GÜNCEL

Twitter’dan milli hesaplara sansür!

Tarih
13 April 2018
İzlenme
394 Kişi
Twitter’dan milli hesaplara sansür!

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da 2012 yılından bu yana 5 dilde Suriye ve diğer bölgelerdeki teröristlerin propagandalarını ifşa eden ‘HDP/PKK Terörü’ isimli hesabın ana ve yan hesapları Twitter tarafından bir bir kapatıldı.

Hesap sahipleri yeni profiller oluşturmaya çalıştığında Twitter tarafından engellemeye maruz kalıyor.

Fransızca, İngilizce, Arapça, Türkçe ve Almanca hesaplarında açtıkları hesaplarla terör bölgelerindeki propagandaları kamuoyuna paylaşan HDP/PKK Terör Twitter tarafından kapatıldı. 6 yıldır sosyal medya çalışmasıyla milyonlarca görülmeye ulaşan hesap ilk olarak 2017 yılının Kasım ayında erişim engeline takıldı. 2017 Kasım’dan bu yana alternatif hesaplarla yoluna devam etmek isteyen hesap sahipleri yeni açtıkları her hesapta açıldığı gibi kapatıldığını belirtti.hdpkk terörü ile ilgili görsel sonucu

 

“10 milyon görüntü elde ediyorduk”

Hesap sahipleri, Twitter bizim gibi birçok yayın yapan hesapları ya sansür ya da kapatarak paylaşımlarını engellediğini belirterek, “Bizim ana hesabımızın 30 bin takipçisi olmasına rağmen aylık 9-10 milyon civarında tweet görüntülenme istatistiğini elde ediyorduk. Bu tür bizim gibi hesapların önünü kesmek istiyorlar. Yeni bir hesap açtığımız vakit profil resmini koymadan tekrar kapatılıyor. Çözümü hesapların ismini değiştirmede bulduk. Suriye bölgesinden haberler paylaştığımız Arapça-Türkçe dillerdeki hesabımız HDP/PKK Terörü Suriye, hesabımız kapatıldı. Suriye ve Ortadoğu olarak ismini değiştirdik belki “terör” ibaresinden dolayı problem mi oluyor diye düşündük. Fakat hesabımız tekrar kapatıldı.” diye konuştu.

Takipçilerimiz düşürülüyor

Takipçilerden mesajlardan geldiğini söyleyen hesap sahipleri, “Biz sizin hesabınızı takip ediyorduk fakat takipten düşmüşüz. Acaba siz mi engellediniz?” gibi durumlarla karşılaşıyoruz. Bilinçli olarak takipçilerimiz düşürülüyor. Twitter tarafından bilinçli engellemelere maruz kalıyoruz” dedi. Diğer yandan twiter yönetiminin milli gazetecilerin hesaplarına da sansür uyguladığı öğrenildi.

 

Kaynak : Diriliş Postası


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

DİĞER MAKALELER