SAĞLIK

Sağlık Bakanı Koca, çocuklara yapılan aşılar hakkında Ümit Özdağ'ı bilgilendirdi

Tarih
24 September 2021
İzlenme
175 Kişi
Sağlık Bakanı Koca, çocuklara yapılan aşılar hakkında Ümit Özdağ'ı bilgilendirdi

Önceki akşam NTV ekranlarında bir programa katılan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl, yanlışlıkla 6 aylık bebeklere kızamık veya Hepatit B gibi aşılar yerine koronavirüs aşısı yapıldığını, bu durumun onlara hiçbir yan etkisi olmadığını hatta antikor sağladığını ifade etti.


Kurugöl, bu konudaki sonuçların ise yakında ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacağını da belirtti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yaşanan bu gelişmenin ardından Sağlık Bakanlığı, konuyla ilgili harekete geçti.

Bakanlık, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Zafer Kurugöl’ün 'bebeklere yanlış aşılar yapıldığına' ilişkin iddiaları üzerine soruşturma başlattı.

ÜMİT ÖZDAĞ DA TEPKİ GÖSTERDİ

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da söz konusu iddialar üzerine, sosyal medya hesabından paylaştığı bir belge ile, "Her alanda hata-yanlışlık yapılır, kabul edilir, düzeltilir ama insan sağlığında hataya ve hatta şüpheye dahi yer yoktur. Yavrularımızın üzerinde deney yapılması ve bunun yanlışlıkla denilerek savunulması kabul edilemez #DrZaferKurugölTutuklansın" ifadelerine yer verdi.

SAĞLIK BAKANI, ÜMİT ÖZDAĞ'I ARAYIP BİLGİLENDİRDİ

Sağlık Bakanı Koca, çocuklara yapılan aşılar hakkında Ümit Özdağ'ı bilgilendirdiDaha sonra Özdağ, yaptığı paylaşım sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kendisini arayarak, belgedeki aşının koronavirüs aşısı değil, K vitamini aşısı olduğunu, tarihinin de 2020'ye ait olduğunu belirttiğini anlatan yeni bir tweet daha attı:

"Sağlık Bakanı Sayın Koca, telefon ederek twitte atılan belgenin 2020’de yapılan bir K vitamini olduğunu açıkladı."YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

DİĞER MAKALELER