GÜNCEL

TBMM'de 'Ne mutlu Türküm diyene' tartışması

Tarih
20 December 2018
İzlenme
192 Kişi
TBMM'de 'Ne mutlu Türküm diyene' tartışması

HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, Türkiye'de asimilasyon olduğunu iddia etti. MHP Grup Başkanvekili Bülbül ise, asimilasyon ifadesini reddettiklerini belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti devleti daha kuruluş aşamasında doğusu batısı kuzeyi güneyi bu memleketin içerisinde bütün insanlarımızın, ahalinin ortak iradesiyle 'Türkiye Cumhuriyeti' adıyla kurulmuş ve o yıllarda 'Ne mutlu Türküm diyene 'ifadesi Türkiye'nin doğusundan batısına hiç kimseyi rahatsız etmeyecek şekilde anlaşılarak bugünlere gelinmiştir. Bu işin istismar vasıtası olarak kullanılması ve Türkiye'de 'ne mutlu Türküm diyene' ifadesinden ırkçı bir takım algılamalar çıkarılmasının kabul edilebilir bir yanı yoktur" ifadelerini kullandı.

fatma kurtulan levent bülbül ile ilgili görsel sonucuBülbül, CHP Grup Başkanvekili'ne asimilasyon, andımız ile ilgili Kurtulan'ın ifadeleriyle ilgili ne düşündüklerini sordu.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan ise asimilasyon görülmek isteniyorsa, Balkanlara bakılmasını istedi.

engin altay levent bülbül ile ilgili görsel sonucuCHP Grup Başkanvekili Altay, Bülbül'e “Benim vatanseverliğimin terazisi senin elinde değil' ifadelerini kullandı. Altay, Bülbül'ün Dersim'i sorması üzerine, "Dersim'den sana ne? Hesap mı vereceğim sana" şeklinde konuştu.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • hursit dilaver

    20 December 2018
    0 0
    CHP devlet kuran parti olup, atatürkün himayesinde bir partidir. ve bu partinin uyesi, mebusu, ailesi, torunu ve 7 sülalesi de aynı şekilde koruma altındadır.bizim kıllı baçaklı, göbekli, sarıklı, şalvarlı poturlu,kazma dişlı,elde takke tesbih dolaşanlar bunu 90 yıldır hala anlamadı. ben ne edeyim. bir 90 yıla da benim ömrüm yetmez.dolayısı ile ömür boyu CHP tahakkümü sürecektir.siz yıkayım deseniz LOZAN VE DEVLETİ FEHİMANE MANİ OLUR.bilin emi.
DİĞER MAKALELER