GÜNCEL

HDP'den vatandaşa tehdit

Tarih
23 May 2015
İzlenme
646 Kişi

23 Mayıs 2015

Doğu ve Güneydoğu’da seçmeni PKK aracılığıyla tehdit eden HDP’nin, rakiplerini de yıldırıp kampanyalarını engellemek için örgüt bağlantılı kişilerden oluşan istihbarat birimi kurduğu ortaya çıktı. Diyarbakır, Van, Ağrı, Siirt gibi illerde örgütlenen kişiler AK Partili adayların ziyaretlerini ve programlarını birkaç gün önceden haber alıyor. Ardından kaos planı devreye giriyor. 

DEMOKRASİYE DARBE

Ziyaret edilecek ilçeler, köyler, mahallelere bir gün önce giden HDP’liler, bölge halkına AK Partili adayların ziyaretlerine katılımda bulunmamaları konusunda baskı yapıyor. Van’da AK Parti'nin seçim çalışması yapmasına engel olarak demokrasiye darbe vuran HDP veya PKK üyeleri, seçim gezisi yapılacak yere daha önce ulaşıp halkı, "AK Partililerle tokalaşmayacaksınız, dinlemeyeceksiniz” diye tehdit ediyor. 

Görüntü alıp tehdit ettiler

AK Parti Van 1. Sıra Milletvekili Adayı Burhan Kayatürk “İnsanlar bizi sevse de korkudan ilgisiz davranıyor. Her şeye rağmen görüşenler, her şeyi kayıt altına alanlarca sonradan tehdit ediliyor" diyor. AK Partili adaylardan Faruk Alpaslan da aynı sorundan mustarip: Bir ilçede, yıllardır tanıdığım insanlar selam vermedi. Telefonla konuştum, 'Siz gelmeden bizi uyardılar, konuşsam başımız belaya girerdi’ dediler.

ZIRHLI SEÇiM ARACI 

Örgütün istihbarat ağıyla toplanan saldırganların sürekli taşlaması nedeniyle, seçim araçları zırhlandı. AK Partili adayların araç camlarına da saldırılara karşı tel örgü takıldı.

Hani baskı yoktu! 

HDP'nin barajı geçmek için özellikle Doğu ve Güneydoğu'da yaptığı baskıların bir yenisi daha ortaya çıktı. Van'da tepkilere neden olan çeşmelerden kan akan billboard afişlerinden sonra bu kez Erciş'te mahalle sakinleri adına asılan "HDP dışında başka partinin girmesi tehlikeli ve yasaktır. Dur!" yazılı pankartla bir kez daha halk tehdit edildi. Yeşilova Mahallesi’nin girişinde asılan pankart, mahalleliler tarafından da tepkiyle karşılandı. "HDP dışında başka partinin girmesi tehlikeli ve yasaktır" yazılı pankartta tepki gösteren mahalle sakinleri, mahallede HDP'ye oy verenlerin olabileceğini, ancak pankartın tüm mahalleli adına asılmasını kabul etmediklerini belirtti.

Akşam

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER