SİYASET

Fahrettin Altun : İşte size CHP’nin gerçek yüzü

Tarih
05 June 2018
İzlenme
2498 Kişi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Afrin hakkındaki sözlerini hatırlıyor musunuz? "Afrin'in içine girmek farklı bir şey. Siz yaklaşık 500 bin nüfusa sahip bir kente niye gireceksiniz? Kimin terörist olduğunu nasıl bileceksiniz? Afrin merkeze girilmesin."
Bu sözler Zeytin Dalı Harekâtı başladığında Kılıçdaroğlu'nun ağzından çıktı. Kameralar önünde söyledi bunları Kılıçdaroğlu. Belli ki birileri ona operasyona yekten karşı çıkmasının mümkün olamayacağını, fakat Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e girmesini engellemek üzere bir kamuoyu oluşturabileceğini salık vermişti. Kılıçdaroğlu'na Gezi kalkışması günlerinde, 17-25 Aralık sürecinde, 6-8 Ekim olayları zamanında, 15 Temmuz darbesi sonrasında kim akıl verdiyse bu aklı da onlar vermişti.
Halbuki Zeytin Dalı Harekâtı'nın amacı belliydi. Afrin'i terörden arındırmak ve terör örgütü PKK/YPG'nin işgal ettiği Afrin'i özgürleştirmek.
Bunun için Afrin'in çevresini değil, merkezini hedefe oturtmak gerekiyordu.

***

Afrin, PKK'nın yatırım yaptığı, sadece stratejik olarak değil sembolik olarak da büyük önem atfettiği bir merkezdi. Afrin'in merkezinin terör unsurlarından arındırılması PKK'ya vurulabilecek en ağır darbelerden biriydi. Ve bu darbe başarıyla vuruldu.
Oysa Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları Türk Silahlı Kuvvetleri'ni bu hedeften vazgeçirmek için çok uğraştı. PKK'nın kara propaganda kutusu gibi çalıştı. PKK, Afrin operasyonu başladığı günden itibaren Batı medyasını da kullanarak Türkiye'ye ve Türk ordusuna karşı bir psikolojik harp yürüttü.
Sürekli olarak Afrin merkezinde çok güçlü olduğu, eğer Türk ordusu Afrin merkezine girerse ona sözüm ona büyük bir hezimet yaşatacağı mesajını pompaladı.
Kemal Kılıçdaroğlu bu sözleri sadece PKK'nın propagandasına kandığı için söylemedi. Kılıçdaroğlu PKK'ya bu darbenin vurulmasını istemedi. Zatı muhterem bu operasyonun Türkiye'nin istikrarına hizmet edeceğini biliyordu ve ne yazık ki bütün siyasi hazırlığını kaotik bir ortama göre yapmıştı.
Evet, bir kez daha 2019 seçimleri için kaostan, terörden medet umuyordu.

***

CHP'nin öfkesi dinmedi. Şimdi öfkelerini Zeytin Dalı Harekâtı'nı yürüten Metin Temel Paşa'ya yöneltmiş durumdalar. CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda orgeneral Metin Temel'in apoletlerini sökeceğini söyledi. Neymiş gerekçe? Paşanın bir iftar programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasına oturması ve onun konuşmasını alkışlaması! Vay be!
İnce tek değil. Partisini temsil ediyor. Örneğin Kılıçdaroğlu'na danışmanlık yapan bir parti meclisi üyesi de "amigoluk yapacaksan TSK'nın şerefli üniformasını çıkar öyle yap!" diye tivit atmış.
Buradaki öfke, bu kin Metin Temel'in şahsına değil. Zeytin Dalı Harekâtı'nı büyük bir başarıyla gerçekleştirip PKK'ya ağır bir darbe indiren Türk Silahlı Kuvvetleri'ne. Batılı güçlerin destek verdiği "PKK terör koridoru" projesine teslim olmayıp da başkomutan sıfatıyla Türk ordusunu Afrin'e gönderen Recep Tayyip Erdoğan'a.
Tam da bu gerekçeyle CHP beyannamesinde açık açık şunları söylüyor: "TSK'nın Suriye'deki misyonunun gerekli diplomatik adımlarla desteklenerek, en kısa zamanda başarıyla sona erdirilmesini temin edeceğiz."

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Haskiz

  08 June 2018
  0 0
  Böyle muhalefet varken düşmana gerek yok
 • HAK DAVA

  06 June 2018
  0 1
  YANİ KISACA DİYOR Kİ ÜLKEYİ AMERİKAYA PEŞKEŞ ÇEKECEZ ÜLKE PEŞKEŞ ÇEKİLMEKLE SORUNLARI ÇÖZÜLMEZKİ AKP DİYORLARDI ÜLKEYİ SATIYOR DİYE ASIL ÜLKEYİ BU ŞEREF YOKSUNU CHP SATIYOR..
 • hursit dilaver

  05 June 2018
  0 1
  sevgili fahrettin. CHPNİN GERÇEK YÜZÜ İÇİN ŞAİR TALAT ASALIN 1969 RADYO/tv SEÇİM KONUŞMASINDAKİ MUHTEŞEM KONUŞMASINI BUL VE DİNLE BU MiLLETE DE DİNLER.bunu yaparsan bu mllete çok büyük iyilik etmiş olursun. TRT arşivinde vardır. bu konuşmayı bulun ve CHPnin ne olduğunu gösterin. AYRICA BU ÜLKENİN RAHATI VE HUZURU İÇİN BU CHPNİN HEMEN KAPATILIMASI LAZIM DİYEN DP MEBUSUNUN ADINI BULUN VE HEYKELİNİ TAKSİME DİKİN.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER