SİYASET

Hilal Kaplan : İYİ Parti’deki Soros’çular kim?

Tarih
18 February 2020
İzlenme
1595 Kişi

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, dün partisindeki tüm görevlerinden istifa etti. Geçtiğimiz hafta da İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ile İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Toprakçı da partisinden istifa etmişti.
Ok'un istifasını kamuoyuna duyurduğu açıklamasında dile getirdiği sebepler oldukça çarpıcıydı.
Kendi ifadesiyle, "Emperyalist Soros Vakıflarında görev yapanlar, başkanlık divanında en hassas görevlere getirilmişlerdir" diyor. 
soros ile ilgili görsel sonucuAyrıca "CHP'nin HDP ile adı konulmamış bir ortaklık yaptığının meydana döküldüğünü" belirtiyor ve ekliyor:

"Ardından Partimiz Yönetimi'nin milletvekilleri ile yaptığı ilk toplantıda bu durumdan rahatsız olduğumu ve bunun tarafımdan kabul edilemeyeceğini ifade ettikten sonra Parti Yönetimi'nin görüşünü sordum. En yetkili ağızdan verilen cevapla aynen devam edileceği anlaşılmış oldu." Yani en yetkili ağız Akşener'den HDP ile örtük ittifaka devam edilmesi konusunda istediği itirazı duyamamış olduğundan bahsediyor.
Benzer şekilde Antalya Milletvekili Vural da istifa mektubunda, İYİ Parti içindeki "Türk milliyetçilerinin ve ülkücülerin ikinci sınıf birey yapılmaya ve dışlanmaya çalışılması"ndan söz etmişti. Ayrıca "Söylemlerle eylemlerin birbirini tutmaması, milliyetçiliğin seçmeni elde tutmaya yönelik bir söyleme dönüşmesi hayal kırıklığına neden olmuştur" diyerek, milliyetçiliğin söylemde kaldığına ve buna aykırı eylemler yapıldığına işaret etmişti. Adını açıkça koymasa da İsmail Ok'un istifasında sıraladığı HDP ile örtük ittifakın verdiği rahatsızlık anlaşılıyordu.
akşener ile ilgili görsel sonucuAkşener, bu itirazlara cevap verir mi yoksa yine Yavuz Ağıralioğlu'nu mu görevlendirir, bilemiyorum. Ancak ben en çok parti içindeki Soros'çuların kim olduğunu merak ettim doğrusu...

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • mahoi

    18 February 2020
    0 0
    iyi parti soroscuları bırakın adaletteki fetoculara sorosculara bakın bugun soros darbe yaptı adliyede gezici kavala meğer suçsuzmuş beraat ettiler kuş var (darbe )diyerek hedefi değiştirdiler berraat ettiler uyanın
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER