SİYASET

Hakan Albayrak : Bize uyar

Tarih
08 June 2015
İzlenme
11183 Kişi

8 Haziran 2015

HDP’nin yüzde 10 barajını aşacağını tahmin ediyordum, ama AK Parti oylarının bu kadar düşebileceğine hiç ihtimal vermiyordum.
7 Haziran Pazar akşamı, saat 22.05; oy sandıklarının yüzde 99’u açılmış; AK Part yüzde 40.9’da, CHP yüzde 25.2’de, MHP yüzde 16.5’de, HDP yüzde 12.7’de.
Bu tabloya göre AK Parti sadece 250 küsur milletvekili çıkarabiliyor, dolayısıyla tek başına iktidar olamıyor.
Şimdi AK Parti muhalefete geçmeyi -bunun bütün muhtemel bedellerini göze alarak- ciddi ciddi düşünmeli.
Demeli ki:
“Halkımızın tercihine saygılıyız; koalisyon gibi hareket eden CHP, MHP ve HDP bizden çok daha fazla oy aldığına göre milli iradenin bu partilerden müteşekkil bir koalisyon hükümeti yönünde tecelli ettiğini söyleyebiliriz. Öyleyse CHP-MHP-HDP hükümeti veya MHP destekli CHP-HDP hükümeti veya HDP destekli CHP-MHP hükümeti veya -olur mu olur- CHP destekli MHP-HDP hükümeti kurulmalıdır. Biz hiçbir hükümet denkleminin içinde yer almayacağız. Siyasi rakiplerimiz kendi aralarında anlaşırlarsa anlaşırlar, anlaşamazlarsa erken seçim kararı alınır ve seçmenden yeni bir siyasi tablo çizmesi istenir. Hayırlı olsun.”
Seçimden evvel “AK Parti ile kesinlikle koalsiyon kurmayız” diyen partiler şimdi iş ciddiye binince koalisyon için AK Parti’nin kapısını çalabilirler; olağanüstü bir icbar veya cazibe sözkonusu olmadıkça AK Parti bu talepleri geri çevirmeli.
Genç nesillere Eski Türkiye’nin fenalıkları yeterince anlatılamadı veya onlar bunu yeterince anlayamadılar; bırakalım da yaşayarak öğrensinler.
Eski Türkiye’yi tecrübe etmiş oldukları halde unutanlar da yeniden yaşayarak hatırlasınlar.
Onlarla beraber biz de, bütün İslam Dünyası da Eski Türkiye’yi yeniden yaşayacak tabii.
Sağlık olsun.
Eski Türkiye’nin geri dönüşü veya izdüşümü, gelecek seçimlerde -muhtemelen çok erken bir tarihte- AK Parti’ye yüzde 50’leri aştırabilir.
Ne olursa olsun, hayırlısı olsun.
Biz Diriliş Postası olarak muhalefete hazırız.
Eski günlerdeki gibi zırt pırt mahkemelik olmaya, icabında hapse girmeye de hazırız.
Dün İslami hareketin karınca kararınca neferleriydik, bugün öyleyiz, yarın da öyle olacağız inşaallah.
Beğendiğimiz tarafları ağır bastığı ve daha iyi bir alternatifi olmadığı müddetçe AK Parti’yi aşk ve şevkle desteklemeye de devam edeceğiz inşaallah.
Muhalefete dönmek, bir sürü şeyi gözden geçirmek ve kendimizi yeniden üretmek için büyük bir fırsat olacaktır.
Bu ihtimale kendimizi alıştıralım ve onu sevmeye çalışalım.
Heyecan verici bir ülkenin çocuklarıyız ve önümüzdeki günler çok heyecanlı geçeceğe benziyor.
Bize uyar.
Allahu Ekber Ve Lillahi’l Hamd.

Diriliş Postası

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • mehmet atalay

  10 June 2015
  0 0
  BENCE DE BİZE UYAR HAKAN BEY....:)))
 • Berzenci

  09 June 2015
  0 1
  Uzaydamı yasıyorsun Hakan Albayrak Kanserı gosterıp sıtmayamı razı edıyorsun HDP yı bu kadar dırılten kım Kurt meselesını getırıp hdpkk ya ındırgeyen akp degılmı Besır Atalay ın acıklamalarını duymadınızmı hppkk yı kurt sorununda muhatap malarak sız buyuttunuz denıldıgınde bılıyoruz ve bunu yapmaya devam edecegız musluman dedugun musluman kurtlerı neden muhatap almaz... kurtlerın temsılcısı bunlarmı Allah askına 6 8 ekım de bu hukumet degılmı muslumanları bu vahsılerın elıne bırakan Bulent Arınc degılmı Batmanda bagımsıza vermeyın kıme verırsenız verın dıyen Paralelcı polıslerı provakasyona acık kurt bolgesıne gonderen dogudakı akp adaylarına bakın bır suru degelı aday adayı varken neydugu belırsızlerı aday gosteren gıdıp hdpkk ya oy verun der gıbı uzaydamısınız Hakan bey bunların en buyuk msorumlusu akp yanı hukumettır b bır suru aydınımız gezı parkı olaylarından sonra akp yı defaetle uyardılar bunlar sehırde sılahlanıyorlar dıye hukumet neredeydı doguda hakım oldukları yerlerde oy sahıplerının oylarını kendılerı kullanıyorlar 6 8 ekımde oldugu gıbı devet ortada yokAllah askına cuvaldızı kendınıze batırın bır suru musluman akp donemınde hapse atıldı hapıste bıle rahat bırakmadılar oradan oraya surgun edılıyorlar bunlar bıle erdogan ın tokat yemesıne yetmezemı Allah c.c. zulmu gormezlıkten gelmez bır musluman olarak bılmıyormusun Mucadele 1. ayete bak... Musluman bırılerını suclamaktansa kendı ayıbına daha cok bakandır vesselam...
 • Yasin ALAN

  08 June 2015
  5 0
  Dün geceden bu yana oturdu içime bir şey, çıkmıyor malesef. Aklıma Suriyeli muhacirler geldi sonra Gazze, Filistin, Myanmar,Doğu Türkistan, Somali ... Aklıma ümmet geldi, sonra bir kaç damla göz yaşı. Sonra aklıma "dünya mü'minin zindanıdır" geldi, sonrada "Hüküm Allah'ındır"!
 • Cem Atilkan

  08 June 2015
  3 0
  Sadece bu cumle herseyi aciklamaya yeter. "Genç nesillere Eski Türkiye’nin fenalıkları yeterince anlatılamadı veya onlar bunu yeterince anlayamadılar; bırakalım da yaşayarak öğrensinler. Eski Türkiye’yi tecrübe etmiş oldukları halde unutanlar da yeniden yaşayarak hatırlasınlar."
 • Abdullah Çetinkaya

  08 June 2015
  3 0
  Hakan Albayrak lütfen kendisi okumasın yazılarını. Siz okuyun.
 • Davut ÖZTÜRK

  08 June 2015
  7 0
  her kelimesini %100 destekliyorum kalemine sağlık
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER