SİYASET

Şaşırtan görüntüler! CHP Grup Toplantısı'nda Filistin bayrakları açıldı

Tarih
15 May 2018
İzlenme
586 Kişi
Şaşırtan görüntüler! CHP Grup Toplantısı'nda Filistin bayrakları açıldı

24 Haziran’ın seçim tarihi olarak açıklanmasının ardından bambaşka bir havaya bürünen CHP şaşırtmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin camide poz vermesi, dini söylemleri sıklıkla dile getirmesi CHP’nin 24 Haziran seçimleri için sağ kesimin oylarına göz dikmesi olarak yorumlanmıştı.

Şaşırtan görüntüler! CHP Grup Toplantısı'nda Filistin bayrakları açıldı

Son olarak CHP’de alışık olunmayan görüntü grup toplantısından geldi. CHP'nin grup toplantısı terörist İsrail askerlerinin saldırısıyla şehit olan Filistinliler için 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı. Parti salonunda Filistin bayrakları açıldı.

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında konuyla ilgili yaptığı konuşmadan satır başları şöyle:

"FİLİSTİN HALKINA YAPILAN KATLİAMDIR"

"Filistin halkına yapılan katliamdır, zulümdür. Açıkça kınıyoruz. Bekliyouz ki bütün dünya ayağa kalksın. ABD'de sorunlarını çözemeyen bir başkan, bu kararı aldı. Tel Aviv'den Kudüs'e ABD'nin büyükelçiliği taşındı. Gönül isterdi ki, Trump bu yetkiyi kullanmasın. Ortadoğu'nun kan gölü olmasına teşvik ediyorsunuz.

 

"PİMİ ÇEKİLEN BOMBAYI KUDÜS'ÜN ORTASINA YERLEŞTİRDİLER"

Pimi çekilen bombayı Kudüs'ün ortasına yerleştirdiler. Tarihe kanlı Pazartesi olarak geçecektir. Hiçbir Ortadoğulu Kanlı Pazartesi'yi unutmamalıdır. Siz gelişmiş silahlarla, insanları tarıyorsunuz, bu mudur ahlak?

"ORTADOĞU'DA BARIŞ SİLAHLA OLMAZ"

Trump, kendi ülkesinde bilim adamlarına sorsun, nasıl oluyor da Ortadoğu kan gölüne dönüşüyor? Ortadoğu'daki barış silahla olmaz. BM kararlarını tanımıyorum diyorsun, ben istediğimi yaparım diyorsun. İstediğini yaparsan tarihine Kanlı Pazartesi'yi geçirirsin. İnsanlık tarih boyunca seni lanetler.

 

"TARİH UNUTMAYACAKTIR"

Yazık günah değil mi o insanlara? 70 yıldır mücadele ediyorlar. Bir insanın vatanı için mücadele etmesi kadar doğal ne olabilir? İnsan kendi toprağında mülteci olabilir mi? Ötekileştirilen, ikinci sınıf vatandaş olabilir mi? Kudüsü savunmak isteyen insanlara kurşun yağdıranları tarih unutmayacaktır.

"BUNDAN BÖYLE KİMSE DEMOKRASİ DERSİ VERMESİN"

O çocukların tankları, topları, tüfekleri yok. Sadece slogan atıyor, yürüyüş yapıyorlar. Buna bile tahammülleri yok. Bundan böyle kimse demokrasi dersi vermesin. Onlara bundan sonra sürekli Kanlı Pazartesi'yi hatırlatacağız.

ABD yönetiminin Ortadoğu'ya barış getirme şansı yoktur. Kanı ve gözyaşını, ölümleri getirir artık.

 

"3 GÜNLÜK YAS DOĞRUDUR"

3 günlük yas ilan edildi, doğrudur. Türkiye'nin yas tutması kadar doğru bir şey yoktur. Her Filistinli kendi toprağı için mücadele ediyor, her Türk vatandaşı da Filistinli kardeşinin yanında olacaktır.

Ortadoğu'daki yaşananlardan sonra Dış ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcımı 2 kere Filistin'e gönderdim. Yanlarında olduk, olmaya devam edeceğiz.

 

"ARAP DÜNYASI FİLİSTİN'E SAHİP ÇIKAMIYOR"

Dünya ayağa kalksın isteriz. Ama kısık sesli protesto yapılıyor. Birbirini gırtlaklayan, egemen güçlerin esiri olan Arap dünyası, Filistin'e sahip çıkamıyor. Biz sahip çıkarken, onlar sahip çıkamıyor. Kısık sesli protesto bizim kabul edeceğimiz bir şey değildir. Egemen güçlerin esiri olan iktidarlardan kimseye hayır gelmez."


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Lmn

  17 May 2018
  1 0
  Sağ kesim size degil oyunu günahını bile vermez çünkü oy namustur vatandır bayraktır ezandır .yani sizin yikmak için ugrastiginiz her şey ama muvaffak olamayacaksiniz.yapmacikliginiz da çok sırıtıyor zaten kimse yemiyor.
 • Mamocan

  15 May 2018
  0 1
  bu filistin değil mi bize Afrin operasyonunda karşı çıkan, kıbrısta rumları destekleyen. merak etmeyin 2 gün haber olur üçüncü herkes susar. birileri önce mavi marmarada ölenlerin parasını versin. zaten tayyip bey abd den önce kudüsü israilin başkenti olarak tanıdı. problem yok devam.
DİĞER MAKALELER