SİYASET

Cem Küçük : FETÖ-Esad kol kola

Tarih
11 August 2015
İzlenme
2744 Kişi

11 Ağustos 2015

Dün gazetemiz Star’da yayınlanan “İşte FETÖ-ESAD DERİN BAĞLANTISI” başlıklı haberimiz büyük ses getirdi. FETÖ örgütünün en önemli üç adamından biri olan Şerif Ali Tekalan’la, Esad rejiminin en önemli finansörü Hashem Akkad’ın akraba olması her kesimin ilgisini çekti. Tekalan ve Akkad aileleri arasındaki bu nişan dolayısıyla hem katil diktatör Beşşar Esad, hem FETÖ Lideri Fethullah Gülen iki aileyi de tebrik etti. Esad’ın kanlı milis gücü Şebbihalarından bu nişan için iki aileye tebrik yağdı. Gülenciler ve Esadçılar tam bir ortaklık ve işbirliğine girmiş oldu. 

 

2010 yılındaki KPSS yolsuzluğunda hakkındaki iddialardan dolayı şüpheli durumunda olan Şerif Ali Tekalan soluğu ABD’de aldı. 2015’in başında nişan için Beyrut’a giden Tekalan’ın Esad rejimiyle bağlantısı kimseyi şaşırtmadı. 300 bin kişinin katili olan Esad ile FETÖ ilişkisi daha çok tartışılacak.

FETÖ ile Hashem Akkad arasındaki ilişki bununla da sınırlı kalmadı. 2014 Ocak ayında Hashem Akkad, Beşar Esad’a bir mektup yazdı. Akkad mektupta; Cihan Haber Ajansı Suriye sorumlusu Bostan Cemiloğlu’ndan övgüyle bahsetti. Cihan Haber Ajansı’nı Şam’da ağırlanması konusunda FETÖ’ye referans oldu.  Herkesi İrancı olmak suçlayan ve “Acem Uşakları” diye yaftalayan FETÖ, Hashem Akkad üzerinden İran’la bağlantı kurmanın yollarını da aradı. İşte bu durum; Fethullahçı Terör Örgütü’nün ne kadar riyakar ve sahtekâr olduğunu bir kez daha ortaya çıkardı.

 

TOBB’da Hashem Akkad

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde, Hashem Akkad’ın yaptığı işler hakkında geniş bilgiler var. Akkad’ın; tekstil-dokuma, ithalat, ihracat, pasta, dondurma, alkolsüz meşrubat, mineral-gazlı meşrubat ve otomotiv sektöründe toplam 14 şirket var.

Al  Akkad  ailesinin  şirketleri: Al  Akkad  for  Textile,  Anwar  Akkad&Sons  for  Trading. Technology for Trade and Contracting, United For Petroleum, Arabian Group for Fairs, Damascus ve Turizm Investments, Akkad for Trading and Industry (Irak), Akkad ve Industry, Trade ve Distribution, Afaq for Turizm Transport ve Royal Turizm.

Wikileaks belgelerinde Hashem Akkad

Hashem Akkad hakkındaki bir diğer ilginç bilgi de Wikileaks’te var. Suriye rejiminin askeri istihbaratının (SMI) şefi Asif Shawqat’la çok yakın ilişkileri var. Askeri teçhizat ve silah alımlarında Akkad mutlaka Shawqat ile istişarede bulunuyor. Akkad, ABD’li yetkililere SMI şefi Shawqat’ın bilgi paylaşımı yapabileceğini anlatıyor. Akkad, Suriye’de faaliyet gösteren El-Kaide’den Suriye’deki siyasi atmosfere kadar elde ettiği her bilgiyi anında ABD’li yetkililere iletmiş.

Wikileaks notlarında Akkad için ‘ABD’nin, Suriye’de bağlantılı olduğumuz en etkili kişilerden biri’ notu da yer alıyor.

Akkad, 2014 Temmuz’undan beri Suriye rejimi yanlısı, destekçisi olduğu gerekçesiyle AB’nin yaptırımlar listesinde bulunuyor. Kanser tedavisi için bir ara Fransa’da bulunan Akkad artık ülkeye giremiyor.  english.the-syrian.com sitesinde yer alan who-is-killing-the-protesters-in-syria (Suriye’de protestocuları kim öldürüyor?) başlığındaki haberde adı geçenlerden biri de Hashem Akkad. Esad rejimine lojistik destek sağlayan işadamlarından diye tarif edilen Akkad’ın Esad karşıtlarının öldürülmesi konusunda hayli istekli olduğu görülüyor.

FETÖ’nün işbirliği içinde olduğu Hashem Akkad böyle biri. Şerif Ali Tekalan, Akkad’ın bu özel durumunu biliyordu ve yakınlığı da böyle sağladı. Bir şekilde Esad rejimine yapılanlara FETÖ’nün niçin sessiz kaldığı da böylece anlaşılmış oldu.

Ayrıca himmet paralarını kumarda yiyen ve bir gecede 1 milyon Dolar kaybeden Ekrem Yalvak gibi, Şerif Ali Tekalan’ın oğlu da lüks bir hayat sürüyor. 200 bin dolarlık saat koleksiyonu Paralel Yapı’nın tabanında çok ciddi rahatsızlık yarattı. Tarık Tekalan’ın bu lüks yaşamının kaynağı da toplanan himmet paraları.

FETÖ her konuda halka yalan söylüyor. Himmet paralarıyla yüz binlerce dolarlık saatler takan Fethullahçılar ve her gün Müslüman kanı akıtan Esad rejimi ile kol kola girmiş Fethullahçı Terör Örgütü... Terörist Esad rejimi ile Terörist Gülen Örgütü arasındaki bu nikahlanma beni şaşırtmıyor doğrusu. Çünkü iki terörist yapılanma da, Müslümanların düşmanı bir zihniyete sahip...

Star

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER