DÜNYA

Almanya'dan Mesut Özil açıklaması

Tarih
23 July 2018
İzlenme
875 Kişi
Almanya'dan Mesut Özil açıklaması

Mesut Özil'in Almanya Milli Takımı'nı bırakmasından sonra Başbakan Merkel'in sözcüsünden açıklama geldi. Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Mesut Özil'in kararına saygı duyduklarını söyledi.

Son dakika: Almanya'dan Mesut Özil açıklaması

Mesut Özil'in milli takımı bırakmasıyla birlikte Almanya Başbakanı Angela Merkel'in sözcüsü Steffen Seibert "Mesut Özil'in kararına saygı duyuyoruz. Merkel, Özil'e değer veriyor. O çok büyük bir futbolcu. Alman Milli Takımı için büyük şeyler yaptı" açıklaması yaptı.

Arsenal forması giyen Türkiye asıllı yıldız orta saha oyuncusu Mesut Özil, Dünya Kupası sürecinde ve öncesinde kendisine getirilen eleştiriler ve Recep Tayyip Erdoğan’la çekilen fotoğrafının ardından karşılaştığı tepkiler nedeniyle Almanya Milli Takımı’nı bıraktığını açıkladı.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • aobilir

  23 July 2018
  3 0
  Almanya ne yaptığının farkında değil. Bu yaptıklarının sonucunu ilerleyen yıllarda çok gittikçe ağırlaşan şekilde hissedecektir. Alman olmayıpta Almanya'da yaşayan herkes bu durumdan ders çıkaracak, sonucunda Almanlar ve Almanya zarar görecektir. Kendi düşen ağlamaz deriz bizde.
 • hursit dilaver

  23 July 2018
  0 0
  CHP ve HDP hemen merkelden ve almanyadan mesut adına özür dilemelller ve demeliler ki BİZ MESUTUN KULAĞINI ÇEKECEĞİZ. ÖYLE TAYYİPLE FALAN ARTIK RESİM FALAN OLMAYACAK.alman devletinin ve ırk esaslarına bağlı kalacak.kendini öyle türk falan saymayacak.hatta size söz maç olursa tüeklere 3 gol atacak.MERKELİ ANCAK BÖYLE İKNA EDEBİLİRSİNİZ. YOKSA BU İKİ PARTİNİN ALMANYADAKİ KREDİBİLİTESİ DE BİTER.
DİĞER MAKALELER