GÜNCEL

Sanayi esnafından 'Elimizde örneği olsun, F-35'i biz yapalım' paylaşımı

Tarih
16 August 2018
İzlenme
1721 Kişi
Sanayi esnafından 'Elimizde örneği olsun, F-35'i biz yapalım' paylaşımı

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Türkiye'ye F-35 savaş uçaklarının teslimatının geçici durdurulmasını öngören tasarıyı imzalamasının ardından, Antalya Eski Sanayi Sitesi'nde oto tamirciliği yapan Rasim Küçük, hem Twitter hem de Facebook hesaplarından çağrıda bulundu. Rasim Küçük, yaptığı paylaşımda F-35'in örneğinin ellerinde olması halinde sanayi esnafıyla birlikte aynısını yapabileceklerini kaydetti. Küçük, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

 

Slayt 1/4: ABD Başkanı Donald Trump'ın, Türkiye'ye F-35 savaş uçaklarının teslimatının geçici durdurulmasını öngören tasarıyı imzalamasının ardından, Antalya Eski Sanayi Sitesi'nde oto tamirciliği yapan Rasim Küçük, hem Twitter hem de Facebook hesaplarından çağrıda bulundu. Rasim Küçük, yaptığı paylaşımda F-35'in örneğinin ellerinde olması halinde sanayi esnafıyla birlikte aynısını yapabileceklerini kaydetti. Küçük, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Cumhurbaşkanım, bu çağrımı şov olsun diye yapmıyorum. Sanayide çekirdekten yetişmiş bir sanatkâr olarak belki uçak mühendisi değilim, ancak başlangıçta acemilik çeksek de yapılacak işin örneği elimizin altında olduktan sonra bir uçak mühendisinin yaptığı uçağın aynını yapmaya muktediriz. Hatta yapılan uçağı daha da geliştirerek mükemmel bir sanat eseri ortaya koyabiliriz. Gelin esnafınıza sanatkârınıza güvenin, bize destek verin. 'Türkiye kendi savaş uçağını yapamaz. Türkiye bunu tek başına gerçekleştirebilecek teknolojik know-how'a sahip değildir. Bunun için milyarlarca dolar gerekir, ayrıca böyle bir teknolojiyi geliştirmek de çok uzun zaman alır.' Türkiye'nin kendilerine bağımlı kalmasını isteyen tüm güçlere karşı Türk milletinin istedikten sonra neleri başaracağını bir kez daha ispatlayalım. Elin Amerikalısı, elin İsraillisi, elin Rus'u yapar da Türkiye yapamaz mı? Bal gibi de yapar."

Slayt 4/4Rasim Küçük'ün bu paylaşımı sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı. 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • hursit dilaver 4

  16 August 2018
  0 0
  olmadı işte, bu ülkeden kuranı da, islamı da camiyi de silemediler. mabetsiz şehirler yerine her yere cami yapıldı. tabi bunlardaki islam kini ve nefreti asla ve hiç bitmedi. ölürken bile gözleri arkada kalıyor.hatta biri ölüm falan demeden nalları dikince bile diyor. doğru.ama son nefeste de eyvah demek hiiiç fayda etmiyor.son nefesteki gözlerin patlarcasına açılmasına bakın anlarsınız.
 • hursit dilaver 3

  16 August 2018
  0 0
  hele bir de 1950den sonra gelenler, mabetsiz şehirler kuracak olanların yerine ankaranın göbeğine KOCATEPE CAMİİNİ DİKİLER Mİ..TEK DERTLERİ DE, MİNARELER ANITKABİREDEN YÜKSEK OLDU. KIYAMET KOPARDILAR.hayaller böyle değildi. HAYALLER,ÖNCE İSLAMA KİN DUYAN BİR DİNSİZ TOPLUM, BELLİ BİR SÜRE SONRA DA HRİSTİYANLIGA GEÇİŞ..ulan 1960 sonrası barış gönüllüleri doğuda ne halt ederdi.doğrudan misyonerdiler.
 • hursit dilaver 2

  16 August 2018
  0 0
  950den önce memurun aldığı şekerle hakın aldığı şekerin fiatını bilen kaldımı.halk, ahali, ırgat, maraba,esnaf tenekeci,kalaycı,nalbant,marangoz,kayıkçının şekere verdiği para memurun 5 katıydı.HEP BUNUN ÖZLEMİ İLE MENDERESE DE,DEMİRELE DE,ÖZALA DA DÜŞMAN OLDULAR..hele özal, türk parası kanunu değiştirip dövizi serbest bırakınca çıldırdılar.ya telsiz kullanma yasası falan.. önce özal bunları delirtti. şimdi de tayyip delirtiyor.
 • hursit dilaver

  16 August 2018
  0 0
  tabi bir kısım hainler, soysuzlar ne sanayi,den ne teknolojiden anlar. arabasının aku suyunu bile doldurmayı bilmez.ULAN HIRT, SEN GİT DE ANTALYA ORGANİZE SANAYİİNİ BİR GÖR. NELER YAPILIYOR ORDA VE NE TESİSLER VAR. müteşebbislik bunların gözünde daima hırsızlıktır. PARA MI KAZANDIN HIRSIZ SIN, SÜRÜNÜYORMUSUN İRGATSIN, veya, VATANDAŞSIN. ÖYLE GÖRDÜLER.
DİĞER MAKALELER