SİYASET

Cem Küçük : Süleyman Soylu’nun geçen yılki ameliyatı ve haberciliğin ölümü

Tarih
20 January 2020
İzlenme
1515 Kişi

Geçen hafta Fatih Selek köşesinde Sabah yazarı Hıncal Uluç’tan bir alıntı yaptı. Gazetelerin kapanmasıyla ilgili Hıncal Abi şunları yazmıştı:

Peki, bu gazeteler neden kapanıyor?

Efendim, sanal medya...

Millet internetten okuyor...

Efendim, başta kâğıt, artan maliyetler.

Ekonomik kriz zorluyor...

Tabii bunların ikisi de tartışılamayacak kadar önemli etken.

Etken de, biz kendimize bakıyor muyuz hiç?

Biz acaba 'okunacak gazete' yapıyoruz da, millet mi almıyor?"

Hıncal Abi zaman zaman haberciliğin öldüğünü, iyi muhabir kalmadığından dert yanıyor. Ben de bu köşede ara ara medyanın bittiğini ve itibarının azaldığını yazıyorum. Ne kadar haklı olduğumuz şimdi anlatacağım olayla daha iyi anlaşılacak. 

süleyman soylu ile ilgili görsel sonucuMalum İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun burnu canlı yayın esnasında kanadı. Hepimiz bir an panik olduk. Süleyman Bey'in doktorları, kanamaya neden olan kılcal damarların yakılmasını önerdiler ve kılcal damarları yakıldı. İki gün dinlenen Sayın Bakanımız çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Soylu müthiş çalışkan ve özverili. Kendi sorunlarını asla gün yüzüne çıkarmıyor. 

Öğrendiğime göre bu ameliyat Soylu’nun ikinci ameliyatıymış. Geçen yıl İstanbul’daki yerel seçimlerinden hemen sonra Süleyman Beyin sağ ayağında varis ortaya çıkıyor. Doktora gidiyor. Doktorları ameliyat edilmesi gerektiğini söylüyorlar. 

Soylu dinlemiyor. Terörle mücadele ve Barış Pınarı Harekâtı öncesi olmaz diyor. Ve sırf vatan için çalışmaya, terörün kökünü kazımak için sağlığını sonuna kadar tüketiyor...

Soylu az uyuyan, çok yürüyen, gecesi gündüzü olmayan bir bakan. Sağlık gibi şahsi dertlerini umursamıyor. 

Ancak ağrı ve şişkinlik artınca doktorlar “tamam” deyip Ankara’da acil ameliyata alıyorlar. Tarihi net öğrenemedim ama 2019’un Eylül ya da Ekim ayı gibi. Belki daha önce. İki gün Ankara’da dinleniyor Soylu ve sonra doktorları da pek dinlemeden çalışmalarına devam ediyor... 

cem küçük ile ilgili görsel sonucuBen bu bilgiyi tamamen tesadüf eseri öğrendim. Hıncal Abi'ye ben de hak verdim. Ülkenin en tanınan üç beş kişisinden biri, en etkili iki üç siyasiden biri varis ameliyatı oluyor ve bunu kimse duymuyor! Şimdi bizim taraf medyasından biri duymuş olsa yazardı bu konuyu. 

Hadi bizim tarafı geçtim, muhalifler duysa onlar da yazardı ama hiçbirinden çıt yok. Yahu İçişleri Bakanı, ülkenin en popüler isimlerinden biri. Hayatı, işi gücü herkesin gözleri önünde cereyan ediyor. Bir Allah’ın kulu ameliyat olduğunu duymuyor. Vallahi gazetecilik ölmüş!.. Soylu’nun herkesin içinde kanayan burnu, mesela evdeyken kanasa burun kılcallarını yaktırdığından da haberimiz olmayacaktı. 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER