GÜNCEL

Sur'da polisten vatandaşlara su ve hurma ikramı

Tarih
25 June 2016
İzlenme
708 Kişi
Sur'da polisten vatandaşlara su ve hurma ikramı
Sur'da 28 Kasım 2015'te Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği, polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Adem Erdur'un şehit edildiği saldırının ardından terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması, kamu düzeninin sağlanması, barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması ve patlayıcıların imhası için Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca başlatılan operasyonun 9 Mart'ta tamamlanmasının ardından ilçede emniyet personeli tarafından alınan güvenlik önlemleri sürüyor.

POLİS, HUZUR İÇİN NÖBETTE

Başarıyla tamamlanan müşterek operasyonlarla teröristlerden temizlenen Sur'da görev yapan polis ekipleri, vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamlarını sürdürmeleri amacıyla nöbet tutuyor.

İftar saati yaklaştığında nöbet tutan polis memurları yemeklerini ısıtarak, ezan vaktini bekliyor. Ramazan dolayısıyla oruçlarını nöbet tutarken açan ekipler, iftar vakti evlerine yetişmeye çalışan vatandaşlara hurma ve su ikramında bulundu.

Sur'da polisten vatandaşlara su ve hurma ikramı

İlçede huzurun tesis edilmesinden memnuniyet duyan vatandaşlar, kendilerine ikramda bulunan polislere teşekkür ederek, "Allah sizin de orucunuzu kabul etsin. Bizim size ikramda bulunmamız gerekirken, siz ikramda bulunuyorsunuz. Zaten yükünüz çok ağır, böyle ikramlarda bulunarak bizi mahcup ediyorsunuz. Allah yardımcınız olsun." diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.

Sur'da polisten vatandaşlara su ve hurma ikramı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

DİĞER MAKALELER