformist, mealcilik akımı her neyse orayı empoze etmeye çalışıyor. Bugün ilahiyatta benim reddiye yaptığım adamlardan 'Ku'ran değişsin' diyen adam şu an da Ankara İlahiyat'ta hoca..."

 

İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ: İMAM HATİPLER FETÖ'NÜN PANZEHİRİDİR

Cübbeli Ahmet Hoca'nın bu sözlerine ilk tepki geldi.

İbrahim Solmaz (@ibrahim_solmaz_) | TwitterÖNDER İmam Hatipliler Derneği Onursal Başkanı İbrahim Solmaz, yaptığı açıklamada, "Ahmet Mahmut Ünlü'nün söylediği gibi bir şey imam hatiplerde yoktur. İmam hatipleri ve eğitim programını tanımadığı aşikardır. İmam hatipler her türlü aşırılığının karşısındadır. Özellikle FETÖ'nün panzehiri olmuştur. Ahmet Mahmut Ünlü'nün öğrencilerimizi ve velilerimizi tedirgin etmeye hakkı yoktur bu bir vebaldir. Kendisini en kısa zamanda imam hatipe giderek yakından tanımaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Cübbeli, İstanbul Sözleşmesi'ni hedef göstererek çağrı yaptı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • erkan

    06 October 2021
    0 0
    eleştiri ve yergilerini yapabilirsin. bunun anlaşılabilir yanı vardır. fakat "imam hatiplere göndermeyin" diye bi çıkış yapmak nedir? karma eğitim denen sistemin ne olduğu belli. bizim inancımızda böyle bir şey yok diyemiyorsun ve üstüne üstlük imam hatiplere de saldırıyorsun. yazıklar olsun.
DİĞER MAKALELER