SİYASET

Fuat Uğur : Kılıçdaroğlu kendini aday gibi göstererek Erdoğan’ı nasıl bir tuzağa çekmek istiyor?

Tarih
26 May 2021
İzlenme
2643 Kişi

Önceki yazımda(*) belirtmiştim. Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili hazırlanmış son belgeseli izledikten sonra “Galiba artık aday olmaya hazırlanıyor” demiştim. Türkiye’nin, Cumhuriyet’in kuruluşundan sonra geçen 80 yılına ve Atatürkçülüğe hayli eleştirel gözle bakan, Kılıçdaroğlu’nun sözleriyle, röportaj için seçilen Nagehan Alçı gibi konuşmacılarıyla CHP’yi “Liberal-Sosyaldemokrat” bir çizgiye oturtan belgeseldi.

Karşımızda nihayet saklamadan ve takiye yapmadan, her fikrini açık açık söyleyen, Atatürkçülükle ciddi bir hesaplaşmaya giren Dersimli Kemal vardı. Hepsinden öte artık Cumhurbaşkanlığı adaylığına hazırlanan bir Kemal Kılıçdaroğlu’nu gördük.

“Allah Allah!” dedik ve bir işaret koyduk ama baktık arkası geldi. Gerçek ismi Ahmet Sonuç olan Jahrein takma adlı internet ünlüsünün Twitch(**) yayınına konuk oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu - Jahrein yayını saat kaçta? - ShiftDelete.NetJahrein, bir önceki yayınında “Kudüs elden mi gidiyor? E gittii… Bize ne lan? Olum orasını Araplar düşünsün. Bu arada İsrail KÂLP yaa, KÂLP” diyen Siyonist âşığı biri.

Sözüm ona “Z kuşağına” seslenmek için, en lakayıt tipini tercih eden Kılıçdaroğlu yayında aynen şöyle dedi:

“Bu gençlik özgürlük istiyor. Attığı bir tweet nedeniyle sabahın beşinde evinin kapısının polisler tarafından çalınmasını istemiyor. Onlara bu özgürlüğü vadediyorum. Emin olun, SEÇİLDİĞİMDE, hakaret etmemek kaydıyla, bana her türlü eleştiriyi özgürce yapacaklar.”

Söylediği çok net: SEÇİLDİĞİMDE…

Yayının bir yerinde de ellerini ovuşturarak ve tuhaf biçimde gülerek “Biliyor musunuz, Erdoğan benden korkuyor, karşıma çıkmaya korkuyor” diyor.

Kılıçdaroğlu ilk kez bu kadar kesin ve net bir dille adaylığının ipucunu verince “Neler oluyor?” diye sormaya başladım.

Tayyip Erdoğan’ın karşısında zayıf bir aday olduğunu çok iyi bilen Kemal Kılıçdaroğlu, neden  Cumhurbaşkanlığı’na aday olacağını açıklıyordu?

Sonunda aldığım bilgiler beni doğru adrese götürdü.

Kılıçdaroğlu, adına CIA ve FETÖ demeyelim de Ajans diyelim; oradan aldığı sufle ile aday olacakmış gibi açıklamalar yapıp “Nasıl olsa Kemal Kılıçdaroğlu aday olacak, bundan iyisi Şam’da kayısı” düşüncesine kapılacak olan Tayyip Erdoğan’ın “Erken baskın seçim” kararı alması için ona YEM atmakta. Yem de bizzat kendisi…

Adaylık için sinyal veren Kılıçdaroğlu, dakikalar içinde çark etti - Son Dakika HaberlerBurada “Erdoğan kazanmayacağı seçime girmez” algısından hareket ediyorlar.

Oysa Ajans’ın kenarda demlendirdiği aday başka. Bunu en başta Kılıçdaroğlu biliyor: MANSUR YAVAŞ.

Ekrem inişte, Mansur Yavaş en güçlü aday gibi duruyor Erdoğan’ın rakibi olarak.

Kısaca karşısındaki adayın Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu düşünecek olan Erdoğan bir erken seçim kararı aldığında karşısına pat diye Mansur Yavaş’ı çıkaracaklar!..

Bu sinsi tuzağın sebebi Erdoğan’ı devirebilmek için başka uygun bir moment(an-dönem) yakalayamayacak olmaları.

Çünkü onlar da çok iyi biliyor ki Pandemi birkaç ay sonra bitme noktasına gelecek ve hayat normale dönecek. Ekonominin toparlanması ise 7-8 ayı bulacak ama birkaç ay içinde olumlu etkileri de görülmeye başlanacak. Şu anda Pandemi yasakları nedeniyle sıkıntı içinde olan, hatta burnundan soluyan esnafın, iş adamının ve vatandaşın oyunu alabilmek için başka uygun fırsat bulamayacaklar.

Öte yandan İsrail ve ABD’nin fonlayıp silah desteği verdikleri terör örgütleri birer birer tükeniyor. PKK terör örgütüne bu yılın ilk 5 ayında katılanların sayısı kaç biliyor musunuz? Sadece iki kişi. Türk Silahlı Kuvvetleri Irak’ın kuzeyindeki geniş bir bölgeyi artık kontrolüne almak üzere ve hedefi Erdoğan verdi: Kandil!..

Bloomberg: Erdoğan'a destek en düşük seviyeye indiABD heyetiyle görüşmeye giden PKK’nın 3 numaralı adamı Sofi Nurettin MİT tarafından keklik gibi avlandı. MİT Kenya’daki Fetullah Gülen’in kardeşinin oğlu Selahattin Gülen’i paketleyip Türkiye’ye getirdi. Ardından diğerleri geldi. O kadar sıkıştılar ki artık son kozlarını oynuyorlar.

Yalanlanan iftiralarla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ve Binali Yıldırım’ı hedef alıp, yeni bir 17-25 Aralık peşinde olmalarının amacı da bu. Musab Turan adlı kripto AA muhabiri FETÖ yöntemiyle iki bakana soru sorma adına iğrenç biçimde propaganda yaparak kendini neden patlattı sanıyorsunuz?

Süleyman Soylu istifa etsin, sokaklar karışsın, algı operasyonu ve kara propagandanın yardımıyla da iktidar erken seçime zorlansın ama bu arada Erdoğan’ın karşısına da Kılıçdaroğlu gibi


yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER