SİYASET

Fuat Uğur : Cihangir İslam yalnız değil, arkasında FETÖ var

Tarih
05 November 2018
İzlenme
1155 Kişi

Bir başkadır bu ülkenin insanları. Memleketim bir başkadır.

Cihangir İslam gibiler kimseyi yanıltmasın. Biz 15 Temmuz’da rüştünü ispatlamış, FETÖ’cü sürüngenlere karşı çıplak gövdeleriyle, ellerinde bayraklarıyla karşı durmuş bir milletin ferdiyiz ve bununla gurur duyuyoruz.

O sözler hepimizin göğsünde bir gurur nişanesi olarak duruyor. 15 Temmuz’u “Batılla batılın, menfaatçiyle menfaatçinin çatışması” olarak niteleyen ihanetin megafonu Cihangir İslam’ın soyadı da sizi yanıltmasın.

Nereden bilsin ataları İSLAM soyadını alırken böyle bir türün soylarını devam ettireceğini! Onlar insanlara faydalı, dürüst, haktan ve doğrudan yana, dininin gereğini yapan, iblisle iş birliği yapmayan bir evlada sahip olacaklarını düşünüyorlardı şüphesiz. Bilselerdi söküp atarlardı rahimlerinden bu yaratığı!..

Rahmetli Necmettin Erbakan’ın mirasına yaz zamparası gibi konan Temel Karamollaoğlu'nun bir militanı olarak Cihangir İslam’ın fotoğrafına bakarken onun CHP kontenjanından Saadet Partisi için milletvekili seçtirildiğini, PKK’ya destek bildirisinin altına imza atıp KHK ile ihraç edildiğini, Kemal Kılıçdaroğlu’nun o malum yürüyüşüne özel doktoru olarak iştirak edip gizli başkanına bol bol ayak masajı yaptığını görürüz.

Bu yüzden 15 Temmuz kahramanlarını FETÖ’cü darbecilerle eşitleyerek rezilliğin dibini bulan Cihangir namlı iki ayaklı canlı için söylenebilecek tek söz var:

Mal meydanda...

FETÖ’nün siyasi ayağını arayanlar uzaklara bakmasınlar, burunlarının dibinde.

Hatırlayacaksınız, FETÖ’cülerin Pensilvanya’daki baş iblisi 15 Temmuz’da itin münasip yerine sokulduktan sonra tattığı ağır yenilgiyi bir türlü hazmedemedi. Ama adı üzerinde iblisti ve bir şey yapması gerekiyordu. Buldu, halkın 15 Temmuz zaferini itibarsızlaştırmak için KONTROLLÜ DARBE iftirasını attı ortaya. Biliyordu ki Türkiye’de hem kendi kriptoları hem de siyasal partilerdeki cibilliyetsizler bu yeni sürüm iftirayı tepe tepe kullanırlardı. Nitekim TV’leri dolaşarak ve meclis kürsüsünden yüzleri kızarmadan “Kontrollü Darbe” yalanını tekrar edip durdular. İspat edeceklerini söylediler ama çuvalladılar. Sonunda karşılık bulamayınca bunu unutturdular.

İblis sahaya yeni sürüm bir iftira atıyor. Takdim eden de bu iki ayaklı canlı. “15 Temmuz gecesi çatışanların her iki taraf da menfaatçi, her ikisi de batıl” diyor. Bununla kalmıyor, tıpkı Fetullah gibi “Ocaklarınız sönsün, Allah sizi bilmem ne yapsın” diye beddua çemkiriyor. Bir insan (eğer insan denecekse) rahle-i tedrisattan geçtiğini bu kadar açık eder mi? Ediyor işte.

Bu utanmaz için FETÖ’cüler dün sosyal medyada “Cihangir İslam yalnız değildir” diye bir hashtag açtılar. Daha isabetlisi arasan bulunamazdı. Zaten biz de onu söylüyorduk; Cihangir İslam asla yalnız değil. Arkasında FETÖ’cüler, PKK’lılar, HDP’liler, CHP’liler var.

Cihangir İslam’lar bir sonuç. İllet ile zillet arasındaki ilişki onların varlığını kolaylıkla açıklıyor.

"Hülle"yle milletvekili olduğu Saadet Partisi’nin mensupları ne düşünüyorlar bilmiyorum. Söylenecek tek şey var:

“Eğer bu adamdan utanmıyorlarsa o zaman kendi adamlıklarını sorgulasınlar...”

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • hursit dilaver

    05 November 2018
    1 0
    bu işler bu kadar kolay değil. SON SEÇİMLERDE İNGİLİZ TAVSİYESİ, BASKISI, ADAY SEÇME, SEÇTİRME birleştirme GİBİ KONULARDA ONAY MAKAMI MI BİLMEM: bizim idarecilerin ABD ve ingiltere devlet-i fehimanesi hassasiyetlerini unutmayın.mesela niye başkanlık seçimlerinde tayyp beye karşı tek aday çıkacakken. muharremin itirazı ile bu sistemin bozulmasına bakın. özellikle saadet takımını bakın.EN GÜZELİ MEHMET DOĞANIN TARİH VE TOPLUM KİTABINI OKUYUN.(seçim sonu silinenleri de)
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER