SİYASET

Hakan Albayrak : Muhalefete çağrı: F.Gülen’i ‘ofsayta’ düşürün!

Tarih
05 May 2018
İzlenme
1391 Kişi

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesi’nden çağırdılar, dün sabah “Hayırdır inşaallah” diyerek gittim.

Hakim Bey, telefonumu usulsüz dinleyen ve İHH Başkanı Bülent Yıldırım’la yaptığım bir telefon konuşmasını suç delili sayarak bana terör örgütü üyeliği isnat etmeye kalkışan FETÖ’cülerden şikâyetçi olup olmadığımı ve ilgili davaya katılmak isteyip istemediğimi -usulen- sordu.

Tabii ki “Şikâyetçiyim ve davaya katılmak istiyorum” dedim.

***

Malum; FETÖ’cüler, başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere çok sayıda siyasetçi ve bürokrata, başta Bülent Yıldırım olmak üzere çok sayıda sivil toplum önderine, ayrıca farklı kesimlerden çok sayıda gazeteci ve yazara kurdukları bir kumpasla, F.Gülen’in mevcut ve potansiyel muhaliflerini terörist yahut casus yaftasıyla zindana tıkıp FETÖ rejiminin önünü açmak için muazzam bir hazırlık yapmışlardı.

17-25 Aralık darbe teşebbüsleri geri püskürtülüp “Paralel Devlet Yapılanması”nın üstüne gidilince bu tezgâh -da- ortaya çıktı ve kumpasçıların aşağılık hevesleri kursaklarında kaldı.

Üstelik, bizi tıkmak istedikleri zindanlara kendileri girdiler ve bizi yargılamak istedikleri mahkemelerde şimdi kendileri yargılanıyorlar.

Yargılanırken de yargıç pozlarındalar ama; “Selam-Tevhid’te kumpas” iddiasını reddedip, kumpas kurdukları kişilerin terörist yahut casus olduğunu ileri sürmeye devam ediyor, mahkeme heyetine utanmadan ‘Bizi değil onları yargılamanız gerekir’ diyorlar.

Yıllardır en ufak bir pişmanlık emaresi göstermiyorlar.

Hiç geri adım atmıyorlar.

15 Temmuz’da anladık ki, bu küstahlıkları ve pervasızlıkları askerî darbe beklentisine dayanıyormuş.

O darbe teşebbüsü başarılı olsaydı anında tahliye edilip yine üstümüze salınırlardı ama olmadı işte, elhamdülillah.

Olmadı olmasına da, bunların küstahlıkları ve pervasızlıkları aynen devam ediyor.

Daha geçenlerde bir duruşmada sanıklardan biri, usulsüz telefon dinlemelerinin aslında ne kadar ‘usullü’ ve hakkımızdaki terör örgütü iddialarının da ne kadar yerinde olduğundan dem vurdu gene…

Şimdi de seçimlerin getireceği “bahar”la ilgili kehanetlere dayanıyorlar herhalde.

***

FETÖ’yle mücadelede kantarın topuzunun kaçırıldığına, kurunun yanında yaşın da yakıldığına dikkat çeken muhalefet partilerinin bu yöndeki eleştirileri başım gözüm üstüne.

Lakin, ‘kuru’ ile de pek bir dertlerinin olmadığı intibaını uyandırmaları çok canımı sıkıyor.

Ne CHP ne İYİ Parti ne de SP; bir tanesi çıkıp ‘FETÖ ile mücadelede kurunun yanında yaşın da yakılmasına son vereceğiz ama ülkemize kasteden bu korkunç terör örgütü ile kararlı mücadele bizim iktidarımızın da öncelikleri arasında yer alacak’ demiyor.

Varsa yoksa “Devleti bunlara teslim eden AKP değil miydi?”

Tamam, AK Parti vaktiyle bunlara güvendi, hata etti, ama sonra durum değişti; haberiniz olmadı mı kardeşim?

Meseleye beş sene öncesinin argümanıyla yaklaşmayı bırakıp günümüze gelir misiniz lütfen?

Gelmezseniz ve FETÖ ile kararlı mücadeleye devam etmenin gereğini vurgulamazsanız, örgüt mensuplarının çözülmesini önlemek için seçim sonrasına dair ümitler dağıtan Pensilvanya’nın değirmenine su taşımış olursunuz.

Sizin böyle davranmanız sayesinde dağıtabiliyor o ümitleri.

Bu seçim olmazsa gelecek seneki mahalli seçime kadar, o da olmazsa beş sene sonraki seçime kadar dişleri sıkmayı telkin etmeye şimdiden hazırlanan Pensilvanya’yı ‘ofsayta’ düşürün, haydi!

Karar
5 Mayıs 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • HAK DAVA

    05 May 2018
    7 0
    ULAN ŞAKLABAN KİM KİMİ OFSAYDA DÜŞÜRECEK KALKMISIN FETÖCÜLERDEN FETÖCÜLERİ OFSAYTA DÜŞÜRMESİNİ BEKLİYORSUN PORNO KASETLE KOLTUK KAPANLAR MI DÜŞÜRECEK,AMERİKADA PARTI KURUP PARASINIDA SOROSTAN ALIP TÜRKİYEDE PARTİ LEVHASI ASANLAR MI DÜŞÜRECEK.SEN BU KADAR NAMUSLUYSAN MUHALEFET DEDİĞİN PARTİ VE BAŞINDAKİLERİN FETÖCÜLERLE YEDİĞİ HALTLARIDA YAZSANA BİR AKŞENER DEDEN VE ÖNÜNE GELİ SATAN KADININDA PARTİ KURDUKTAN SONRA APAR TOPAR SİLDİĞİ EMRE USLU İLE YAZIŞMALARINIDA YAZSANA BİR ADAMSAN
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER