GÜNCEL

Terör örgütü PKK’dan açıklama: Sedat Peker’in ifşaatları çok önemlidir

Tarih
02 June 2021
İzlenme
427 Kişi
Terör örgütü PKK’dan açıklama: Sedat Peker’in ifşaatları çok önemlidir

Terör örgütü PKK elebaşılarından Mustafa Karasu, Sedat Peker videoları üzerine PKK yayın organı ANF’ye açıklamada bulundu.

Peker için “Kürt soykırımcısı, demokrasi düşmanı faşist çete sisteminin içini en iyi bilenlerden biri, çete başı” yorumunu yapan teröristbaşı Karasu, “Şu kadar kötülükte bulunmuştur diyerek verdiği bilgileri değersiz görmek çok yanlıştır. Bundan daha sıcak net bilgiler bulmak mümkün değildir” diye konuştu.

Peker’in açıklamalarının “Hem iktidar hem de devletin kullandığı çeteler arasında bir çatışma olduğunu” gösterdiğini söyleyen terörist Karasu, gündemdeki ilişkiler yumağının esasının Kürt halkına karşı savaş üzerinden şekillendiğini öne sürdü. PKK elebaşı Karasu, “Bu nedenle birçok kirli iş, kirli rant, kirli ilişkiler var. Öyle kirli ilişkiler ortaya çıkacak ki, herkes şaşıracak. Hatta bu kadar da olmaz, denilecek bilgiler ve olaylar orta yere serilecek” dedi.

PKK kurucularından Karasu: Sedat Peker'in verdiği... | Rudaw.netBaşkan Erdoğan’ı hedef alan Karasu “Tüm kirli işlerden Tayyip Erdoğan ve Saray’daki Gladio sorumludur” ifadesini kullanan Karasu, Erdoğan hakkında Öcalan’ın “bu adam Çiller’den daha tehlikeli olabilir” değerlendirmesi yaptığını, İmralı heyetinin gittiği dönemde bile “kimse gafil olmasın” diyerek uyarı yapma ihtiyacı duyduğunu iddia etti.

“Sedat Peker olayından sonra ortaya çıkan gündemi vermede ve işlemede Kürt basını yetersiz kaldı” diyen Karasu, PKK basınına çağrıda bulundu:

“Bu açıdan şu anda yapılması gereken sadece Süleyman Soylu’yu istifaya çağırmak olmamalıdır. Demokrasi güçleri ayağa kalkarak bu iktidarı istifaya zorlamalıdır. Bu siyasi ortamda en doğru mücadele, bu iktidarı istifaya zorlamaktır. Tüm muhalefet ve demokrasi güçleri böyle bir paydada birleşirse bu iktidar da ayakta kalamaz. O zaman demokratik bir yönetimin de; Türkiye’nin demokratikleşmesinin önü de sonuna kadar açılır.”


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • Host kopek

    02 June 2021
    1 0
    Hossst göpekkkk
DİĞER MAKALELER